Jüri Reinverele antakse täna toimuval kontserdil üle Aasta muusiku tiitel

Jüri Reinvere
Jüri Reinvere Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Täna kell 16 algaval pidulikul stuudiokontserdil antakse Jüri Reinverele üle Aasta muusik 2021 tiitel. Otseülekannet vahendavad Klassikaraadio ja ERR Kultuuriportaal.

Aasta muusik 2021 kontserdil on ettekandel Jüri Reinvere klaverikvartett ning flöödile ja elektroonikale kirjutatud teos "A.E.G". Esitamisele tuleb ka Robert Schumanni "Fantaasiapalad", mis on Reinveret inspireerinud mitme teose loomisel. Stuudiokontserdil esinevad Maria Luisk (flööt), Marcel Johannes Kits (tšello), Rasmus Andreas Raide (klaver), Robert Traksmann (viiul) ja Mart Kuusma (vioola). Luulet esitab Kersti Kreismann.

Saksamaal elav ja lühiajaliselt Eestis viibiv Jüri Reinvere on Aasta muusiku kontserdi eel kell 12.05 külas Vikerraadio saates "Kajalood", samuti saab tema mõtteid kuulda pühapäeva hommikul kell 9.05 Klassikaraadio saates "Eesti heliloojad" ning esmaspäeval kell 21.30 ETV2 saates "Plekktrumm".

Aasta muusiku tiitlit on välja antud juba aastast 1982. Tiitli pälvib muusik, kelle loomingulised saavutused on edendanud Eesti muusikakultuuri ja kes on teinud sealjuures tihedat koostööd Eesti Rahvusringhäälinguga.

Tänavuse laureaadi Jüri Reinvere jaoks oli 2021 erakordselt viljakas loominguaasta, mille jooksul jõudsid nimekate Saksa orkestrite esituses esiettekandeni mitu ulatuslikku sümfoonilist teost ja Tallinna Kammerorkestri esituses toimus uudisteose "Kaks Klara käevõru" esmaesitlus. Eesti Rahvusringhäälinguga seob Reinveret aastatepikkune koostöö, esimesed raadiosaated tegi ta Klassikaraadios juba tudengipõlves, 1990ndatel aastatel.

Aasta muusiku kontserti vahendavad kell 16 Klassikaraadio ja ERR Kultuuriportaal, kontsert jõuab ka Raadio 4 kuulajateni.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: