Laupäeval stardib teadusvõistluse "Rakett 69" uus lend

"Rakett 69" valmistub õhku tõusma 12. lennuga Autor/allikas: Vesilind

Teadusvõistluses "Rakett 69" astub sel laupäeval kell 19.30 ETV ekraanil starti 28 silmapaistvat noort, kellest 15 parimat hakkavad põhivõistlusel püüdma võitjatiitlit ja 10 000 euro suurust stipendiumit.

"Rakett 69" 12. hooaja võistluseks andis end üles 131 teadushuvilist noort, kellest teaduslabürinti jõudsid 28 osalejat. Laupäeval ETV ekraanile jõudvas avavoorus tuleb noortel end tõestada Proto avastustehases püsti pandud teaduslabürindis, mis koosneb neljast ülesandest. Võistlejad peavad näitama enda mitmekülgsust ja kiiret taipu, sest ülesanded eeldavad nii geomeetrilist mõtlemist, käelist osavust, teadmisi matemaatikast, eesti keelest ja geograafiast kui ka tektooniliste protsesside tagajärgede tundmist.

Teaduslabürindi ülesannete läbimist jälgivad saatejuht Aigar Vaigu, Eesti noorte- ja andepoliitika eestvedaja Riin Tamm, füüsik Heli Valtna ning füüsika- ja arhitektuuri õppejõud Kaja Pae. Võistlejaid saadab rajale eelmise hooaja võitja Karl Mell ning finišis tervitab noori IT-ettevõtja ja tüdrukute tehnikakooli Unicorn Squad rajaja Taavi Kotka.

"Rakett 69" pardale ja põhivõistlusele pääsevad teaduslabürindi 15 parimat, kes kolme meeskonnana hakkavad järgmistel laupäevadel televaatajate silme all lahendama erinevaid teadusväljakutseid.

Hooaja peavõitjat premeeritakse Eesti Teadusagentuuri poolt 10 000 eurose teadusstipendiumiga. Lisaks peaauhinnale on tüdrukute tehnikakool Unicorn Squad pannud välja rahalised auhinnad parimale tüdrukule ja silmapaistvaimale raketlasele. Saatesarja kolm parimat saavad õppima asuda Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Maaülikooli või Tallinna Ülikooli vabalt valitud erialale.

"Rakett 69" saatesari valmib Eesti originaalformaadi põhjal ETAgi ja Vesilinnu koostöös. Teadusvõistlus alustas ETV ekraanil esmakordselt 2011. aastal.

"Rakett 69" alustab  ETVs laupäeval, 15. jaanuaril kell 19.30

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: