Laste ööülikool sisustab koolivaheaja uute põnevate vestlustega

Kadri Voorand
Kadri Voorand "Lasteööülikool" Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Jaanuari avanädalal toob Vikerraadio kuulajateni viis uut Laste ööülikooli kohtumist, kus arutletakse loomingu ja loomise üle.

Raadioteater on salvestanud viis uut vestlust, kus oma mõtteid jagavad Marten Kaevats, Sven Grünberg, Kadri Voorand, Mait Laas ja Rasmus Puur. Laste ööülikooli kohtumised kõlavad Vikerraadio eetris 3. kuni 7. jaanuarini kell 18.45. Kõik ööülikooli vestlused on kuulatavad Raadioteatri veebilehel https://jupiter.err.ee/raadioteater.

E, 3.01: Arhitekt ja digitrikster Marten Kaevats "Maailm ja keerukus"
Marten kirjeldab meid ümbritseva maailma pidevalt kasvavat keerukust ning mõningaid lihtsaid mõisteid ja töövõtteid, kuidas selle keeruka maailmaga igapäevases elus toime tulla.
Toimetaja Jaan Tootsen, helirežissöör Külli Tüli.

T, 4.01: Muusik ja helilooja Sven Grünberg "Mis on muusika?"
Kas olete mõelnud, millest saab alguse muusika? Südamest! Sven Grümberg räägib, mis on muusika, kuidas on see aegade jooksul arenenud  ja miks see olemas on. Aga kuidas ta teab, milline muusika meeldib Leiutajateküla Lottele või Naksitrallidele?
Toimetaja Lisete Velt, helirežissöör Külli Tüli.

K, 5.01: Laulja ja helilooja Kadri Voorand "Häälest"
Öeldakse, et hääl on inimese hinge peegel. Hääle kaudu saame teada, kuidas keegi ennast tunneb - kas ta on kurb või rõõmus -  milline on vaimu seis. Inimhääl on meile väga oluline selle tõttu, et see on esimene hääl, mida inimene oma elus kuuleb - ema hääl. Ja kui see hääl loob meile turvatunde, siis meil on mõnus elada ja olla.
Toimetajad Lisete Velt, Jaan Tootsen, helirežissöörid Kaspar Karner ja Külli Tüli.

N, 6.01: Filmirežissöör Mait Laas "Kust tuleb hing?"
Mait räägib sellest, et kui filmirežissöör paneb filmis nukud liikuma, siis ta omamoodi hingestab neid. Loomise ime on see, et vaatajal tekib sellest hingeliigutus. Kas lumememmel on hing? Aga pronkskujul?
Toimetaja Jaan Tootsen, helirežissöör Külli Tüli.

R, 7.01: Helilooja ja dirigent Rasmus Puur "Rahvalaul ja meie"
100 aastat tagasi läksid noored eesti heliloojad Eestimaa peale rahvalaule korjama. Miks nad sellise teekonna ette võtsid?
Toimetaja Lisete Velt, helirežissöör Külli Tüli.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: