Vikerraadio tähistab ringhäälingu 95. aastapäeva koos Enn Eesmaaga

Enn Eesmaa
Enn Eesmaa Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Ringhäälingu 95. aastapäeva puhul kõlavad Vikerraadios Enn Eesmaa meenutused Eesti raadio sünniloost, sõjapäevist, taasiseseisvumisest ja ka Eesti Televisiooni menukatest saadetest läbi aastate. Saade on eetris kolmel järjestikusel reedel kell 14.05.

Ringhäälingu tähtpäevale pühendatud kolmeosalise sarja esimeses saates meenutatakse raadio sünnilugu Eestis. Eetris kõlavad 95 aastat tagasi esimest saatepäeva sisustanud viiuldaja Hugo Schützi meenutused raadio alguspäevadest ja kuulajad saavad ülevaate raadiokuulajate lemmiku Felix Moori tööst, mis pani aluse mitmele žanrile Eesti eetris.

Enn Eesmaa autorisaate teises osas meenutatakse sõnas ja helis sõjapäevi, mis jätsid oma hävitava jälje ka Eesti Raadio arengule. Kõlavad katkendid toonaste põhireporterite Valdo Pandi, Ivar Trikkeli, Lembit Lauri ja Gunnar Hololei saadetest.

Saatesarja viimases osas jõutakse meenutustega Eesti taasiseseisvumispäevadeni. Mõnedki hiljem televisioonis edukalt saateid teinud ajakirjanikud alustasid Eesti Raadios, nende seas ka Ene Hion, Valdo Pant ja Rein Karemäe. Raadiosaates meenutatakse mitmeid menukaid saatesarju, sh näiteks "Meelejahutajat", mille hingeks oli Eino Baskin.

"Ringhääling 95" saatesarjas kõlab muusika, mis sai tuntuks sõjaeelsetel aastatel nii Eestis kui ka kaugemates raadiojaamades. Laulavad Heli Lääts, Kalmer Tennosaar, Uno Loop, Jaak Joala, Tõnis Mägi, Eesti Raadio meeskvartett ja kogu maailmas populaarseks saanud solistid, Elvis Presley nende seas.  

Ringhäälingu algusest Eestis möödub detsembris 95 aastat ja sel puhul jõuavad Vikerraadio eetrisse mitmed teisedki erisaated, sh pühendavad ringhäälingu aastapäevale erisaated "Kajalood" ja "Päevatee". Koostöös Raadioteatriga viiakse kuulajad ajas 95 aastat tagasi toonasesse uudismaailma.

"Ringhääling 95" on Vikerraadio eetris reedeti kell 14.05 ja kordusena kell 19.05.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: