Eesti Laulu konkurss jätkub täna teise veerandfinaaliga

Uku Suviste ja Tanja Mihhailova-Saar
Uku Suviste ja Tanja Mihhailova-Saar Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Eesti Laul 2022 esitleb täna kell 21.35 algavas teises veerandfinaalis kümmet uut võistluslugu koos muusikavideotega. Otsesaadet juhivad Tanja Mihhailova-Saar ja Uku Suviste.

Eesti Laulu peaprodutsendi Tomi Rahula sõnul tuleb teine veerandfinaal väga omanäoline: "Võistlemas on kümme eestikeelset lugu, nende seas on nii suuri ballaade, kaasahaaravat rokki kui ka rütmikat räppi." Rahula lisab, et viimati võistlesid Eurovisiooni eelvoorus ainult eestikeelsed laulud aastal 1998.

Lood tulevad esitamisele muusikavideotena, tulemused selguvad otsesaates, kus on kohal ka konkursil osalevad artistid. Teist veerandfinaali juhivad Eurovisioonil Eestit esindanud Uku Suviste ja Tanja Mihhailova-Saar.

Kolm poolfinaali kohta selguvad televaatajate hääletuse tulemusena, kaks lugu saadab edasi žürii. Rahula soovitab kindlasti oma lemmiku poolt hääletada, sest nagu näitas esimene veerandfinaal, võivad edasipääsu otsustada üksikud hääled. Hääletus avatakse saate lõpus, kui kõik lood on esitletud.

Teise veerandfinaali järjekord koos hääletusnumbritega
1. Wiiralt "Kuradile": hääletusnumber  900 7001
2. Desiree " Siiani": hääletusnumber 900 7002
3. Silver Jusilo "Elu rüpes": hääletusnumber 900 7003
4. Kaia-Liisa Kesler "Vaikus": hääletusnumber 900 7004
5. Helen "Vaata minu poole": hääletusnumber 900 7005
6. Jyrise "Plaksuta": hääletusnumber 900 7006
7. An-Marlen "Lõpuks muutub": hääletusnumber 900 7007
8. Andrei Zevakin feat. Grete Paia "Mis nüüd saab": hääletusnumber 900 7008
9. Meisterjaan" Vahel lihtsalt": hääletusnumber 900 7009
10. Triin Niitoja ja Frants Tikerpuu "Laululind": hääletusnumber 900 7010
Hääletamine avatakse saate lõpus, ühe kõne hind on 1.60 eurot. SMS-i teel saab hääletada numbril 13013 - hääletamiseks tuleb sisestada sõnumisse laulu number.

Esimeses veerandfinaalis tagasid endale koha poolfinaalis Evelin Samuel looga "Waterfall", Boamadu looga "Mitte kauaks", Stig Rästa looga "Interstellar", Maian looga "Meeletu" ja Jaagup Tuisk looga "Kui vaid".

Eesti Laul 2022 veerandfinaali žüriisse kuuluvad muusikud Sissi, Synne Valtri ja Egert Milder, lauluõpetaja Maiken, reklaaminduse ja telemaastiku spetsialist Olav Osolin, Raadio 2 saatejuht Bert Järvet, Sky Plusi programmijuht Vaido Pannel ja Star FM-i saatejuht Andres Puusepp.

Eesti Laulu teisele veerandfinaalile saab kaasa elada telekanalite ETV ja ETV+ vahendusel ning veebikanalis Jupiter ja Eesti Laulu kodulehel. Otsesaade algab täna kell 21.35.

Eesti Laulu ametlik kodulehekülg www.eestilaul.ee
II veerandfinaali osalejate pressifotod leib siit: https://www.dropbox.com/sh/8qvhdmef97jjdum/AACWjt5u6Dr7xOi6YoQcp4zqa?dl=0

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: