"Suus sulav Eesti" tutvustab uuel hooajal lapsepõlvemaitseid

Angelica Udeküll
Angelica Udeküll Autor/allikas: Taavi Arus

Laupäeval, 27. novembril kell 20.00 alustab ETVs tippkokk Angelica Udekülli juhtimisel toidukultuurisaate "Suus sulav Eesti" kolmas hooaeg, mis sel korral keskendub lapsepõlvemaitsete otsimisele.

Juba mitme hooajal vältel on Angelica Udeküll tutvustanud ETV ekraanil Eesti rikkalikku ja eripalgelist toidukultuuri. Ka laupäeval alustaval maitseretkel viib teekond Angelica Eestimaa erinevatesse paikadesse, kus leidub palju põnevaid ja innovaatilisi väiketootjaid. Ent saatesarja "Suus sulav Eesti" kolmandal hooajal on erilise tähelepanu all just lapsepõlvemaitsed.

"Meie maitse-eelistused pärinevad enamasti lapsepõlvest. Toidud, mida valmistasid meie emad ja vanaemad tekitavad ka täiskasvanuna mõnusa tunde ja sageli elustavad mälestusi lapsepõlvest. Aga loomulikult on ka sellel medalil kaks poolt, nii võivad vahel lapsena kogetud kulinaarsed õudused jätta endast kustumatu mälestuse ning mõni tegelikult maitsev toit ei saagi teist võimalust," räägib Angelica Udeküll.

Igas saates valmistab Angelica ühe tuntud eestlase lapsepõlveroa. Sel laupäeval kohtub Angelica Haapsalus sündinud ja kasvanud muusiku Pavel Botšarovi ehk Gameboy Tetrisega. Millised on ühe 90ndatel väikelinnas kasvanud vene poisi lapsepõlvemaitsed ja kas Angelica suudab ammukogetut korrata? Avasaates valmib ka Gameboy Tetrise lapsepõlve lemmikmaius, arbuusikooremoos.

Kaheksaolise saatesarja jooksul kohtub Angelica Udeküll veel näiteks Henrik Kalmeti, Merle Liivaku, Anne Veesaare ja palju teiste toredate inimestega, et avastada nende lapsepõlvemaitseid.

"Suus sulav Eesti" uus hooaeg alustab ETVs sel laupäeval kell 20.00.
Pikemalt saatest: https://etv.err.ee/1608400265/head-saated-iga-paev  

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: