ETV võistlussaade "Noor meister" selgitab välja parimad kutseõppurid

Noor meister. Saatejuht Piret Krumm
Noor meister. Saatejuht Piret Krumm Autor/allikas: Magnus Markus Lutter / ERR

Sel laupäeval kell 19.30 alustab ETVs hoogsa võistlussaate "Noor meister" kolmas hooaeg, kus mõõtu hakkavad võtma silmapaistvad kutseõppurid üle Eesti.

Kolmanda hooajaga startiv kutsehariduse võistlussaade "Noor meister" toob vaatajate ette uued põnevad erialad ja kohe laupäeval saab kaasa elada kuldsete kätega sõiduautotehnikute mõõduvõtule. Võistlused toimuvad kaheksal erialal ja tulevastes saadetes astuvad võistlustulle veel näiteks klienditeenindajad, pagarid, veevärgitehnikud, veebidisainerid ja kondiitrid. Samuti pannakse proovile võistlejate ettevõtlusoskused. Lisaks noore meistri tiitlile on parimail võimalik Eestit esindada rahvusvahelistel kutsemeistrivõistlustel - Euroopa meistrivõistlustel EuroSkills ja maailmameistrivõistlustel WorldSkills.

Kuigi saatesse on jõudnud juba Eesti parimad kutseõpperurid, saab tiitli võita vaid üks. Parimatest parima selgitavad välja kaks ülesannet, mille käigus tuleb noortel oma oskusi näidata kaamerate ees ajasurvest ja võistluspingest hoolimata. Esimene võistlusülesanne sõelub kuue osaleja seast välja kolm parimat, kes pääsevad sooritama üllatusülesannet. Otsustavas ülesandes tuleb edukalt lahendada eluline erialane olukord, kuhu on kaasatud alati ka mõni tuntud üllatuskülaline – lisaks võistlejatele ja kohtunikele osalevad saates ka meelelahutajad Inga Tislarist Artjom Savitskini. Avasaate külaliseks on Brigitte Susanne Hunt.

"Noore meistri" saatejuht on Piret Krumm, kaasa teeb ka teist hooaega vedanud Sander Rebane. Kuigi võistlus käib õppurite vahel, saavad ka saatejuhid nii mõnelgi erialal käe valgeks. Naeru ja pisarate kõrval jagub ka televaatajatele praktilisi soovitusi, mis igapäevaelus eksperte kaasamata ära kuluvad.

utseharidus kogub Eestis aasta-aastalt aina populaarsust ja arenenud on ka kutsevaldkonna õpivõimalused. "Noore meistri" erinevate alade võistlused leiavad aset koolides üle Eesti, tänavu löövad saates kaasa Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Kuressaare Ametikool, Tallinna Tööstushariduskeskus, Tartu Kutsehariduskeskus ja Tallinna Kopli Ametikool.

"Noor meister" alustab ETVs sel laupäeval kell 19.30.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: