Meediakonverentsil arutletakse meedia rolli üle keerulistel aegadel

Meediakonverentsi bänner
Meediakonverentsi bänner Autor/allikas: ERR

Eesti Rahvusringhääling ning Tallinna Ülikool korraldavad koostöös Baltic Centre for Media Excellence'iga sel neljapäeval, 11. novembril meediakonverentsi "Kaitstes meedia(-)vabadust. Millist vabadust?". Konverents on avatud kõigile huvilistele ja seda saab jälgida ERR.ee portaalist.

Konverents otsib koos ekspertide ning meediajuhtidega vastuseid küsimusele, milline on meedia roll keerulistel aegadel.  Avakõne peab Leedu rahvusringhäälingu LRT juhatuse esimees ja EBU juhatuse liige Monica Garbačiauskaitė-Budrienė.

Ühendkuningriigi kogemusest räägib briti meediaregulaatori Ofcom esindaja Adam Baxter, kelle ettekanne keskendub meediaregulaatorite väljakutsetele vihakõne ja valeuudiste ajastul, kui avalik huvi ja erahuvi ei pruugi kattuda.

Üle veebi liitub konverentsiga Briti Kolumbia ülikooli õppejõud Stephen J. Ward, kes arutleb, kuidas on muutunud meedia vastutus digitaalsfääris.

Belgia flaamikeelse rahvusringhäälingu ombudsman Tim Pauwelsi ettekanne on teemal, kuidas mitte kajastada populismi.

Endine BBC ajakirjanik ja meediataiplikkuse konsultant Janette Ballard küsib, kas teeme ikka parima, mida teha saame ning annab omalt poolt kümme näpunäidet, mida meedia saaks paremini teha.

Pärastlõunases osas jagavad kogemusi erinevate riikide ajakirjanikud ja meediaorganisatsioonide juhid. Läti raadio juhatuse esimees Una Klapkalne räägib meedia usaldusväärsusest, Ungari uuriv ajakirjanik ja meediajuht Péter Erdélyi tutvustab Ungari meedia olukorda, Deutsche Welle esindaja Patrick H. Leusch jagab kogemust uue multimeediaplatvormi loomisel noortele ning Hollandi NPO videodirektor Frans Klein räägib organisatsiooni digiajastu muutustega seotud väljakutsetest.

Järgnevas paneeldiskussioonis avavad Eesti, Läti ja Leedu esindajad, kuidas jõuda vähemusteni läbi meedia. Eestit esindab paneelis ETV+ peatoimetaja Ekaterina Taklaja.

Meediauuringute blokis räägib Londoni ülikooli innovatsiooni ja avaliku halduse professor Rainer Kattel globaalsetest trendidest ja kohalikust mõjust nii täna kui ka homme. Tutvustatakse Balti meedia uuringut ning Tallinna Ülikooli ja Tartu Ülikooli teadlased räägivad Eesti sõltumatu kohaliku ajakirjanduse väljakutsetest ja loodavast väärtusest.

Päeva lõpetab arutelu avaliku ja erameedia tasakaalust ning omavahelistest suhetest. Osalevad ERR-i juhatuse esimees Erik Roose, Ekspress Grupi tegevjuht Mari-Liis Rüütsalu, Läti TV3 tegevjuht Mindaugas Rakauskas ning paneeli juhib Rita Ruduša Läti TV-st.

Konverentsi modereerib Tallinna Ülikooli dotsent Andres Jõesaar. Konverentsi töökeel on eesti ja inglise keel (tõlge eesti ja inglise keelde).

Konverentsi kava leiab: https://www.tlu.ee/meediakonverents

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: