ETV-s esilinastub dokfilm "See on meie maa"

ETV ekraanile jõuab 4. oktoobril Anton Aleksejevi dokumentaalfilm "See on meie maa". Vaatajateni tuuakse unikaalsed kaadrid Karabahhi sõjast selle mõlemalt poolelt.

"Olin 20-aastane, kui algas Karabahhi sõda. See on mind ja minu põlvkonda kusagil taustal saatnud tänaseni. Nüüd oli mul koos operaator Kristjan Svirgsdeniga võimalus käia selle sõja mõlemal poolel, nii Armeenias kui ka Aserbaidžaanis ja kohtuda kümnete inimestega, keda Karabahhi sõda on kõige valusamalt puudutanud," selgitab Anton Aleksejev filmi loomingulist tausta. "Film "See on meie maa" ongi kummardus neile inimestele. See on nende maa. Küsimus on, kas üldse ja millal nad saavad sel tõotatud maal koos elada."

Mägi-Karabahh on kui tõotatud maa, mida peavad võrdselt enda omaks nii armeenlased kui ka aserid. Nii on need lootuste, kaotuste, ohvrite, kuid ka kangelaste mäed, mille igal nõlval on jutustada oma traagiline lugu.
Endise Nõukogude Liidu lõpupäevil algas sõda, mille kahurid pole praeguseni vaikinud.

"Rahvusringhäälingu üheks oluliseks ülesandeks on selgitada maailma Eesti inimestele nii, et see tuleks läbi meie enda ajakirjanike vaate ja kogemuse. Kuigi ERR-i võimalused selleks on võrreldes maailma suurte meediaorganisatsioonidega piiratud, oleme seadnud eesmärgiks kajastuse kvaliteedis mitte jääda alla Soome või Rootsi kolleegidele ja rõõmuga pean tõdema, et enamasti õnnestunult," kinnitab ERRi uudiste- ja sporditoimetuse peatoimetaja Anvar Samost. "Anton Aleksejevi ja Kristjan Svirgsdeni tööd on selle parimad näited. Selliseid vahetuid ja mitmepoolseid reportaaže Karabahhi konfliktist, selle põhjustest ja tagajärgedest pole pakkunud just paljud väljaanded."

Dokfilm "See on meie maa" esilinastub ETVs 4. oktoobril kell 22.15.
Filmi autor on Anton Aleksejev, operaator Kristjan Svirgsten, režissöör Andres Lepasar, toimetaja Toomas Sildam, produtsent Heiki Sepp.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: