Klassikaraadio ja Raadio 4 kutsuvad muusikapäeva tähistama viktoriiniga!

Klassikaraadio muusikapäeva viktoriin
Klassikaraadio muusikapäeva viktoriin Autor/allikas: ERR

Klassikaraadio korraldab rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril traditsioonilise e-viktoriini, mida saab lahendada nii eesti kui ka vene keeles. Muusikahuvilised saavad end juba praegu proovile panna soojendusviktoriinis.

Muusikapäeva viktoriin avaneb Klassikaraadio ja Raadio 4 kodulehel sel reedel, 1. oktoobril kell 7 ning lõpeb laupäeval, 2. oktoobril kell 8. Reedeseks muusikapäevaks soovitab Klassikaraadio valmistuda juba praegu, sest Menu portaalis on lahendamiseks üleval muusikaline soojendusharjutus.

Viktoriiniga on Klassikaraadio muusikapäeva tähistanud juba aastaid. Tänavu toimub viktoriin kahes kategoorias – vastajad saavad valida muusikapäeva viktoriini ja ringhäälingu 95. aastapäevale pühendatud muusikaviktoriini vahel või lahendada soovi korral ka mõlemad. Küsimused on vastusevariantidega ning loogiliselt mõeldes on võimalik õigesti vastata ka siis, kui täpset vastust ei tea. Küsimusi on nii klassika, džässi kui ka popmuusika vallast, lahendades saab kuulata helifaile, vaadata fotosid ning jälgida videot.

Muusikapäeva viktoriinis võib kaasa lüüa nii üksinda kui ka klasside ja kollektiividega. Möödunud aastal lahendas muusikapäeva viktoriini 4045 muusikasõpra ning osalesid igas vanuses mängijad üle Eesti. Paljudes koolides lahendati viktoriini terve klassiga, Klassikaraadio soovitab ka tänavu lülitada  ettevõtmine koolitundidesse, et sel moel ühiselt muusikapäeva tähistada.

Viktoriini küsimused koostasid Klassikaraadio ja Raadio 4 toimetajad ning Raadio 2 muusikajuht Erik Morna. Klassikaraadio teeb muusikapäeva viktoriinist kokkuvõttesaate ja selgitab välja auhinnasaajad laupäeval, 2. oktoobril kell 10.

Vastajatele on auhinnad välja pannud ajakiri Muusika, Arvo Pärdi Keskus, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Interpreetide Liit, Eesti Kontsert, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus, Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Jazzkaar, Paide Muusika- ja Teatrimaja, Rahvusooper Estonia, Veljo Tormise Virtuaalkeskus, Vox Clamantis ning Eesti Rahvusringhääling, Klassikaraadio ja Raadio 4.

Viktoriin on osa rahvusringhäälingu mahukast programmist, millega muusikapäeva tähistatakse. Lisaks viktoriinile pakuvad ERR-i kanalid sel puhul mitmeid kontsert-ülekandeid, samuti vahendatakse otseülekandes rahvusvahelise muusikapäeva galat.

Soojendusharjutuse muusikapäeva viktoriiniks leiab siit:
https://menu.err.ee/1608345851/aeg-on-soojendada-muusikateadmisi-harjuta-klassikaraadio-muusikapaeva-viktoriiniks

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: