Televõistlus paneb teadlased ja meelelahutajad prügist veesõidukeid ehitama

Teadusvõistlus “Teadlaste Öö festival 2021. Teaduse superkangelased
Teadusvõistlus “Teadlaste Öö festival 2021. Teaduse superkangelased" Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Teadlaste Öö festival toob täna kell 20.00 ETV ekraanile haarava võistluse "Teadlaste Öö festival 2021. Teaduse superkangelased", kus tuntud artistid ja noored teadlased hakkavad mõõtu võtma prügist ehitatud veesõidukitega.

Nädala alguses käima läinud Teadlaste Öö festival kulmineerub täna hoogsa televõistlusega, kus vaja läheb leidlikkust, teadmisi ja ohtralt fantaasiat. Veebikanali Jupiter, ETV ja teaduskeskuse AHHAA koostöös sündinud teadusvõistlus seab vastamisi kaks tiimi, mille võistlejad on tuntud tegude või nägude poolest.

Ühte meeskonda on koondunud muusik Tanel Padar, arheokeemik Ester Oras, kaitseväe produtsent Kerli Dello ja elektroenergeetikadoktor Heigo Mõlder. Nende vastu astub võistkond koosseisus laulja Kalle Sepp, keemik Elisabeth Parman, näitleja Inga Lunge ja biotehnoloog Rainis Venta. Saadet juhivad rahvusringhäälingu ajakirjanik Erle Loonurm ja teaduskeskuse AHHAA juht Andres Juur.

Mõlemad tiimid saavad ülesandeks ehitada prügist veesõiduk. Teaduskeskuse töökotta on selleks toodud hunnikute kaupa asju ja materjale, mille keegi on ära visanud ja mis nüüd uue võimaluse saavad. Valminud veesõiduk peab olema igati sõidukorras, sest võistluse võitja selgub Emajõe peal. Just sinna suunduvad teadusvõistluse lõpuks mõlemad meeskonnad, et vastuvoolu sõites tõestada oma masinate võimekust.

"Teadlaste Öö festival 2021. Teaduse superkangelased" televõistlus läheb ETVs käima täna kell 20.00.

Teadushuvilised on oodatud külastama ka veebikanali Jupiter, kus on kuulamiseks ja vaatamiseks üleval kümme videolugu noorte silmapaistvate teadlastega ning kuus audioloengut, mis avavad teaduse põnevaid tahke nii täiskasvanutele kui ka lastele.
Lähemalt Jupiteris: https://jupiter.err.ee/teadlaste-oo-festival-2021-teaduse-superkangelased

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: