Vikerraadio keeltemäng: kuula, kuidas kõlab "Väike prints" 14 keeles

Euroopa keeltepäeva video salvestamine Proto avastuskeskuses
Euroopa keeltepäeva video salvestamine Proto avastuskeskuses Autor/allikas: Siiri Lubaso/ERR

Euroopa keeltepäeva puhul kutsub Vikerraadio juba viiendat korda end proovile panema keelte äratundmises. Sel reedel ja laupäeval saab Vikerraadio kodulehel kuulata ja mõistata, mis keeltes esitatakse lõike raamatust "Väike prints".

Koos Euroopa Komisjoni Eesti esinduse ja Tallinna Euroopa Kooliga toimuvas keeltemängus loevad õpilased sel aastal ette lõike Antoine de Saint-Exupéry raamatust "Väike prints". Vikerraadio kodulehel olevas keeltemängus esitatakse teost 14 erinevas keeles ja vastajatel tuleb variantide seast valida kõlanud keel.

Mäng algab Vikerraadio kodulehel 24. septembri hommikul kell 7.00, vastuseid saab saata 25. septembri õhtul kella 19.00-ni. Mängida saab nii individuaalselt kui ka klassiga, nii eesti kui ka inglise keeles.

Eesti keeles saab kaasa mängida siin: https://vikerraadio.err.ee/1608343751/mis-keeles-kolab-vaike-prints
Inglise keeles siin: https://vikerraadio.err.ee/1608344438/european-day-of-languages-fun-to-play-guessing-game-the-little-prince
Lisaks on eesti keeles võimalik mängida ka ERR-i lasteportaalis www.lasteekraan.ee.

Kohe peale vastuste edastamist on võimalik näha, mitu õiget vastust mängijal oli. Enda mängu koos õigete vastustega näeb peale mängu lõppu, selleks tuleb kopeerida individuaalne link, mis ilmub ekraanile pärast vastuste saatmist.

Mängust tehakse kokkuvõte ja auhinnad loositakse välja 26. septembri "Vikerhommikus". Peaauhinnaks on Euroopa Komisjoni Eesti esindus välja pannud tahvelarvuti, mis loositakse välja nende mängijate vahel, kes kõik keeled õigesti ära arvasid. Klassiga mängijate vahel loositakse välja 500-eurone kinkekaart klassiekskursiooni korraldamiseks. Lisaks on loosirattas väiksemad auhinnad.

Euroopa keeltepäevale pühendatud mäng toimub juba viiendat aastat järjest. Varem on äraarvamiseks olnud laul Pipist ja sepapoistest ning lõigud raamatutest "Punamütsike" ja "Alice imedemaal".

Kõiki ELi ametlikke keeli saab näha ja kuulata ELi veebilehel: https://europa.eu/european-union/about-eu/figures/administration_en

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: