Värske ja vaba Raadio 2 rõõmustab melomaane uute muusikasaadetega

Henri Mäll
Henri Mäll Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Raadio 2 on käima lükanud sügisprogrammi, kus kesksel kohal on värske muusika ja saated muusikast. Melomaanide rõõmuks on R2 avanud põhiprogrammile lisaks veebiraadiote keskkonna R2 Extra, kus kuulamist jagub polkast popini ja räpist rokini.

Raadio 2 hoolitseb jätkuvalt selle eest, et avardada kuulajate muusikamaailma ja tutvustada Eesti ja välismaiste artistide kõige värskemat loomingut. Sügiskavasse on lisandunud mitu uut saadet, mis avavad kohalike kuulsuste muusikamaitset ja kodumaiste bändide saamislugusid. Veel enne, kui R2 lõplikult sügisesse sukeldub, meenutab suve soojust NOËPi viimane DJ-set raadiomaja katuselt sel pühapäeval kell 18, koos raadioeetriga näitab taas videopilti ERR Menu portaal.

Reedeti kell 13 viib Mikk Kerner saates "Resonants" kuulaja rännakule ajas tagasi - paika, kus kõik alguse sai. Teejuhiks Mikk Kerner ja saatekülalisteks Eesti rockmuusika säravaimad tähed. Esimeses saates võetis koos Jaagup Kreemiga tükkideks Terminaatori kirev ajalugu.
Kuula avasaadet järele: https://r2.err.ee/1608317702/resonants-mikk-kerner 

Pühapäeviti kell 14 kutsub Kaisa Potisepp saatesse "Suur plaat ja väike plaat" kaks külalist, et uurida, kuidas mõjutavad vanemad enda laste muusikamaitset ja vastupidi? Stuudios on ühe pere tuntud suur plaat ja väike plaat. Esimeses saates oli külas kirjanik Andrus Kivirähk ja tema tütar Liisa Kivirähk.
Kuula avasaadet järele: https://r2.err.ee/1608317792/suur-plaat-ja-vaike-plaat-andrus-ja-liisa-kivirahk

Üle nädala neljapäeviti kell 21 võtab saade "Lärmikroonikad" koos Henri Mälliga ette teekonna läbi punkrockist võrsunud lärmaka undergroundi.
Kuula avasaadet järele: https://r2.err.ee/1608317681/larmikroonikad-henri-mall

Värskendust on saanud ka laupäevane "Naistesaun", kus sel sügisel on Kristel Aaslaiu kõrval saatejuhiks Eleryn Tiit. Iga nädal kell 10 lahatakse saates teemasid, millest paljud ei julge avalikult rääkida ja mõni isegi ei julgeks kuulata.
Kuula esimest saadet järele: https://r2.err.ee/1608317738/naistesaun-kristel-aaslaid-eleryn-tiit/1362890

R2 eetrisse on naasnud ka kõik senised legendid – hommikutele lisavad taas poole seitsmest vunki Bert Järvet, Margus Kamlat ja Robin Juhkental, teisipäeva õhtutes võtavad päevakajalised teemad kokku Mart Juur ja Andrus Kivirähk, reedeti hindab värskeid helisid "Muusikanõukogu" ja laupäeviti paneb muusikateadmised proovile "Meloturniir". R2 päevane programm avardab maailma poliitikast teaduseni - esmaspäevast neljapäevani on R2 Päeva programmis Tallinna Ülikooli professor Kristjan Pordi tehnoloogiakommentaar "Portaal" ning teadussaade "Puust ja Punaseks" Sandra Saare ja Arko Oleski juhtimisel, teisipäeval ja neljapäeval Lääne-Euroopa kirjutava pressi ülevaade "Värske Euroopa" Ahto Lobjaka eestvedamisel

Läbi sügise hoiab R2 silma peal kõigel olulisel, mis muusikamaailmas toimub, olgu selleks siis Tallinn Music Week või Eesti Laul. Juba käivad ettevalmistused ka Aastahiti hääletuseks, mis kulmineerub aasta viimastel päevadel võitjate välja kuulutamisega.

Põhiprogrammi kõrval on R2 arendanud välja ka jutuvaba muusikakanalite keskuse r2extra.ee. 24/7 avatud veebikeskkond pakub kuulajale valikut tuhandete palade seast ja kuulamist jagub igale maitsele. R2 Extra lehel on hetkel kuulamiseks neli jutuvaba muusikalisti – kodumaine räpp ja hiphopp, edetabeleid vallutanud pophitid, Eesti artistid läbi aegade ja alternatiivsed poplood.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: