Klassikaraadio sügis toob muusikaelamusi Pärdist Beethovenini

Pärdi päevade avakontsert
Pärdi päevade avakontsert Autor/allikas: Siim Vahur

Vanad saated uues kuues, uued saated värske hooga, palju muusikat kontsertidelt ja plaatidelt – selline on Klassikaraadio sügisprogramm 2021. aastal. Läbi sügise leiab kavast viiteid ka raadio 95-aastasele ajaloole Eestis.

Klassikaraadio toob läbi sügise kontserdid kuulajatele koju kätte. Septembri esimesel kolmandikul on Klassikaraadio mikrofonid avatud festivalil Arvo Pärdi päevad ning kuulajateni jõuab otseülekandes kuus kontserti. Kahel õhtul saavad raadiokuulajad osa ka esmakordselt toimuvatest Dominiiklaste Kultuuripäevadest – ansambli Vox Clamantis kontserdilt ning Dante "Jumaliku komöödia" ettelugemiselt Theatrumis.

Klassikaraadio teeb ülekande nii Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kui ka Eesti Kontserdi hooaja avaõhtutelt. 11. septembri õhtul jõuab eetrisse otseülekanne Royal Albert Hallist, Euroopa suurima ja mainekaima klassikafestivali BBC Promsi lõppkontserdilt.

Septembrikuu pühapäevadel kell 9 on kavas saatesari "Braavo!" portreedega hinnatud muusikutest, kes on hiljuti käinud esinemas Eestis – pianist Lars Vogt, viiuldaja Joshua Bell, flötist Emmanuel Pahud ja pianist Ralph van Raat.

Oktoobrikuus on tulekul uued lood eesti muusikaperekondadest sarjas "Dünastia".

Esmaspäeval, 6. septembril kell 19 algab sari Ludwig van Beethoveni klaverimuusikast. Professor Matti Reimann analüüsib geniaalse klassiku klaverisonaate ja tutvustab nende erinevad esitusi läbi aegade.

Suvepuhkuselt on tagasi ka paljud kuulajate lemmiksaated. Kultuurimagasin "Delta" vahendab ja analüüsib kultuurielu esmaspäevast reedeni kell 13. Hilisõhtune kaaslane "Fantaasia" kutsub kuulajaid argipäeviti kaks tundi enne südaööd. "Helikaja" esimeses saates teeb 4. septembril kell 9 kokkuvõtte Jazzkaare festivalist Klassikaraadio džässitoimetaja Ivo Heinloo. Saadet "Vinüül" täidab septembris oma plaadikogu pärlitega bassist Taavo Remmel.

Sügise tipphetked on traditsiooniline Muusikapäeva viktoriin, mis tänavu on pühendatud raadio 95. aastapäevale ja raadiomuusikale, ansambli Rüüt stuudiokontsert 1. oktoobri hilisõhtul ning kontsert "Klassikaraadio – 25" Tallinna Kammerorkestrilt ja Tõnu Kaljustelt 10. novembril.

Klassikaraadio avab juba oktoobris ka veebiraadio Klara, mis mängib nutiseadmeis ja arvutis kuulajatele vaid muusikat, hommikust õhtuni ning õhtust hommikuni.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: