ETV alustab sügishooaega värske ekraanigraafikaga

ETV värske ekraanigraafika
ETV värske ekraanigraafika Autor/allikas: ERR

ETV läheb sügisele vastu värske näoga – esmaspäevast, 30. augustist kannab ETV visuaalset identiteeti uus ekraanigraafika, mille inspiratsiooniks on aeg.

"Ühe teleprogrammi graafika on justkui nähtamatu, ent ometi on sellel suur roll, sest just graafika seob erinevad saated üheks tervikuks ja kannab telekanali identiteeti," märgib ETV peatoimetaja Marje Tõemäe ja lisab, et nii nagu programmi, tuleb ka graafikat uuendada, et see mõjuks värskelt. "Sel sügisel võtsimegi selle suure sammu ette ja astume vaatajate ette uue ning värske näoga, mis on tõeliselt kaasaegne ja atraktiivne, tehtud Eesti parimate professionaalide poolt."

ETV uue graafika läbivaks jooneks on aeg ja vaatajatele tuttavast ETV kellalogost on kasvanud laiem kujund - ajas liikuv kellavärk, milles peegeldub minevik ja olevik ning võimalus heita pilk ka tulevikku. Uue ekraanigraafika autorid on Ionel Lehari ja Jakko Pitk, muusika on loonud Jaan Pehk ja Vaiko Eplik. "Soovisime luua täpselt väljamõõdetud kujundite kaudu mulje igikestvast kulgemisest," märgib graafika üks autoritest Ionel Lehari.

Uus välimus tervitab vaatajaid varahommikust hilisõhtuni, erinevad lahendused peegelduvad saadete tutvustusklippides ja programmi kavades. Just ekraanigraafika sage nähtavus suurele auditooriumile tegi Ionel Lehari sõnul ülesande eriti vastutusrikkaks. "Tuleb leida tasakaalupunkt tugeva graafilise iseloomu ning eripalgelise telepildiga sobituva neutraalsuse vahel" selgitab ta.

Uue graafika loomisel said tegijad inspiratsiooni abstraktsest geomeetrilisest kunstist, Ionel Lehari toob esile eelkõige suprematismi ja konstruktivismi. Lehari lisab: "Meie taotlus oli ka selgelt unikaalse lahenduse loomine, selle saavutamine lihtsate vormidega on keeruline väljakutse. Eelkõige on ETV uus ekraanigraafika aegumatu disainikeele näide, abstraktsel geomeetrial ja minimalismil on graafilises disainis alati oma koht olnud."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: