Raadioteatris esietendub 1990ndate algusesse viiv kuuldemäng "Lõvi"

Raadioteater:
Raadioteater: "Lõvi" Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Sel laupäeval toob Raadioteater Vikerraadio kuulajateni uhiuue kuuldemängu "Lõvi". Martin Alguse novelli põhjal valminud kuuldemängu on lavastanud Andres Noormets, peaosalisi kehastavad Ago Anderson, Aarne Soro ja Piret Laurimaa.

Laupäeval esietenduva "Lõvi" pühendab Raadioteater Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise 30. aastapäevale. Kuuldemängu tegevus toimub taasiseseisvunud Eesti Vabariigi alguspäevil, 1990ndate aastate alguses ühes Eesti väikelinnas. Sündmused käivitab ootamatu juhtum, kui rändloomaaiast on puurist lahti pääsenud ehtne Aafrika lõvi. Loomulikult puhkeb inimeste seas paanika, aga kogu ses veidras situatsioonis on ka kenake annus absurdi.

Kuidas reageerivad erinevad inimesed tavatule uudisele? Kuidas mõjutab lõvi linnakese argirutiini, võib-olla koguni inimsaatusi? Üleminekuaja pidetus peegeldub vaimukalt nii tegelaste sõnavaras kui ka käitumises. Samas saab tõmmata paralleele kaosega maailmas möödunud ja käesoleval aastal.

Martin Alguse novelli põhjal valminud kuuldemängu lavastaja, dramaturg ja muusikaline kujundaja on Andres Noormets, helirežissöör Külli Tüli. Peaosalisi kehastavad Ago Anderson, Aarne Soro ja mitmeid erinevaid rolle tegev Piret Laurimaa. Teistes osades teevad kaasa Ringo Ramul, Oleg Titov, Janek Vadi, Rait Õunapuu, Andres Noormets, Tanel Russ, Kadri Noormets, Janne Ristimets, Johanna Kümmel ja Hans Noormets.

Kuuldemängu "Lõvi" esietendused on 21. augustil kell 19.05. Vikerraadios, 22. augustil kell 7 Raadio 2s ja 22. augustil kell 15.05 Klassikaraadios.

Ühiskuulamine!
Raadioteater ja Ugala teater kutsuvad kuuldemängu "Lõvi" ühiskuulamisele sel pühapäeval 22. augustil kell 19.30 Ugala suures saalis. Sissepääs on tasuta, teatrisaali pääsemiseks tuleb külastajal tõendada nakkusohutust.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: