Juubilar Helgi Sallo avab end värskes saates Vahur Kersnale

Helgi Sallo ja Vahur Kersna
Helgi Sallo ja Vahur Kersna Autor/allikas: Margit Ossipova / ERR

Helgi Sallo 80. sünnipäeva puhul tele-esilinastub täna kell 22.00 ETVs Vahur Kersna mahukas sünnipäevaintervjuu "Helgi Sallo. Jumala puudutus".

"Ma teadsin kohe, mis ma selle saate pealkirjaks tahan panna – ma ei tea, kas te olete selle pealkirjaga nõus, aga see on "Jumala puudutus"," tunnistab Vahur Kersna täna ETV-s tele-esilinastuva intervjuu alguses Helgi Sallole. Armastatud laulja ja näitleja tõdeb, et tal endalgi on see tunne, et kuskilt on keegi tõesti talle selle pagasi kaasa andnud. Sisutihedas vestluses meenutab Helgi Sallo oma elu erilisi hetki, lapsepõlvest hilisema tähelennuni. Vestluse vahele pikitud arhiivikaadrid avavad Helgi Sallo kirkaid lavarolle ning sõna saavad inimesed, kes temaga koos töötanud.

Helgi Sallo pärandit muusikas ja sõnas on rahvusringhääling talletanud läbi aastakümnete. Valiku sellest toob ETV2 vaatajateni pühapäevase teemaõhtu raames 15. augustil algusega kell 19.30. Ka nädalavahetuse kuuldemägus "Must luik" saab nautida Sallo näitlejaannet – Priit Põldma kuuldemäng kõlab Vikerraadio sel laupäeval kell 19.05 ja Raadio 2s pühapäeval kell 7.00. Helgi Sallo ja tema säravate etteastetega saab igal ajal kohtuda ka veebikanalis Jupiter.err.ee.

Juubilari võõrustas täna kell 13 ka Klassikaraadio "Suveduuri" saade, kus Helgi Salloga vestles Kersti Inno. "Mul on olnud alati oluline jõuda inimeseni, et mis iseloom tal on. Kõik on alguse saanud alati muusikast. Kuulan kõigepealt muusikat ja saan sealt tegelase karakteri põhijooned kätte, siis lähen sõnade juurde... Armsamad on olnud need rollid, mis on minust kaugemale jäänud ja raskelt kätte tulnud," avas ta intervjuus.
Intervjuud ja selle järgnevat muusikatundi saab kuulata Klassikaraadio kodulehelt: https://klassikaraadio.err.ee/1608290613/suveduur-10-augustil-helgi-sallo-80

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: