Uus kuuldemängusari "Juuksur" teeb sissevaate Eesti inimeste eludesse

Raadioteatri
Raadioteatri "Juuksur" osalised Autor/allikas: ERR/Kairit Leibold

Vikerraadios algab sel laupäeval kell 10.30 Raadioteatri uus kuuldemängusari "Juuksur", mis pakub kuuldepilte ühest juuksurisalongist: argiseid ja elulisi, naljakaid ja absurdseid episoode. Värvikate lühilugude peaosalist kehastab Hele Kõrve.

Raadioteatri uus lühilugude sari "Juuksur" on kui Eesti elu peegelpilt, milles annavad tooni inimesed ja ajale omased teemad. Kuulaja võetakse kaasa ühte Tallinna kesklinnamelust eemal asuvasse väikesesse juuksurisalongi, mis on kui pisike linnaväljak. See on kohtumis- ja suhtlemispaik erinevatele inimestele, kus kõrvuti ootavad pesu ja lõikust väiketööstur ja gümnasist, Hiiumaa mees koeraga ja Tallinna vanaproua lapselapsega, kooliaastast kurnatud õpetaja ja enese tähtsusest puhevil telesaatejuht.

Kuuldemängusarja autor Eva Koff kirjeldab loodud tegelasi järgmiselt: "Neil kõigil on midagi öelda, nad kõik toovad salongi kaasa tükikese oma elust. Ja mis veelgi tähtsam: nende kõigi pilgud on selle tunnikese jooksul pööratud juuksuri, oma ilutegija poole, kellest võib juba järgmisel saada kuulaja, lohutaja, keeruliste elurägastike tagasipeegeldaja. Kas pole juuksur sageli meie argipäevade psühholoog?"

Peaosalist, juuksurit, kehastab läbi sarja Hele Kõrve. Klientide ja kõrvaltegelaste rollis on Eduard Tee, Allan Noormets, Liis Lass, Margus Tabor, Maria Peterson, Ursula Ratasepp, Jan Ehrenberg jt.

"Juuksuri" on lavastanud Alo Kõrve, kelle jaoks on tegemist lavastajadebüüdiga Raadioteatris. "Mulle meeldiks selline pilt – "Juuksuri" sarja kuulaja kõnnib tänaval, klapid peas. Vastutulijad jäävad teda vaatama, mõeldes, miks see inimene niimoodi muigab ja miks ta nii rõõmus on. Tahaks ka!" kirjeldab Alo Kõrve uue sarja meeleolusid.

Sarja helirežissöör on Külli Tüli, toimetaja Pille-Riin Purje ja produtsent Tiina Vilu.

Kuuldemängusari "Juuksur" on  Vikerraadios eetris alates 5. juunist, laupäeviti kell 10.30 ja 18.30. Sarja saab hiljem järelkuulata veebikanalis Jupiter.err.ee: https://jupiter.err.ee/raadioteater

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: