Raadioteatri sünnipäeval esietendub Urmas Vadi värske kuuldemäng

Kuuldemäng
Kuuldemäng "Kingitus", autor-lavastaja Urmas Vadi, näitleja Terje Pennie, helirežissöörid Külli Tüli ja Andres Olema, toimetaja Pille-Riin Purje. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

12. aprillil, Raadioteatri rajaja Felix Moori sünniaastapäeval, tähistab Raadioteater tänavu oma 93. sünnipäeva. Sel puhul esietendub esmaspäeval Vikerraadios ja Klassikaraadios Urmas Vadi kuuldemäng "Kingitus" ja kuulutatakse välja ka näitlejapreemia.

Ikka me küsime, kust me tuleme, kes me oleme, miks me oleme just sellised? Mingeid vastuseid oleme oma küsimustele juba saanud, teame laulusalmist, et tüdrukud on tehtud jahust ja maasikavahust ning poisid on tehtud konnast ja kutsika hännast. Aga millest koosneb eestlane? Ja kus toimub Raadioteatri sünnipäev ja mida kinkida? Just neid küsimusi lahkab uhiuus kuuldemäng "Kingitus", mis esietendub Raadioteatri sünnipäeval korraga nii Vikerraadios kui ka Klassikaraadios.

Kuuldemängu "Kingitus" autor-lavastaja on Urmas Vadi, peaosas kõlab Terje Pennie. Kuuldemängu helirežissöörid on Külli Tüli ja Andres Olema, toimetaja Pille-Riin Purje.

Esmaspäeval, 12. aprillil, kuulutatakse välja ka Raadioteatri näitlejapreemia silmapaistva rolli eest 2020. aastal. Näitlejapreemia antakse parima osatäitmise eest kuuldemängus või järjejutu lugemise eest. Preemia eesmärk on jäädvustada Raadioteatri pikka traditsiooni eesti kultuuris ja väärtustada avalikkuse silmis näitlejate tööd kunstilise sõnaga raadios. Näitlejapreemia asutati 1998. aastal, esimene laureaat oli Aarne Üksküla. Aastate jooksul on auhinna saanud teiste seas Kalju Orro, Helene Vannari, Arvo Kukumägi, Anu Lamp, Tambet Tuisk, Tõnu Oja, Jan Uuspõld jt.

Raadioteatri sünnipäevaprogramm kuuldemängu ja näitlejapreemiaga kõlab Vikerraadios ja Klassikaraadios esmaspäeval, 12. aprillil kell 14.05.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: