ETVs esilinastub Marianne Kõrveri värske dokumentaalfilm Olev Subbist

Olev Subbi. Elu kuues peatükis
Olev Subbi. Elu kuues peatükis

Eesti Televisioon esitleb täna kell 22.05 Marianne Kõrveri värsket dokumentaalfilmi "Olev Subbi. Elu kuues peatükis", mis taaslavastab Olev Subbi maalide keskkonnad ja annab koos kunstnike ning kaasteelistega mitmekihilise vaate Subbi loomingule.

Maalikunstnik Olev Subbi (1930-2013) oli 20. sajandi teise poole olulisemaid maalikunstnikke. Tema kunst püüdles pidevalt harmoonia ja ilu poole, taaselustades kaotatud mälestusi. "Mind on Olev Subbi puhul võlunud joon, mis on kogu tema loomingus väga tugevalt esil: igatsus kuskile mujale, eemalolek ja teataval määral eskapism, mida ta on vormiliselt oma loomingus täiuseni vorminud," sõnas dokumentaalfilmi autor Marianne Kõrver rahvusringhäälingule antud intervjuus.

Olev Subbi on kasutanud mõtet, et kunst ja elu võivad olla teineteise mudelid. Subbi maalides peituvad peened seosed ja vihjed on huvitanud ka Marianne Kõrverit, et maalide kaudu avada kunstniku elu ja mõttemaailma tagamaid.

Värske dokumentaalfilm taaslavastab OIev Subbi maalide keskkonnad, intervjueerib kunstnikke ja Subbi kaasteelisi ning kasutab arhiivikaadreid, luues mitmekihilise vaate ühele kunstnikuelule ja tema loomingule. Filmis saavad sõna Kersti Kreismann, Enn Kunila, Kaido Ole, Tiit Pääsuke, Mihkel Ilus, Mait Summatavet jt. Tekstide autor on Eero Epner, jutustab Tambet Tuisk. Režissöör Marianne Kõrver. Operaatorid Jekaterina Abramova, Ants Martin Vahur, Marianne Kõrver. Helilooja Lauri-Dag Tüür, kunstnik Kairi Mändla.

"Olev Subbi. Elu kuues peatükis" esilinastub ETVs täna kell 22.05.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: