Eesti Laul 2021 võitja on Uku Suviste looga "The Lucky One"

Eesti Laulu finaal
Eesti Laulu finaal Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Laupäeval toimunud Eesti Laulu finaalsaates hääletasid inimesed teist aastat järjest võitjaks Uku Suviste. Võiduloo "The Lucky One" autorid on Uku Suviste ja Sharon Vaughn.

Eesti Laulu superfinaali jõudsid žürii ja rahvahääletuse tulemusena Uku Suviste, Sissi ja Jüri Pootsmann. Kokku helistati superfinaalis 52 214 korda, ülekaalukalt enim hääli kogus Uku Suviste looga "The Lucky One". Teise koha sai Eesti Laulul Sissi looga "Time", kolmanda koha pälvis Jüri Pootsmann lauluga "Magus melanhoolia".

Finaalsaate esimeses voorus anti enam kui 55 000 häält. Rahvusvahelise žürii lemmikuks osutus Sissi, teisele kohale hääletasid rahvusvahelised eksperdid Andrei Zevakini ja Pluuto "Wingmani" ning kolmandale kohale Karl Killingi loo "Kiss Me".

Žüriisse kuulusid lauljanna Monique (Leedu), Londoni Kaasaegse Muusikaakadeemia õppejõud Brian Henry (UK), muusikaprodutsent Sylvia Massy (USA), endine Tšehhi kohaliku lauluvõistluse ja praegune muusikaprojekti Humans of Eurovision eestvedaja Jan Frost Bors (Tšehhi), Briti muusikatööstuse üks juhtpersoone Stephen Budd (UK), helilooja ja elektroonilise muusika produtsent Steve Rodway (UK), lauljanna ja Junior Eurovision saatejuht Helena Meraai (Valgevene), lugude kirjutaja ja Berklee song-writing'u õppejõud Ben Camp (USA) ning muusik ja laulukirjutaja Pierre Dumoulin (Belgia).

Eesti Laulu korraldajad tänavad kõiki lauluvõistlusel osalejaid, külalisartiste, kaasaelajaid kodudes ja partnereid. Finaali jõudsid tänavu veel Koit Toome,  Andrei Zevakin & Pluuto, Kadri Voorand, Suured tüdrukud, Karl Killing, Redel, Hans Nayna, Egert Milder ja Ivo Linna, Robert Linna koos ansambliga Supernova. Finaalsaates astusid üles ka Liis Lemsalu ja Stefan, Mr. Lawrence, Smilers, Pitsa ja Goresoerd koos Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori lauljatega. Tänavuste vaheklippide autorid olid Kait Kall stsenaristina ja Arun Tamm režissöörina, tootja Get Shot Films.

Eesti Laulu uudised, järelkaja, videod leiab aadressilt www.eestilaul.ee
Kõik Eesti Laulu tänavused saated on järelvaadatavad veebikanalis Jupiter: https://jupiter.err.ee/1608114472/eesti-laul-2021
Kõikide finalistide ja poolfinalistide etteasted leiab: https://jupiter.err.ee/1158813/eesti-laul-2021-videod-ja-etteasted

Eesti Laulu finaali fotod vabaks kasutamiseks leiab siit: https://www.dropbox.com/sh/ptkqutwo3f9h97y/AADRwo-FUMZtYUEI4gPa5PYPa?dl=0
Fotode kasutamisel on kohustuslik märkida fotograafi nimi (viide on foto juurde märgitud).

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: