ETV2 teemakuu viib teisipäeviti linnaruumi avastama

Miks me sõidame jalgrattaga?
Miks me sõidame jalgrattaga? Autor/allikas: pressimaterjalid

Esmakordselt on ETV2 teemakuu fookuses linnaruum. Veebruari teisipäevadel viivad dokumentaalfilmid avastama linnakeskkonda jalgratturi ja jalakäija, aga ka kassi pilgu läbi. Teemakuu avafilm "Elutud elamispinnad" käsitleb kinnisvara vastuolulist äri.

Linnaruumi teemakuu raames tele-esilinastub ETV2 ekraanil neli silmiavavat dokumentaalfilmi, mille keskmes on elukeskkond ja liikumine, linnaruumi planeerimine ja äri, looduse ja inimtegevuse koosmõjud.

Teemakuu avab 2. veebruaril kell 21.30 dokfilm "Elutud elamispinnad", mis uurib aina paisuvat globaalset kinnisvaraäri ning selle võitjaid ja kaotajaid. Võrrandi ühele poole jäävad raha, arendajad ja ärimehed, teisele poole aga inimesed, kel napib vahendeid selle ralliga kaasa minna.

Teemakuu jätkub 9. veebruaril filmiga "Maailm jalge ees", mis kulgeb koos selle peategelase Matt Greeniga mööda New Yorki. Ta on otsustanud läbi käia kõik New Yorgi tänavad, mis teeb ühtekokku kõvasti üle 12 000 km. Ta ei oska seletada, miks ta seda teeb, kuid on selle nimel loobunud tööst, korterist ja varast. Avastused, mida ta linnas kõndides teeb, on talle parim tasu.

Nädal hiljem viib teemakuu Hollandisse, kui 16. veebruaril süüvib dokumentaalfilm "Miks me sõidame jalgrattaga?" sealsesse jalgrattakultuuri. Hollandis on jalgrattaid rohkem kui inimesi ja kohalike jaoks võrdub rattasõit millegi nii tavapärasega nagu näiteks vee joomine. Film vaatleb rattasõidu mõju linnaplaneerimisele ja -arengule, linnaelanikele ja ühiskonnale tervikuna.

Teemakuu viimane peatuspaik on 23. veebruaril samuti Holland, täpsemalt selle pealinn Amsterdam. Dokfilmis "Kass Amsterdamis" viib kass Abatutu vaataja retkele oma kodulinna tänavate varjatud soppidesse, kus kõrvuti inimestega kohtab mitmeid metsikuid loomi. Abatutu muudab linnalooduses toimuva naljakaks ning kaasahaaravaks elamuseks kogu perele.

Linnaruumi teemakuu dokfilmid tele-esilinastuvad ETV2 ekraanil veebruari teisipäevadel kell 21.30

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: