"Eesti lood" neli uut filmi esilinastuvad eriseansina ERR Kultuuriportaalis

Eesti lood: Käärid
Eesti lood: Käärid Autor/allikas: ERR

Neljapäeval, 28. jaanuaril kell 18.00 esilinastub ERR-i kultuuriportaalis neli uut "Eesti lugude" lühidokumentaali. Eriseansil juhatavad dokumentaalid sisse filmitegijad.

Jaanuari alguses käima läinud uus "Eesti lugude" hooaeg toob vaatajate ette kokku kaheksa filmi, neist kolm on juba jõudnud ka ETV ja ETV2 ekraanile. Veel enne järgmiste lugude tele-ekraanile jõudmist toimub esilinastus veebiseansina rahvusringhäälingu kultuuriportaalis, kus täna tulevad näitamisele neli seninägemata filmi.

"Käärid"
Režissöör: Margus Talvik
Teresa Liivak on elanud üheksas kohas, kuid oma koduks nimetab ta valget Ford Transitit, mille sisustuse on ta ehitanud ise, et kaubikus olevas juuksuritoolis lõigata kõige eriilmelisemate meeste juukseid ja habet. Film mõõtmatust vabadusest ja oskusest sellega midagi ka pihta hakata.
Tele-esilinastus ETVs 8. veebruaril kell 20

"Lil Eesti"
Režissöör: Taavi Arus
Soundcloud'i ja raadio DJ Siim Nestori mahitusel on toimumas Eesti muusikas midagi sellist, mida ammu pole nähtud, ammugi mitte kuuldud. Uus laine. Uued karakterid. Uus Eesti. Lil Eesti! Ühe generatsiooni lühianatoomia Eestis 2020. aastal.
Tele-esilinastus ETV2s 19. veebruaril kell 21.30

"Paradiis"
Režissöör: Andres Keil
Tartu Descartes'i kooli 5B klassis õpib 12-aastane tüdruk Shahad. Film vaatab tüdruku igapäeva, mis pole aga päris igapäevane igapäev. Shahadi perekond põgenes kuus aastat tagasi Süüriast sõja eest. Neli aastat tagasi jõudsid nad siia, oma uude koju. Kuidas neil läheb?
Tele-esilinastus ETV2s 26. veebruaril kell 21.30

"Matz"
Režissöör: Eliza Benina
Noor ja särtsakas Eesti paraujumise täht Matz Topkin on tähelepanuväärne nii kiiruse kui ka isiksuse poolest. Matz on eeskujuks noortele ujujatele, kuid temas on midagi, mida ta võib õpetada igaühele. Matzi puue avastati alles sündides, seega tuli see suurele perele üllatusena.
Tele-esilinastus ETV2s 12. märtsil kell 21.30

"Eesti lood" sarjast on kujunenud omanäoline ajastu kroonika, mille esimesed lood valmisid 2003. aastal. Järjekorras juba 18. hooaeg toob vaatajate ette kaheksa lugu, mis avavad eestimaalaste tegemisi ja ühiskonnas toimuvaid protsesse. Dokumentaalfilmide tootmist on rahastanud Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital. Sel hooajal on nõustajana kaasatud rahvusvaheliselt tunnustatud dokumentaalfilmide monteerija Jesper Osmund Taanist.

"Eesti lugude" eriseanss koos sissejuhatustega tegijatelt algab ERR Kultuuriportaalis täna kell 18.00: https://kultuur.err.ee/1608086401/otseulekanne-kell-18-nelja-eesti-lugude-luhidokumentaali-esilinastus 

Varasemaid lugusid näeb veebikanalist Jupiter: https://jupiter.err.ee/1038302/eesti-lood

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: