Aastavahetuse teleprogramm möödub lõbusate üllatuste saatel

Särav aastavahetus ETVs
Särav aastavahetus ETVs Autor/allikas: ERR / Kairit Leibold

Aasta viimastel päevadel võtab ETV selle erakordse aasta kokku erisaadetega ja pakub aastavahetuseks kvaliteetset meelelahutust, mille seltsis kodudes aega veeta.

2020 jääb meelde pigem keeruliselt kui kergelt, ent teletegijad annavad endast parima, et aasta viimased päevad mööduksid heas seltskonnas ning mõnusas meeleolus. Aasta eelviimasel päeval toob ETV ekraanile värske portreesaate Eve Kivist (30.12 kell 20.00) ning gurmeeintervjuu Dmitri Demjanoviga (30.12 kell 18.45).

Lõbusa ja üllatusi täis tagasivaate aastale teeb 30. detsembril "Suur aastalõpuviktoriin 2020", mis viib kell 21.30 vastamisi kaks vana sõpra Peeter Oja ja Mart Juure. Nalja täis viktoriinis hakkavad mehed teineteisega mõõtu võtma, abiks tuntud külalised. Peeter Oja meeskonda kuuluvad Jan Uuspõld ja Indrek Tarand, Mart Juur on appi võtnud Evelin Võigemasti ja Yana Toomi. Saadet juhib Marko Reikop.

Aasta viimane telepäev saab ETVs hoogsa alguse kohe hommikul kell 10, kui alustab läbi päeva kestev eriprogramm "Särav aastavahetus ETVs". Aasta viimaste tundideni külastavad tele-ekraani vahendusel vaatajaid tuntud eestlased ja muusikaga hoiavad meeleolu üleval Karl-Erik Taukar, Anne Veski, Eleryn Tiit, Inga Tislar ja Rahel Ollisaar. Aastavahetuse saade juhivad Grete Lõbu, Marko Reikop, Urmas Vaino ja Tõnis Niinemets.

Aastavahetust tähistatakse ka Morna linnas ja sel korral tõotab "Õnne 13" eriosas minna suuremaks peoks, sest Are kutsub hotelli esinema Anne Veski ja see paneb terve linna kihama. Mis sest kõigest saab, näeb vana aasta õhtul kell 20.30.

Tund aega hiljem, kell 21.30, kostitavad vaatajaid huumoriga "EnsV" tegelased. Üllatuslikult ei saa sel korral osa lähiajaloost, vaid hoopis sündmustest 50 aastat tagasi. Vana aasta õhtul näeb, kuidas tutvusid rindekaaslased Raimund ja Aino ja millisena möödus aastavahetus 1942. aastal.

Lõppeva aasta võtab huumoriga kokku Draamateatri raskekahurvägi – kell 22.30 astuvad sketšisaates "Koleilus 2020" üles Tiit Sukk, Merle Palmiste, Ivo Uukkivi, Guido Kangur, Tõnu Oja, Maria Klenskaja, Mait Malmsten ja paljud teised.

Veel enne seda, kell 19.30, tutvustab ETV kodukäijaid. Just sellist nime kannab uus saatesari, mille esimene osa jõuab ekslusiivsena ekraanile 31. detsembril. Ootamatustest tulvil saatesarjas hakkavad elustiiliekspert Anu Saagim, kultuurikuller Mart Juur ja arhitekt Raul Vaiksoo detektiivideks ning suunduvad tuntud eestlaste koju, et ära arvata selle elanikud.

Teletegijad ei pelga aasta viimasel päeval ka enda üle nalja visata ja nii teebki Ott Sepp kell 18.30 "Otse eetris" kokkuvõtte lõppeva aasta kõige lõbusamatest hetkedest Eesti Televisiooni eetris.

Aasta viimane päev toob ETV ekraanile ka legendaarse filmi "Õhtusöök ühele", mis on paljudes riikides muutunud lahutamatuks aastavahetuse programmi osaks. Kell 15.10 elustub komöödia vanast daamist Miss Sophiest, kes tahab veeta oma 90. sünnipäeva sõprade seltsis. Kuna nood on surnud, peab ülemteener James mängima korraga kõiki külalisi.

Aasta viimastel minutitel tervitab vaatajaid Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid ning kõlab Eesti hümn. Viipekeelse tõlkega uusaastatervitust näeb ETV2 ekraanil.

Aastavahetuse meeleoludes jätkab ETV seejärel galakontserdiga "Amarillo. Tarmo Pihlapi kustumatud hitid", kus Tarmo Pihlapi laule esitavad Koit Toome, Ivo Linna, Kalle Sepp, Jan Uuspõld, Dagmar Oja, Priit Pihlap jpt.

Uue aasta esimesel päeval hoiab ETV traditsioone au sees ja nii saabki kell 12.15 nautida Viini Filharmoonikute uusaastakontserti. Esitamisele tulevad kaunid meloodiad Johann Straussilt ja teistelt Viini heliloojatelt, kontserdile annavad sära Viini Riigiooperi balletitantsijad. Kontserti vahendab ka Klassikaraadio.

Õhtuse muusikaelamuse eest hoolitseb 1. jaanuaril kell 19 Eesti Kontserdi uusaastakontsert, kus tänavu kõlavad maailmamuusika pärlid vaheldumisi kaunite luuletustega. Dirigeerib Kristjan Järvi, Doris Kareva luulet esitab Maiken Pius Linnateatrist. Esinevad Eesti Rahvusmeeskoor ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester. Kontserti vahendab ka Klassikaraadio.

Aasta esimese telepäeva õhtul jõuab vaatajate ette verivärske Vahur Kersna saade, kes teeb kummarduse Sulev Nõmmiku ees. Kell 21.15 tele-esilinastuv portreesaade "Sulev Nõmmik. Rohkem kui Ärni" on austusavaldus loojale, kelle enam kui 600 Uduvere-lugu naerutasid ja lohutasid väga paljusid eestlasi läbi umbsete aegade.

ETV, ETV2 ja ETV+ kanalite aastavahetuse programmidega saab lähemalt tutvuda Menu portaalis:
https://menu.err.ee/1221382/aastavahetus-err-i-telekanalites-toob-head-meeleolu-ja-sugavaid-vestlusi 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: