Vikerraadio "Müstiline Venemaa" tähistab viktoriiniga 900. saadet

"Eesti saatkonna Moskva südames" Autor/allikas: ERR

23 aastat Vikerraadio eetris olnud ja kuulajate suure poolehoiu võitnud saatesari "Müstiline Venemaa" jõuab sel pühapäeval eetrisse 900. korda. Juba praegu saab end proovile panna viktoriinis, mille küsimused on koostanud David Vseviov.

"Müstilise Venemaa" 900. saates, 1. novembril kell 11.20 on fookuses Stalini idee paigutada Lenini põrm mausoleumi ja poliitbüroo liikmete kogunemine ses asjus. Veel enne pühapäevast saadet on kõik oodatud Menu portaalis osalema "Müstilise Venemaa" viktoriinis, kus leiab küsimusi Brežnevi lemmiktoidust Fellini filmi ja Nikolai II päevikuni. Küsimused ja vastusevariandid koostas David Vseviov.

Korduvalt kuulajate lemmiksaateks valitud "Müstilist Venemaad" on Vikerraadio kodulehelt ja mobiiliäpist kokku kuulatud ligi 4,5 miljonit korda. Kõige suurema huvi on pälvinud teemad Peterburi söögikohtadest 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses, jutud restoranide meelelahutusest, menüüst, bürokraatiast ja lõbusatest juhtumistest.

David Vseviov on kuulajate restoranihuvi kommenteerides varemgi öelnud, et ükski teine kehaosa pole ajalugu nii palju mõjutanud kui kõht ning lubab edaspidi söömisega seotu taas teemaks võtta. "Tegemist on ju ikkagi pühapäevahommikuste meelelahutuslike (mis siis, et vahel tõsisema temaatikaga) saadetega," ütleb ta.

2020. aastal eetris olnud saadetest on kuulajaid enim köitnud need, mis puudutavad Lavrenti Beria arreteerimist-tapmist, intsidente Kremli vastuvõttudel, Georgi Malenkovi, Talvesõja lõppu ning Stalini tervist ja viimaseid päevi. "Üks kriteerium, mis seletab suuremat huvi just nende teemade vastu tuleneb ilmselt sellest, kuivõrd on need leidnud varasemat (ka nõukogude aegset) käsitlemist. Aga vahel võib olla määravaks seos tänase päevaga – midagi õpetlikku või hoiatavat, millest minevik meile jutustab," märgib Vseviov.

Saatesarja "Müstiline Venemaa" autor on David Vseviov, helirežissöör Maris Tombach. Kuni 2003. aastani oli sarja kaasautor Terje Soots.

Kõik saated on järelkuulatavad Vikerraadio kodulehel https://vikerraadio.err.ee/arhiiv/mystiline_venemaa ja veebikanalis Jupiter https://jupiter.err.ee/1037935/mustiline-venemaa 

Saatel on oma Facebooki lehekülg: https://www.facebook.com/VikerraadioMV  

Mälumängu saab kaasa teha aadressil: https://menu.err.ee/1151603/kui-hasti-tunned-mustilist-venemaad-testi-oma-teadmisi   

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: