"Suud puhtaks" naaseb ETV ekraanile uues kuues

Urmas Vaino
Urmas Vaino Autor/allikas: Merily Malkus/ERR

Urmas Vaino juhitud otsesaade "Suud puhtaks" naaseb sel teisipäeval kell 20 ETV ekraanile. Uuel hooajal tervitatakse vaatajaid täiesti uuest stuudiost, kus inimesi on küll mõnevõrra vähem, aga lugusid saates seevastu rohkem.

Teravaid teemasid, ühiskonna valupunkte ning eestlaste muresid avataksegi sel sügisel läbi isiklike lugude ja kogemuste. Saade toob kokku erinevad osapooled, eksperdid ja huvigrupid.

"Meie tänapäevased probleemid on olemuselt väga keerulise koega. Lihtsaid lahendusi peaaegu ei ole ja muutused sünnivad paljude inimeste (ja ametite) koostöös. See on meie saate suur võimalus: vaatame probleemidele lähedalt silma ja paigutame nad suurde pilti. Me ei paku ainult suuri tundeid, ei nääguta ja ei näita näpuga, me püüame leida vastuseid!" ütleb saatejuht Urmas Vaino.

Kuidas aidata koondamislaine järel "koroonavaesusesse" jäänud peresid? Mida teha, kui kool kiusab last ja vanemaid? Kes peaks aitama pahatahtliku kelmi ohvrit või kuidas päästa Ida-Virumaa sotsiaalmajanduslikust katastroofist? Need on mõned teemad, mida "Suud puhtaks" algaval hooajal puudutab.

Avasaade jõuab vaatajani hetkel, kui koroonaviirusega nakatunute arv kiiresti kasvab. Vaadatakse, millise jälje jätsid kevadised piirangud Eesti inimeste eludele. Kuidas mõjutas range isolatsioon pere- ja lähisuhteid - lahutusi, koduvägivalla juhtumeid, aga ka rasedusi ja pereplaneerimist? Kas vaimse tervise murede hulk suurenes või aitas metsas ja rabas jalutamine hoopis olukorda parandada? Räägitakse lähemalt, milliseid piiranguid Eesti sügisel lubada saab ja mida tuleks vältida.

"Suud puhtaks" kaasab sel sügisel saatesse ka televaatajaid ja võtab otse-eetris vastu vaatajate küsimusi ning ettepanekuid.
Küsimusi, mõtteid ja kogemusi oodatakse enne saadet nii automaatvastajale numbril 698 8954 (töötab esmaspäeval alates kell 15 kuni teisipäeval kella 17ni) kui ka saate Facebooki postkasti ning meilitsi ([email protected]).
Uuendusena lisandub võimalus helistada otsesaatesse telefonil 628 4400 ning saata operatiivselt oma kommentaar nii meili kui ka sotsiaalmeedia vahendusel.    

"Suud puhtaks" alustab ETVs täna kell 20.00

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: