"Meediatund" täna, 1. oktoobril: ERR-i rahastamine. Kohtuinfo salastamine.

Tarmu Tammerk
Tarmu Tammerk Autor/allikas: Ken Mürk

Vikerraadio "Meediatunni" saade käsitleb käsitleb täna kell 14.05 erameedia kaebust ERR-i rahastamise kohta. Saates on jutuks ka vastuolud avalikustamise ja salastamise vahel.

Erameedia ettevõtted leiavad, et ERR peaks piirama oma tegevust uudiste tegemisel internetis. Saates tutvustab kaebust Meediaettevõtete Liidu tegevjuht Merle Viirmaa. Kommentaari lisab ERR-i nõukogu esimees Rein Veidemann.

Saate teises osas on jutuks vastuolud avalikustamise ja salastamise vahel. Ühelt poolt avaldab ajakirjandus kinniseks kuulutatud dokumente, kus on peal keelav märge. Teisalt aga ei saa ajakirjandus kuidagi kätte avalike kohtuasjade infot. Lisaks uuritakse saates, kui õige on ajakirjandusel sukelduda Estonia huku teooriatesse, mis on päevakorda kerkinud seoses laeva pardas avastatud augu tõttu. Arutlevad ERR-i uudistejuht Anvar Samost ja ETV päevakajaliste saadete juht Peep Kala.   

Saadet juhib ERR-i ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk. Kuulajate arvamused on oodatud aadressil [email protected] või telefonil 611 4117.

"Meediatund" on Vikerraadio eetris neljapäeval, 1. oktoobril kell 14.05, kordus kl 19.05.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: