Sel reedel alustab ETV-s kodumaine spioonidraama "Reetur"

Eesti Televisioon toob sel reedel kell 20.00 vaatajateni kauaoodatud põnevussarja "Reetur". Tõsielulistest sündmustest inspireeritud spioonidraamas kehastab reeturist peaosalist Tambet Tuisk.

2004. aastal, napilt enne Eesti NATOsse astumist, läheneb Venemaa luureteenistus Eesti Kaitseministeeriumi ametnikule Alfred Vindile, tehes ettepaneku koostööks. Omakasust ja karjäärihimust kannustatuna otsustab Vint oma riigi reeta. Selliselt algab kodumaine spioonidraama "Reetur", mis toob kaasa pineva kassi-hiire mängu ja aina jõhkramaks muutuvad kuriteod. Kuueosalise põnevussarja peaosalist kehastab Tambet Tuisk, sarjas teevad kaasa paljud Eesti tippnäitlejad, sh Indrek Taalma, Eva Koldits, Mari Abel, Ursula Ratasepp, Mart Nurk jt.

"Reetur" on inspireeritud tõsielulistest sündmustest ja Eestis toimunud spiooniskandaalidest. Sarja idee autor ja konsultant on Andres Anvelt, stsenarist Martin Algus. "Minu jaoks oli väga huvitav mõelda välja süžee, kus mäng käib kõrgetele panustele. Eesmärk oli teha usutav lugu nii tavavaatajatele kui ka vastuluuretöötajatale, politseileja kõigile, kes on asjaga rohkem kursis," avab Martin Algus.

Spioonidraama on valminud Eesti Rahvusringhäälingu, Elisa ja produktsioonifirma Kassikuld koostöös. Sarja režissöör on Ergo Kuld, kelle sõnul on haarava süžee kõrval püütud võimalikult täpselt taastada ka ajastusele omast üldpilti. "Põnevussloo tegemine on ühelt poolt lihtne, aga tehniliselt korraldada, et taustal oleks ka ajastu, see kõige lihtsam ei olnud," tõdeb ta.

"Reetur" on juba enne ETV ekraanile jõudmist pälvinud mitu olulist tunnustust. Tambet Tuisk kuulutati tänavustel filmi- ja teleauhindadel parimaks sarjanäitlejaks ning Eestis tehtud põnevussari on jõudnud üle-euroopalise meediafestivali PRIX EUROPA 2020 finalistide sekka parima lavastusliku telesarja kategoorias.

"Reetur" alustab ETV-s sel reedel, 18. septembril kell 20. Kohe pärast tele-eetrit saab järgmist osa ette vaadata veebikanalis Jupiter.err.ee.

Pikem sarja tutvustus koos kommentaaridega: https://menu.err.ee/media/video/1095955?contentId=1135806  

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: