ETV2 üllatab sel sügisel maailma paremikku kuuluvate sarjade ja filmidega

ETV2 jätkab sel sügisel heaks traditsiooniks saanud teemakuudega ja üllatab auhinnatud sarjadega. Juba sel laupäeval jõuab vaatajate ette viimaste aastate üks silmapaistvamaid sarju "Fleabag", eestikeelse pealkirjaga "Mustlammas".

"ETV2 toob sügisel vaataja ette taas maailma audiovisuaalkultuuri parimad saavutused," lubab telekanali peatoimetaja Viola Salu. Sügise filmikava on loodud sooviga vaatajat inspireerida ja harida ning teisalt pakkuda võimalikult erinevaid kultuurilisi elamusi. Nii saab ETV2 vahendusel osa kinoklassikast, silmapaistvatest dokumentaalfilmidest ja erinevates Euroopa riikides ning maailmas valminud mängufilmidest. Näiteks toob ETV2 läbi sügise vaatajateni omanäolise valiku prantsuse viimaste aastate kinokunstist.

Ka sel sügisel jätkab ETV2 teemakuudega, mille raames tele-esilinastuvad dokumentaalfilmid avavad maailma kohati jahmatavate ja mõtlemapanevate teemadega, teinekord meelelahutuslikumas võtmes. September on ETV2-s Digikultuuri kuu, mille kavast leiab viis dokumentaalfilmi tehnoloogia edulugudest ja ohtudest. Teemakuu toob sel teisipäeval kell 21.30 vaatajateni dokfilmi "Tehisintellekt: armulood tulevikust" humanoidrobotitest ja nendega kaasnevatest eetilistest küsimustest. Teemakuuga paralleelselt on ETV2s kavas sel nädalal (kolmapäevast reedeni kell 20) ka auhinnatud loodusfilmid Matsalu Loodusfilmide Festivalilt.

Oktoober on ETV2s traditsiooniliselt pühendanud inimõigusi puudutavatele dokumentaalfilmidele. Teemakuu avab ohtralt auhindu pälvinud, sh Oscarile nomineeritud valus dokk "Pühendus Samale", mis on sündinud keset Aleppo sõjakeerist ja pühendatud autori tütrele lootuses, et too mõistab täiskasvanuna vanemate tehtud valikuid.

Aasta viimased teemakuud pühendab ETV2 toidu- ja moegurmaanidele. Toidufilmide kuu pakub novembris isuäratavaid dokumentaalfilme toidu- ja restoranikultuurist. Detsembri pühendab ETV2 moekunsti ilule ja valule.

Põnevust pakub ETV2 sel sügisel ka sarjavalikuga. Juba sel laupäeval, 12. septembril kell 22 jõuab esmakordselt Eesti televaatajateni BBC kultussari "Mustlammas" (orig. Fleabag). Kuus Emmyt, kaks Kuldgloobust, kaks Baftat ja lugematu hulga teisi auhindu võitnud sari on moodne huumoriga pikitud ja parajalt terav lugu naisest, kes Londoni kiires elus üritab toime tulla oma perekonna, mineviku varjude ja lähisuhete sasipuntraga. ETV2 näitab järjestikku ära mõlemad hooajad.

Kultuurihuvilistele on ETV2 sel sügisel pannud kokku laupäevase eriprogrammi, mis 12. septembril alustab Draamateatri lavastuse "Tartuffe" tele-esilinastusega ning jätkab kontsertide ja teemakohaste filmidega. Oodata on ka värskeid saateid silmapaistvatest Eesti kultuuriloojastest, näiteks kannab ETV2 reedel, 11. septembril üle Arvo Pärdi 85. sünnipäevale pühendatud kontserdi. Joonas Hellerma ja legendaarne "Plekktrumm" naasevad uute vestlustega ETV2 ekraanile esmaspäeval, 14. septembril.

Oktoobrist kutsub ETV2 tele vahendusel meeldejäävale rännakule läbi Eestis, sest tulemas on kodumaine reisisari "Metslased". Lõppenud suvel sai kokku neljaliikmeline seltskond, laulja Elina Netšajeva, reisisaadete tegija Lemo, loodusgiid Kaidi Jõesalu ja kunagine mägimatkaja Janek Reimal, kes võtsid ette 13 päeva ja 388 kilomeetrit pika matka läbi Eesti. Ligi kahe nädala jooksul liitusid nendega veel näitleja Ago Anderson, loodusfotograaf Jarek Jõepera, ellujäämisinstruktor Ranno Pajuri ja kümneid teisi toredaid Eesti inimesi. Eesti rännakutele järgneb sügise teises pooles reisilugu "Namaste" – lõbus reisiseiklus viib Indiasse seiklema Ott Noole, Christopher Rajaveere, Karl-Robert Saaremäe, Kristin Uusna ja Gete Tiiratsi.

ETV2 lasteprogramm on juba hooga käima läinud. Esmaspäevast neljapäevani tervitavad noored reporterid noortesaates NOVA, mis nüüd on vaatajate ees kahel korral, kell 16.45 ja 18.45. Värske energiaga alustab esmaspäeval (7.09) kell 18 väiksemate vaatajate lemmik "Lastetuba". Sellest nädalast ergutab taas maitsemeeli ka saatesari "Magus molekul". Möödunud aastal esmakordselt ETV2 ekraanile jõudnud lastesaates tutvustavad toiduteadust taas teadlane Aigar Vaigu ning ajakirjanik Merle Liivak, kuid saatejuhtideks on sel korral ka lapsed. Saatesarja  "Magus Molekul" kuus episoodi jõuavad tele-ekraanile 8., 9., 15., 16., 22. ja 23. septembril kell 18.00. 

Jätkuvalt pakub ETV2 lastele suurt valikuid multifilme ja noortefilme, sh armastatud koguperesarja "Muumioru lood" teist hooaega ja sarja "Ninjakunstnik", mis veel enne tele-eetrit on nähtav Lasteekraan.ee lehel. Nädalavahetustel toob ETV2 kell 17 ekraanile valiku laste- ja noortefilme - kui laupäevased filmid on suunaga väiksematele vaatajatele, siis pühapäevased filmid oma julgemate ja tõsisemate teemadega mõeldud pigem teismelistele. 


ETV2 Digikultuuri kuu filmide ülevaade: https://kultuur.err.ee/1129880/digikultuuri-kuu-toob-etv2-ekraanile-dokfilmid-tehnoloogia-ja-inimese-suhetest

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: