Klassikaraadio sügis on täis kontserdiülekandeid

Klassikaraadio 25
Klassikaraadio 25 Autor/allikas: Klassikaraadio

Klassikaraadio 25. sügishooaeg kuulub Pärdi ja Beethoveni loomingule ning rohkem kui kunagi varem on eetris otseülekandeid muusikasündmustelt. Ainuüksi septembris on Klassikaraadio kavas 23 kontserdiülekannet.

Septembrikuus tähistab Klassikaraadio mahuka programmiga Arvo Pärdi 85. sünnipäeva. Kuulajateni jõuab hulk sünnipäevakontsertide ülekandeid ja helilooja loominguga albumeid, nende hulgas 2015. aastal toimunud küsitluse põhjal Eesti kõigi aegade olulisemaks klassikaplaadiks kuulutatud "Tabula rasa" firmalt ECM Records (eetris 11. septembril kell 11). Esmaspäevast, 7. septembrist on igal tööpäeval kell 10 ja kell 22 kavas Immo Mihkelsoni koostatud 15-osaline dokumentaalsari "Arvo Pärt. Heli ja vaikus" (2005).

Klassikaraadio tähistab tänavu 25. eetrisügist ning tähtpäevaprogrammis on valik kultuuri- ja muusikasaateid läbi aegade. Kultuurielus toimuval hoiab argipäeviti silma peal "Delta", mis kajastab esmaspäevast reedeni kell 13–15 aktuaalseid sündmusi teatrist, muusikast, kunsti- ja filmimaailmast. "Helikaja" alustas hooaega avasaatega 5. septembril, kümnendat hooaega jätkub "Kunstiministeerium", oktoobrikuus algab uus kirjandussaade. Suvel kuulajate poolt soojalt vastu võetud sari "Luuleline suvi" on küll lõppenud, kuid Eesti näitlejate loetud luulet kõlab ka sügisprogrammis – argipäeviti kell 12.30 ja 18.30, laupäeval ja pühapäeval kell 8.15.

Klassikalise muusika populaarse suurkuju Ludwig van Beethoveni 250. sünniaastapäeva tähistatakse ulatuslikult kõikjal maailmas. Beethoven on ka Klassikaraadio sügiskava üks dominante, tema looming kõlab raadios iga päev. Tulemas on saatesari Beethoveni populaarsest klaverimuusikast ja selle esitajaist läbi aegade, novembris jätkub muusikateadlase Tiia Järgi Beethoveni-sari. Beethovenile on pühendatud ka tänavune Muusikapäeva viktoriin, mis ootab lahendajaid Klassikaraadio kodulehel 1. oktoobril.

Klassikaraadio reklaamlause "Kontsert sinu kodus" saab sel sügisel väga tuumaka sisu. Kevadel viirusest räsitud kontserdielu on elavnenud ja mitmed sündmused kandunud kevadest sügisesse, seda lisaks hooaja tavapärastele festivalidele ja kontsertidele. Klassikaraadiost saab jälgida Nargenfestivali "Pärdi päevi" ja festivali "Eesti Muusika Päevad", oktoobris Jazzkaart ja mahukat pianistide pidu Klaver 2020, nüüdismuusikafestivali "Afekt" ja muid kaalukaid muusikasündmusi.

Ainuüksi septembris on Klassikaraadio kavas 23 kontserdiülekannet, lisaks Eestis toimuvatele tuleb ülekanne ka Riia Toomkirikust koori "Kamer" juubelikontserdilt 12. septembril. Sel pühapäeval, 6. septembril kell 18 vahendab Klassikaraadio Pärnust Rahvusooper Estonia kontserti, mis on pühendatud Georg Otsa 100. sünniaastapäevale. Järgmisest pühapäevast, 13. septembrist saab koostöös Eesti Televisiooniga kuulata Klassikaraadiost telekonkursi "Klassikatähed" uusi võistlusosi.

Klassikaraadio kontsert-kava septembris: https://klassikaraadio.err.ee/1129996/kontserdiulekanded-klassikaraadios-september-2020  
Arvo Pärt 85 eriprogramm Klassikaraadios: https://klassikaraadio.err.ee/1129997/arvo-part-85-klassikaraadios  

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: