Klassikaraadios algab esmakordselt kuuldemängude festival

Kuuldemängude festival Klassikaraadios
Kuuldemängude festival Klassikaraadios

Klassikaraadios algab täna Eestis enneolematu kuuldemängude festival. Kesksuvisel nädalal 6. – 12. juulini rahuldab karantiinikevadel tekkinud teatrielamuste nälga eriprogramm viieteistkümnest kuuldemängust.

Kuidas käitub üks tõeline daam, kui tema puhkus kaunis kuurordis algab abikaasa äkksurmaga? Mis juhtub maailmakuulsate ja hindamatute maalidega erakogude hämaruses? Kuidas saab keskaeline edukas eesti mees hakkama, kui teda tabab suusapuhkusel looduskatastroof? Kas lahtilaskmine on võimalik?

Eripalgelised kuuldemängud eesti ja välisautoritelt on Klassikaraadio eetris läbi nädala iga päev kell 19. Kavas on Franz Hieseli "Mida arvate teie Irma Preinist?", Martin Alguse "Laviin", Jim Ashilevi "Godzilla", Ervin Õunapuu "Õhtueine Emmauses", Grzegorz Walczaki "Kaktus", Eeva Pargi "Varipruut", Piret Jaaksi "Aasta pärast" ja Wolfgang Baueri "Dream Jockey".

Kuuldemängude festivali kava koostas ERR-i arhiivi salvestistest Raadioteatri toimetaja ja teatriekspert Pille-Riin Purje. Festivalikuuldemängude dominandid on huumor, draama ja sürreaalsus. Pille-Riin Purje sõnul usaldab hea kuuldemäng kuulajat, vallandab kujutlusvõime ja käivitab vabade assotsiatsioonide voo. "Et sellest osa saada, tuleks võtta aega ja hoolega kuulata(da). Privaatses, tähelepanelikus vaikusetsoonis, mida ei risusta muu müra," soovitab ta.

Läbi nädala saab Klassikaraadios nautida väljapaistvate näitlejate rollitäitmisi, peaosades on Ita Ever, Tõnu Oja, Andrus Vaarik, Jan Uuspõld, Gunnar Kilgas, Tõnu Aav, Ain Lutsep, Haide Männamäe, Tanel Saar, Liisa Pulk, Tambet Tuisk, Kaido Veermäe jpt.

Lisaks jõuab esmaspäevast reedeni kell 12.50 ja nädalavahetusel kell 10.50 raadioeetrisse lühikuuldemängusari Eesti popmuusika ajaloost. Kuuldepildid laulutekstidest valmisid Raadioteatri 90. sünnipäeva puhul ja tõstavad esile laulusõnu kui olulist osa meie keele ja kultuuri ajaloos. Laulutekste esitavad kuuldemängu vormis Elina Purde ja Jan Uuspõld.

"Sa ei kujuta ette, kui palju on kuuldemängus võimalik ära ütelda – kasvõi ütlemata jätmisega. Tegelikult peab kuuldemängu sisse mahtuma inimelu üleni – maasta taevani," on öelnud tegelane Jüri Tuuliku kuuldemängust.

Kuuldemängufestivali kava leiab Klassikaraadio kodulehelt: https://klassikaraadio.err.ee/1109498/klassikaraadios-algab-festivalinadal-kuuldemangudega

Klassikaraadio kuuldemängude festivali kava Autor/allikas: ERR
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: