Vikerraadio uus saade "Heli nälg" rändab muusikute lapse- ja nooruspõlve

Margus Kappel  1971. aastal Nõmme laste muusikakooli lõpetamisel
Margus Kappel 1971. aastal Nõmme laste muusikakooli lõpetamisel Autor/allikas: Margus Kappeli erakogu

Reedel, 3. juulil alustavas Vikerraadio uues muusikasaates "Heli nälg" võtab Andres Oja fookusesse tuntud Eesti muusikute lapse- ja nooruspõlve. Kuulajate ette astuvad Margus Kappel, Raul Vaigla, Erkki-Sven Tüür, Heini Vaikmaa, Kristo Rajasaare, Peeter Vähi, Viktor Vassiljev, Jaan Kirss ja Raivo Tafenau.

Vikerraadio uue saatesarja avab Margus Kappel, kes räägib oma lapsepõlve esimesest mälestuspildist, klaveriõpingutest, muidugi ansamblitest Ruja ja Rock Hotel, aga ka sellest, kuidas nõukogude propaganda talle äraspidiselt mõjus.

Järgmisel reedel, 10. juulil avaldab Raul Vaigla, mille eest ta on oma emale lõputult tänulik ning kõneleb, miks ta 200 kontserti tasuta mängima pidi. Juttu tuleb ka ansamblist Radar ja Tartu muusikapäevadest.

17. juulil pajatab oma lapse- ja nooruspõlve lugusid Jaan Kirss. Saates meenutab ta, mismoodi ta 5-aastaselt esimest korda elektrit tundma sai ja kuidas ta nõukogude armeeteenistuse ajal paljudes välisriikides käis, kuid Apelsini ajal enam mitte. Juttu tuleb sellestki, kui üle mõistuse palju maksid Slingerlandi trummid.

"Heli nälg" on Vikerraadio eetris alates 3. juulist reedeti kell 14.05. Saate autor on Andres Oja.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: