ERR 2019

Ülevaade Eesti Rahvusringhäälingu tegemistest aastal 2019.

Jaanuar

Turu-uuringute andmetel usaldavad Eesti elanikud enim Päästeametit 95 protsendi suuruse tulemusega. Rahvusringhääling on Eesti elanike seas usaldusväärsuselt kümnendal kohal 71 protsendiga. Eestikeelses elanikkonnas on rahvusringhäälingu usaldajaid 76 protsenti.

Kantar Emori andmetel on vaadatuim telekanal ETV, mille seltsis veedeti keskmiselt 14,7 protsenti telerivaatamise koguajast. Järgnevad Kanal 2 10,0 protsendi, TV 3 9,4 protsendi ja PBK 4,4 protsendiga. ETV2 osakaal oli 3,0 ning ETV+ osakaal 1,1 protsenti.

Vikerraadio on Kantar Emori andmetel kuulatavuselt teine raadiojaam Eestis, nädalas keskmiselt 270 tuhande kuulajaga. Raadio 4 on kuulatavuselt kolmas venekeelne jaam – 103 tuhat kuulajat. Raadio 2 – 148 tuhat kuulajat, Klassikaraadio – 92 tuhat kuulajat ja Raadio Tallinn – 32 tuhat kuulajat. (raadiouuringu läbiviimise metoodikat muudeti, kasutusele võeti Day-After-Recall meetod.)

Rahvusringhäälingu veebi külastas lõppenud aasta seisuga keskmiselt 445 tuhat unikaalset kasutajat nädalas.

Raadio 2s algab jaanuarist uuenenud hommikuprogramm Bert Järveti ja Margus Kamlati juhtimisel.

Telekanali ETV+ leviala laieneb alates jaanuarist üle Eesti.

 2. jaanuaril esietendub Raadioteatris kuuldemäng "Eradetektiiv Ralfi juhtumid", mille autor ja lavastaja on Gert Kiiler.

5. jaanuaril algab ETV-s noorte teadlaste võistlussaate "Rakett 69" 9. hooaeg.

6. jaanuaril saab ETV otselülituste vahendusel kaasa elada üle-eestilisele suursündmusele "Wabaduse teekond", millega meenutatakse Vabadussõja pöördelahinguid ajaloolisel rindejoonel. Kavas on rahvamatkad, tuleteekond ja mälestustseremooniad.

7. jaanuarist algavad Raadio 4 eetris eesti keele tunnid, kokku 50 saadet, mida saab kuulata kuni aasta lõpuni.

9. jaanuaril algab ETV-s teadussaate "Uudishimu tippkeskus" uus hooaeg Eeva Esse juhtimisel.

13. jaanuaril algab ETV-s dokumentaalsari "Vabadussõja lugu", autorid on Indrek Treufeldt ja Elo Selirand.

14. jaanuarist toob ETV2 iga nädal neljal järjestikusel õhtul vaatajate ette koos õpilastest kaasautoritega uue noortesaate NOVA, mida juhib Mai Palling.

14. jaanuarist algab ETV-s dokumentaalfilmide sarja "Eesti lood" uus hooaeg.

16. jaanuarist toob ETV laulupeo juubeliaasta puhul eetrisse iganädalase lugude sarja "Minu laulupidu" tuntud inimeste meenutustega.

22. jaanuaril antakse üle ERRi muusikatoimetajate auhind, Aasta Muusiku tiitel
dirigendile ja lauljale Risto Joostile, sel puhul korraldatud kontsert on eetris Klassikaraadios, Vikerraadios, Raadio 4-s ja ERRi kultuuriportaalis.

22., 23. ja 24. jaanuaril näitab ETV2 dokumentaalfilmide festivalil DocPoint linastunud maailma tippmenukaid filme.

25. jaanuaril algab saate "Uudis+" raames Ilmar Raagi kuueosaline minisari "Valimiste nõiakatel", mis käsitleb masside meelsuse mõjutamise meetodeid, eriti just peatsete Riigikogu valimiste kontekstis.

30. jaanuaril algab Vikerraadios Riigikogu valimisteperiood debatisaatega "Valimisstuudio", mida juhivad Arp Müller ja Mirko Ojakivi.

31. jaanuaril ja 2. veebruaril lähevad esmakordselt Tartu spordihoonest ETV otse-eetrisse Eesti Laulu poolfinaalid.

ERRi portaal saavutab jaanuaris läbi aegade rekordi – 684 000 unikaalset külastajat.

 

Veebruar

ERRi portaal
avab koostöös Tartu Ülikooliga valimiskompassi nii eesti kui ka vene keeles.

1. veebruaril näitab ETV Valgast Wabaduse pidu, millega tähistatakse saja aasta möödumist Paju lahingust ja Valga linna vabastamisest.

1. veebruaril algab ETV+ kanalil uus meelelahutuslik televiktoriin "Eesti gloobus". Saatejuhid Artur Tjulenev ja Alina Zahharova võtavad koos saatekülalistega ette reisi mööda Eestit.

2. veebruaril algab Klassikaraadios saatesari "Laulupeo nähtamatud lood", mille autor on Sten Weidebaum.

4. veebruaril algavad Raadio 4 Riigikogu valimiste saated.

6. veebruaril algab nii ETV kui ka ETV+ eetris Riigikogu valimisdebatid.

7. veebruaril pälvib riikliku elutööpreemia Fred Jüssi, kes on paljude tegemiste kaudu seotud ka ERRi kanalitega.

8. veebruaril näitab ETV2 otseülekandes freestyle suusatamise maailmameistrivõistlusi, kus maailmameistri tiitli võidab Kelly Sildaru.

11. veebruaril algab ETV-s menusarja "EnsV" (Eesti, nüüd siis vabariik) 12. hooaeg, kus jõuavad ekraanile 90ndate alguse pöördelised sündmused.

11. veebruaril algab Raadio 2 hommikuprogrammis Riigikogu valimiste eelne Riigieksami rubriik, kus käivad erakondade esinumbrid ja nimekirjade noorimad kandidaadid.

16. veebruaril võidab ETV otse-eetris Saku Suurhallis toimunud konkursi Eesti Laul Stig Rästa, Vallo Kikase, Victor Crone´i, Fred Kriegeri ja Sebastian Lestapier´ laul "Storm", mille esitaja on Victor Crone. Esmakordselt jõuab Eesti Laul lisaks ETV-le ka ETV2 eetrisse, "Aktuaalse kaamera" ajal on ETV2s huumorivõtmes erisaade "Ongi Eesti Laul", mida teevad Märt Koik, Mattias Naan ja Kaarel Nõmmik. Nii poolfinaalid kui ka finaal on ka telekanalis ETV+, finaali kannab üle ka Raadio 2.

23. veebruaril pälvib Presidendi Valgetähe IV klassi teenetemärgi Mart Juur, mitmete ERRi saadete juht nii televisioonis kui ka raadios.

 

Märts

3. märtsil on kavas ETV, Raadio 4 ja ETV+ ühine Riigikogu valimiste debatisaade.

3. märtsil algab Klassikaraadios uus saatesari "Kord, akord ja vaikus", kus helilooja Jüri Reinvere mõtiskleb muusika ja ühiskonna suhetest läbi aegade.

4. märtsil jõuab esmakordselt ETV2 ekraanile muusikasaade "R2TV", mis võtab koos Raadio 2 melomaanidega ette kodumaised artistid, peosarjad ja lavatagused. Kord kuus tehakse tiir peale kõigele väljapaistvale, mis Eesti muusikaelus toimub.

8. märtsist algab ETV-s laulusaade "Tähtede lava", kus esinevad noored solistid üle Eesti. Uus sari jätkab ETV laulusaadete "Laulukarussell" ja "Entel-tentel" traditsiooni. Saadet juhivad Kristel Aaslaid, Tuuli Rand ja Karl Robert Saaremäe.

14. märtsil võidavad Vikerraadio e-etteütluse Ragne Rambi (üldvõitja, filoloogide kategooria), Margit Kerov Kadrina Keskkoolist (õpilaste kategooria), Made Isak (täiskasvanute kategooria), Olga Gerassimenko (muu emakeelega kategooria) ja Keiu Must (parim välismaal elavate eestlaste kategooria ja ka nutikategooria). Toimetusse jõuab rekordiliselt 7969 etteütlust.

23. märtsil algab ETV2-s uus võistlussaade "Noor meister" Eesti kutsekoolide õppuritele. Kiirus, täpsus, loomingulisus ja pingetaluvus selgitavad välja, kes läheb Eestit esindama rahvusvahelistele kutsemeistrivõistlustele.

27. märtsil kannab ETV üle Teatriauhindade gala Rakvere teatrist.

29. märtsil on Lennart Meri 90. sünniaastapäev, mida tähistavad teemasaadetega kõik ERRi programmid, lähemalt siit: https://menu.err.ee/923318/lennart-merile-puhendatud-eriprogramm-kestab-err-is-labi-nadala

30. märtsil algab ETV2-s uus reisisari "Meelte sagedus Amazonases".

 

Aprill

1. aprillil kannab ETV üle Eesti filmi- ja teleauhindade gala, võitjate kohta lähemalt siit: https://www.efis.ee/et/filmikollektsioonid/efta-filmi-ja-televisiooniauhinnad

1. aprillil tähistab Klassikaraadio 24. sünnipäeva kontserdiga, kus esineb konkursi "Klassikatähed 2018" võitja Tanel-Eiko Novikov. Kontserti saab otseülekandes jälgida Klassikaraadios ja ERR kultuuriportaalis.

3. aprillil saab Vikerraadio 52-aastaseks. Läbi päeva on eetris vikerviktoriin ja muusikasaates "Kauamängiv Vikerraadio" kõlavad laulud Vikerraadio endistelt ja praegustelt töötajatelt.

6. aprillil algab ETV+ kanalis uus aiandussaatesari "Naturaalselt".

8.-14. aprillil on Klassikaraadios kavas helilooja Tõnu Kõrvitsa juubelinädal.

11. aprillil näitab ETV tele-esilinastust, Marianne Kõrveri dokumentaalfilmi "Tõnu Kõrvits. Lageda laulud", mis valmis helilooja 50. juubeliks.

12. aprillil tähistab Raadioteater 91. sünnipäeva, Vikerraadios ja ERRi kultuuriportaalis kõlab otseülekandes uus koguperekuuldemäng "Kusti". Kuulutatakse välja ka Raadioteatri näitlejapreemia laureaat, Jan Uuspõld.

12. aprillil vahendab ETV Riigikogu piduliku sünnipäevanädala kontsert-lavastuse "Eestimaa hääled". Veiko Tubina lavastuses kohtuvad Eesti tippmuusikute tõlgendused meie rahva häälest, külalised Estonias ja kodudes viiakse kaasa visuaalsele rännakule ajaloost tänasesse päeva.

13. aprillil toimub rahvusvaheline plaadipoepäev ja Raadio 2 teeb Tallinna plaadipoodidest kolmetunnise erisaate.

14. aprillil kuulutatakse ETV saates "Hommik Anuga" välja kõige eestilikuma sõna konkursi võitjad. Esiviisik on populaarsuse põhjal: sõnajalaõis, öö, kullakallis, pööriöö, kurat. Konkursi korraldas rahvusringhääling keeleaasta tähistamiseks.

14. aprillil on ETV+ eetris erisaade Alla Pugatšova 70. sünnipäeva tähistamiseks.

16. aprillil kuulutatakse välja Eesti Rahvusringhäälingu uue telemaja arhitektuurivõistluse võitja – ideekavandiga "Rohelina lina", arhitektuuribüroo Kadarik Tüür Arhitektid OÜ. Autorid on Ott Kadarik, Mart Kadarik, Mats Põllumaa, Indrek Rünkla, Tanel Trepp ja Mihkel Tüür.

17. aprillil algavalt Jazzkaare festivalilt teeb Klassikaraadio üheksa otseülekannet.

24. aprillist algavad rahvusringhäälingu kanalites Euroopa parlamendi valimisväitlussaated nii eesti, vene kui ka inglise keeles.

26. aprillil kannab ETV üle piduliku kontsertaktuse "Riigikogu 100. Eestimaa hääled" Estoniast.

Aprilli viimasel nädalal tunnustatakse ETV noorteseriaali "Miks mitte?" avalik-õiguslike teleorganisatsioonide olulisimal ülemaailmsel konverentsil INPUT Bangkokis. Stsenarist on Martin Algus, režissöör Ergo Kuld.

 

Mai

Mai on rahvusringhäälingu programmides keskkonnakuu, tähelepanu all on prügi sorteerimine, lähemalt siit: https://info.err.ee/985447/eesti-rahvusringhaalingu-programmides-on-kaimas-keskkonnakuu

Alates maist levib Vikerraadio Dirhamis, Nõval ja Osmussaarel sagedusel 91,7 MHz. Kasutusele võetakse uus saatja ja sagedus, sest selles piirkonnas on raadiote leviala seni olnud piiratud.

1. mail 26. sünnipäeva tähistav Raadio 2 täidab terve nädala eriprogrammiga, juba mitmendat aastat järjest  minnakse eetrisse Tartust. Ülikoolilinnast on kavas saated ja toimuvad eriüritused ning otselülitused Tartu tudengipäevadelt.

1. mail tähistab eriprogrammiga 26. sünnipäeva ka Raadio 4.

1. mail on ETV eetris Vahur Kersna saade doktor Adik Leviniga moodsast meditsiinist.

2. mail tele-esilinastub ETV-s eesti naisrežissööride dokumentaalfilmikassett "Juured", mis valmis EV100 raames.

3.-10. maini vahendab Klassikaraadio Ülemaailmse uue muusika ühingu ISCM esindusfestivali World Music Days, mis toimub seekord Eestis. Nii Eesti kui ka Euroopa raadiokuulajateni jõuavad kontserdid, kus kuuleb Eesti heliloojate muusikat kõrvuti maailma heliloojate teostega. Kontsertidel kõlab teiste hulgas Ülo Kriguli, Helena Tulve, Toivo Tulevi, Jonas Tarmi, Liisa Hirschi, Evelin Seppari, Tõnis Kaumanni, Kristjan Kõrveri, Lauri Jõelehe, Liisa Hõbepappeli ja René Eespere uudislooming.

4. mail selgub ETV teadussaade "Rakett 69" võitja, Gustav Adolfi Gümnaasiumis 11. klassis õppiv Tiago Golub.

7. mail on ETV2 eetris saade tudengite öölaulupeost.

8. maist algavad Euroopa Parlamendi valimiste eelsed debatid ERRi kanalites. ERRi portaal avab valijakompassi.

13. mail lahkub meie seast pikaaegne teleajakirjanik Uno Maasikas.

13. mail algab Argentiinas heliloojate konkurss Rostrum, kus Klassikaraadio lähetusel osalevad ka eesti heliloojad, lähemalt siit: https://klassikaraadio.err.ee/938943/heliloojate-rostrumil-esindavad-eestit-gerta-raidma-ja-arash-yazdani-teosed

17. mail võidab ETV uue noorte lauljate konkursi "Tähtede lava" 11-aastane Gloria Raudjärv, kes esitas finaalis oma juhendaja Airi Liiva lugu "Pidupäev".

17. mail toimub Rahvusülikooli konverents Juhan Peegel 100, kust ERRi portaal teeb otseülekande. Ka ERRi kanalites on kavas tähtpäevasaated Juhan Peeglist.

18. mail näitab ETV Vahur Kersna portreesaadet "Juhan Peegel. Esimesed sada aastat".

18. mail toimub Eurovisiooni lauluvõistluse finaalkontsert Tel Avivis, mida kannavad üle ETV, ETV+ ja ERRi portaal. Eestit esindav Victor Crone jääb lauluga "Storm" 20. kohale.

19. mail näitab ETV Urmas Vaino saadet "Jaan Talts. Raskused viivad tippu", mis valmib olümpiavõitja 75. sünnipäevaks.

21. mail lahkub meie seast näitleja ja saatejuht Jüri Aarma.

26. mail on ERRi kanalites ja portaalis Euroopa Parlamendi valimiste õhtu, kus selguvad valimistulemused.

27. mail on ETV eetris Margit Kilumetsa portreesaade "David Vseviov. Mineviku mõtestaja", mis valmib ajaloolase 70. sünnipäevaks. Meeleolukas sünnipäevaprogramm on eetris ka Vikerraadios.

27. mail kinnitatakse ringhäälingunõukogu uued liikmed. Heidy Purga lahkub nõukogust, tema asemele tuleb Valdo Randpere, Kalvi Kõva asemel saab nõukogu liikmeks Jevgeni Ossinovski, Martin Helme asemele tuleb Urmas Reitelmann.

Juuni

1. juunist algab ETVs kuu aega vältav iga-argiõhtune saatesari "Tule tulemine". Kuni laulu- ja tantsupeoni saadavad Jüri Muttika ja Heleri All laulupeo tule tulemist peopaika, Tartust teele asunud tuli käib läbi kõik Eesti maakonnad.

1. juunist algab ETV2-s kolmeosaline saatesari "Kirjanduse aeg" koostöös festivaliga HeadRead. Vestlusi juhivad Jan Kaus, Priit Hõbemägi ja Indrek Koff.

3. juunist juhib Raadio 2 "Suvehommikut" Robin Juhkental, "Suveraadiot" Artur Kramberg, "Draivi" Eisi Mäeots ja Pille-Riin Tammela, algab ka "Kuumalaine" jt õhtuse vööndi uued saated ning kajastused suvefestlivalidelt.

4. juunil on Raadio 4 kavas aastaintervjuu Eesti presidendi Kersti Kaljulaidiga.

7. juunil näitab ETV Eri Klasi 80. sünniaastapäevaks valminud uut saadet "Eri Klas. Õnnelik inimene", mille autorid on Anu Välba ja Karmel Killandi.

12. juunil näitab ETV saadet "Ivo Linna. Sajandi saarlane", mis valmib laulja 70. sünnipäevaks tema kodutalus Muhus. Sünnipäevasaated on kavas ka ERRi raadiokanalites.

Taani lipu 800. aastapäeva puhul pühendavad Eesti Rahvusringhäälingu tele- ja raadiokanalid terve eetrinädala Taanile, pakkudes mitmekülgset valikut filmidest ja erisaadetest. Nädal kulmineerub Taani kuninganna Margrethe II intevjuuga Margit Kilumetsale ETVs 14. juunil ja piduliku kontsert-ülekandega 15. juunil.

18. juunil algab Vikerraadios Taavi Libe saatesari "Hittide radadel", paikadest, mis on laulu sisse pandud.

25. juunist 7. juulini näitab ETV Pärnu XXXIII rahvusvahelise dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festivali teoseid. Festivali peateema on "Inimene ja tema sõbrad".

29. juunist naaseb Vikerraadiosse Martti Kalda ajaloosari "Hommikumaa vägevad".

 

Juuli

Eesti Rahvusringhäälingu teleportaalid võtavad kasutusele uue isikustatud kontode süsteemi, mille tulemusena saavad end portaalis kasutajaks registreerinud Eesti alalised elanikud vaadata ERR-i telekanalite sisu kõikides Euroopa Liidu riikides.

4.-7. juulini vahendab ERR kõigis kanalites laulu- ja tantsupidu "Minu arm". Veebi vahendusel jõuab sündmus jälgijateni üle maailma.

8. juulil algab ETV-s mälumängusaate "Eesti mäng" üheksas hooaeg Gaute Kivistiku juhtimisel.

13. juulist algab Vikerraadios ajaloolase Milvi Martina Piiri saatesari "Naine ajas", inspireerivatest naistest Euroopa ajaloos.

August

ETV2 tähistab augustit muusikakuuna, eetrisse jõuavad dokumentaalfilmid muusikast ja muusikutest.

9.-10. augustil koondavad Paide arvamusfestivalil jõud Eesti Rahvusringhääling, Tartu Ülikool ja "Eesti Vabariik 100" toimkond, teemal "Meie tuleviku alal". Vaadeldakse Eesti tulevikku teadus- ja teadmispõhiselt.

20. augustist algab Balti keti 30. aastapäeva mahukas eriprogramm, lähemalt siit: https://menu.err.ee/971745/etv-puhendab-balti-keti-30-aastapaevale-mahuka-eriprogrammi

23. augusti õhtul korraldab Raadio 2 ööklubis Hall peo, mis kestab katkematult 40 tundi järjest. Festivalimõõtu sündmus toimub korraga kolmel laval ja üles astub rohkem kui 40 DJ-d.

26. augustil alustab 20. hooaega ETV "Terevisioon", saatejuhid on
Katrin Viirpalu, Liisu Lass, Owe Petersell ja Reimo Sildvee.

 

September

ETV-s algab mitmekülgse kavaga 65. telehooaeg.
Lähemalt siit: https://menu.err.ee/974112/etv-sugishooaja-programm-on-varske-ja-paevakajaline

Septembris jõuab pühapäeviti Raadio 2-e eetrisse uus viieosaline saatesari "Otsa kool 100", kus räägivad, mängivad ja laulavad juubelit tähistava Tallinna Georg Otsa nimelise Muusikakooli endised õpilased ja vilistlasbändid.

Raadio 4 toimetusega liitub saatejuht Andrei Titov.

ETV2 sügishooaja alustalad on julge kultuuri- ja meelelahutusprogramm ning põnevad laste- ja haridussaated. Lähemalt siit: https://menu.err.ee/976136/etv2-avardab-maailma-teemakuude-ja-varske-lasteprogrammiga

2. septembril tervitavad Vikerraadio kuulajaid uued "Vikerhommiku" saatejuhid - Romi Hasa, Kadri Põlendik, Sten Teppan ja Rain Kooli.

2. septembril jõuab ETV+ ekraanile uus vestlussaade "Oma tõde", mida juhivad Venemaal tuntud ajakirjanik Elena Hanga ja Eesti ajakirjanik Elena Poverina.

3. septembril algab Raadio 2 uus saade "Kanada hääl", mida juhib Toronto Ülikooli professor Andrus Kasekamp.

4. septembril algab Raadio 2-s uus saade "Tartu vaib", mida juhib värske üliõpilasena Artur Kamberg.

5. septembril esilinastub ETV-s Ruti Murusalu dokumentaalfilm "Mees muinasjutust", mis jutustab üldinimliku loo tantsija Toomas Eduri otsingutest ja elumuutustest.

6. septembril algab ETV-s lühisari "Maahommik esitleb. Oma saar", et näidata saarerahva töid ja tegemisi.

7. septembril algab ETV Prillitoosi lühisari "Meistrite meistrid" silmapaistvatest Eesti sporditreeneritest, kelle käe all on sirgunud tippsportlased.

9. septembril algab ETV-s ühiskonnakriitiline saatesari "Üle parda", mille autor on Ken Saan. Sari viib Vahemerele seilama kuus Eesti inimest, kelle maailmavaated ja põhimõtted on äärmuslikult erinevad.

10. septembrist algab ETV2-s uus kuueosaline lustlik koguperesari
"Magus molekul", kus toidu- ja teadusmaailma tegemisi avavad teadlane Aigar Vaigu ning Kahvliahvi kokakooli eestvedaja Merle Liivak.

22. septembrist liitub Raadio 2 saatega "Olukorrast riigis" saatejuht Marju Himma.

24.-28. septembril on ETV ja Vikerraadio kavas meenutussaated parvlaev Estonia hukust, traagilisest sündmusest möödub 25 aastat. Lähemalt siit:
https://menu.err.ee/983860/estonia-katastroof-on-sel-nadalal-fookuses-etv-s-ja-vikerraadios

26. septembril korraldab Vikerraadio Euroopa keeltepäeva puhul koostöös Euroopa Komisjoni Eesti esindusega lustaka äraarvamismängu. Tallinna Euroopa Kooli lapsed laulavad 13-s Euroopa keeles laulu Pipist, mängijatel tuleb Vikerraadio kodulehel mõistatada, mis keeltega on tegu.

27. septembril toimub Vikerraadios kaheksandat korda kokkuvõtte kirjutamise konkurss TUUM.

27. septembril on ETV eetris Vahur Kersna saade "Pealtnägija fenomen". 29. septembril möödub 20 aastat päevast, mil eetrisse läks esimene "Pealtnägija".

28. septembril vahendavad ETV ja Klassikaraadio otseülekandes Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 100. sünnipäeva tähistamise tippsündmuse, kontserdi sajandi saali avapeolt. Teemaprogramm on kavas ka ERRi teistes kanalites, lähemalt siit:
https://kultuur.err.ee/983766/err-tahistab-emta-100-aastapaeva-erisaadetega

29. septembril vahendab ETV Viljandi Ugala teatrist EV100 tänugala "Maaga rahva pidu", millega tähistatakse 100 aasta möödumist maaseaduse vastuvõtmisest ja tunnustatakse kogukondi panuse eest Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamisel.

 

Oktoober

Juba viiendat aastat tähistab ETV2 eripalgelise filmiprogrammiga inimõiguste kuud. Vaatajate ette jõuavad maailmafestivalidel auhinnatud dokumentaalfilmid, kus peegelduvad erakordsed elusaatused. Filmidele eelnevad ekspertide sissejuhatused.

1. oktoobril tähistavad ERRi kanalid rahvusvahelist muusikapäeva
, mis kulmineerub muusikaauhindade tseremooniaga kolmes kanalis, lähemalt siit: https://kultuur.err.ee/986908/rahvusringhaalingu-programmid-tahistavad-muusikapaeva-alates-varahommikust

1. oktoobrist saavad rahvusvahelise muusikapäeva puhul üheks nädalaks värske tunnusmuusika paljud ETV saated. Tuntud Eesti muusikutele antakse vabad käed arranžeerida eksperimentaalselt saadete tunnusmuusikat.

4. oktoobril algab ETV-s reisisaade "Johannese lähetamine", mis viib Johannes Tralla suurele motoretkele läbi Euroopa. Pikaaegne Brüsseli korrespondent uurib oma reisil, kuidas tulevad vennasrahvad toime Euroopaga Liiduga.

4. oktoobril vahendab Klassikaraadio ERSO kontserti Erki-Sven Tüüri 60. sünnipäevaks, mis jõuab EBU vahendusel ka rahvusvahelise publikuni. Klassikaraadio pühendab kogu oktoobrikuu helilooja loomingule.  

9. oktoobril avaneb Rahvusringhäälingu uus laste veebikeskond Lasteekraan, mis ühendab ühe portaali alla kõik lastesaated ja -sarjad uudse voogedastusena.

12. oktoobril algab ETV-s võistlussaadete sari "Taevavalvurid", kus televaatajate silme all selguvad tulevased lennujuhid. Kümme osalejat pannakse proovile põnevate testide ja katsetega. Saadet juhib Sander Loite.

12. oktoobril algab ETV-s reisisarja "ehh, uhhuduur" uus hooaeg, kus tee viib Lõuna-Ameerikasse.

12. oktoobril algab ETV2-s uus reisisari "Eesti lipp Mustale merele".

13. oktoobril võidab Kammernaiskoor Sireen dirigent Nele Erastuse juhatusel EBU koorikonkursi Let the Peoples Sing täiskasvanute kooride kategooria, ülekanne kõlab Klassikaraadios. EBU konkurss toimub üle aasta ja koorid Eestist lähetab konkursile Klassikaraadio.

18. oktoobrist näitab ETV uut humoorikat kodumaist draamasarja "Lahutus Eesti moodi". Martin Alguse kirjutatud lugu jälgib mitukümmend aastat abielus olnud paari lahkuminekut, kuhu sekkuvad pereliikmed, naabrid ja tagatipuks ka suhtenõustaja. Peaosades on Liina Vahtrik ja Jan Uuspõld.

19. oktoobril jõuab Vikerraadio ajaloosari "Eesti lugu" 600. saateni. Juubelisaates kõneleb Hiiumaa muuseumi teadusdirektor Helgi Põllo, kuidas saarel keset merd elamine on läbi aegade kujundanud hiidlaste lugu.  

 

November

ETV2-s algab Prantsuse filmikuu. Koostöös Prantsuse Instituudiga Eestis jõuab novembri kolmapäevadel ETV2 ekraanile neli märgilist mängufilmi, mis keskenduvad peresuhete keerulisele dünaamikale ja tundlikele sotsiaalsetele teemadele.

2. novembrist algab ETV2-s huumorisaate "Ongi Koik" uus hooaeg.

4. novembrist asub Vikerraadio peatoimetaja ametisse Janek Luts. Viimased kaks aastat peatoimetaja ametit pidanud Ingrid Peek lahkub omal soovil, et keskenduda loomingulisele tööle.

4. novembril algab ETV-s Rasmus Kagge saatesari "Üle noatera", mis pakub alternatiivset vaadet võtmetähtsusega Eesti lähiajaloosündmustele.

7. novembriks saadetakse konkursile Eesti Laul 2020 kokku 178 lugu, millest žürii hääletuse järel pääseb poolfinaalidesse 24 võistluslugu.

9.  novembril tähistatakse ERRi kõigi kanalite saadetes Berliini müüri langemise 30. aastapäeva.

11. novembrist algavad ERRi kanalites Eesti Kunstimuuseumi 100. sünnipäevale pühendatud saated.

11. novembrist tähistab Klassikaraadio eriprogrammiga RAMi 75. sünnipäeva, lähemalt siit: https://klassikaraadio.err.ee/1001273/meeskoori-juubelinadal-ram-75  

 

Detsember

ETV2 ekraanil algab MoeKunstiKino kuu. Dokumentaalfilmid avavad moemaailma varjatud külgi, erilisi isiksusi ja tippdisaini nõudlikku iseloomu.

1. detsembril algab Vikerraadios Hendrik Relve saatesarja "Kuula rändajat" uus hooaeg, Borneo saare elamustest.

7. detsembrist saab Hendrik Relvega kaasa seigelda ka ETV vahendusel, kui algab uus reisisari "Hendrik Relvega Borneo vihmametsas".

7. detsembril avab uksed Raadio 2 bändisärgilaat, mis toob kokku Eesti muusikud ja nende sõbrad ning austajad. Bändisärgilaat on raadiojaama suvise bändisärgipäeva meeleolukas peegeldus.

15. detsembril algab ETV+ uus saatesari "Ukrainlased Eestis", saatejuht on Aleksandr Hobotov.

15. detsembril on Klassikaraadios EBU jõulumuusika päev, iga tund jõulukontsert maailma eri paigast. Kell 14 läheb Klassikaraadio vahendusel EBU liikmesraadiotesse otseülekanne Tartust Pauluse kirikust, ansambli "Triskele" jõulukontserdist. See on esmakordne EBU raadio-otseülekanne Tartust.

16. detsembril algab Raadio 4 eetris uus viieosaline saatesari "Rahvusülikool – 100".

18. detsembril tele-esilinastub ETV-s Vallo Toomla dokumentaalfilm "Marju Lepajõe. Päevade sõnad".

23. detsembrist alates on ETV kavas mitmekülgne pühadesaadete ja -filmide valik, lähemalt siit: https://menu.err.ee/1014860/puhadenadal-toob-etv-ekraanile-mitmeid-parle

23. detsembrist algab ETV+ uus krimisari "Põlev maa". Peaosalisi mängivad Maria Avdjushko ja Sergei Furmanjuk, Ida-Virumaa tõsielulistel sündmustel tugineva stsenaariumi on loonud Valdo Arula ja Mihkel Seeder. Sarja režissöörid on Olga Belyaeva ja Margus Sikk, produtsent Ken Saan.

24. detsembrist algab Raadio 4 heategevusprogramm "Jõulurõõmu kuulutus". Toetusi kogutakse Ida-Viru Keskhaigla vaimse tervise kabineti heaks.

26. detsembril on ETV eetris "Jõulutunnel", et toetada psüühiliste traumadega noori ja lapsi neile vajaliku miljööteraapilise ravikodu rajamiseks. Saate abiga koguneb aegade suurim summa - 393 131 eurot. Heategevussaate partner on MTÜ Oskar Alliku kodu, saatejuhid Anna ja Kristjan Pihl. 

31. detsembril näitab ETV+ uue muusikasaate "Narod pajot" finaali, saated läksid eetrisse läbi jõulupühade.

31. detsembril selguvad Raadio 2 Aastahiti võidulood. Kodumaiste lugude arvestuses võidutses Liis Lemsalu "Kehakeel", välismaistest lugudest hääletati esimeseks Billie Eilishi hitt "bad guy".

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: