Vikerraadio jaaniõhtu programmi panevad kokku kuulajad

Jaanituli
Jaanituli Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Vikerraadio suvi algab kuulajate lemmikmuusikaga jaaniõhtul ning Jaak Joala 70. sünniaastapäevale pühendatud kontsert-saatega 26. juunil. Muusikasõpru rõõmustab sel suvel uus saatesari "Heli nälg" ning värskete hooaegadega jõuavad eetrisse kuulajate südamed võitnud sarjad "Naine ajas" ja "Hommikumaa vägevad".

Vikerraadio jaaniõhtu programmi panevad tänavu kokku kuulajad. Vikerraadio üleskutse peale saadeti kümne päevaga toimetusse üle 700 laulu, mis inimesi kõige enam rõõmustanud, liigutanud ja kaasa laulma on pannud. Kuni 21. juunini saab saja enim mainitud laulu hulgast valida kümme lemmikut, hääletamine toimub Vikerraadio kodulehel https://vikerraadio.err.ee/
"Suur jaaniõhtu top 100" jõuab Jaan Elgula juhtimisel eetrisse 23. juunil alates kell 19, kordusena 24. juunil kell 12.

26. juunil möödub 70 aastat Jaak Joala sünnist, mida raadioeetris tähistatakse otseülekandega kontsert-saatest. Legendaarset lauljat meenutavad nii sõnas kui ka muusikas Olavi Pihlamägi, Olav Ehala, Andres Valkonen, Vahur Kersna, Sten Teppan, Koit Toome jt.
Vikerraadio otseülekanne stuudiokontserdilt algab 26. juunil kell 14.05, veebiülekannet saab jälgida ERR-i portaalist.

Juuni lõpus alustab Martti Kalda 4. hooaega sarjaga "Hommikumaa vägevad", mis kõneleb Aasia võimuperekondadest, keisritest, kuningatest - neist, kes juba surnud või võimu kaotanud, ning teistest, kes endiselt võimul. Sekka jagub lugusid diktaatoritest, poliitikutest ja ärimeestest, kes ise püünele roninud.
"Hommikumaa vägevad" on eetris alates 29. juunist esmaspäeviti kell 14.05.

Möödunud suvel populaarsust kogunud Milvi Martina Piiri sari "Naine ajas" räägib uuel hooajal Euroopa muinasjuttude ajaloolisest "algusest".  Populaarsed lood Lumivalgekesest, Tuhkatriinust, Okasroosikesest, peretütrest ja võõrastütrest, kurjast kuningannast, printsessidest, nõidadest ja haldjatest pole tekkinud tühjale kohale. Paljudel juhtudel on nende algallikaks ajaloos tegelikult elanud inimesed ja reaalselt toimunud sündmused. Sageli on võimalik see seos taastada ning vanad tuttavad muinaslood avanevad uudses valguses, pakkudes kuulajale äratundmisrõõmu ja värskete vaatenurkade avastamist.
"Naine ajas" on eetris alates 1. juulist kolmapäeviti kell 14.05.

Juulis alustavas uues muusikasaates "Heli nälg" võtab Andres Oja luubi alla tuntud Eesti muusikute lapse- ja nooruspõlve. Kuulajate ette astuvad Margus Kappel, Raul Vaigla, Erkki-Sven Tüür, Heini Vaikmaa, Kristo Rajasaare, Peeter Vähi jt.
"Heli nälg" on eetris alates 3. juulist reedeti kell 14.05.

Juulikuu pärastlõunaprogrammid kell 16-18 pühendab Vikerraadio ETV 65. sünnipäevale.  Andres Panksepp vestleb ETV tänaste eetrinägudega. Millised on praeguste tegijate lapsepõlvemälestused ETV-st ning milliseid meeldejäävaid kohtumisi on neil olnud vaatajatega?

ETV sünnipäevale keskenduvad ka kolm juulikuu "Päevatee" saadet. Üle 50 aasta ETV-s töötanud Mai Mikiver meenutab legendaarseid tegijaid, alustades Valdo Pandist ja Rein Karemäest ning lõpetades praeguste armastatud saatejuhtidega. Nii raadios kui ka televisioonis töötanud diktorid Sirje Eesmaa ja Urmas Liiv jutustavad, kuidas nad diktoriks sattusid ning miks nad armastatud raadiost hoopis telesse läksid. Eetrisse jõuab ka pikem intervjuu Reet Linnaga, mis on salvestatud tema 75. sünnipäeval.
"Päevatee" on eetris laupäeviti kell 16.05, saatejuht on Ülle Karu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: