ETV 1977

Ülevaade Eesti Televisiooni tegemistest aastal 1977.

30. jaanuar - Alustati laste lumelinnakute ehitamise traditsiooni (Leili Padevest, Virve Koppel, Ülle Puusep).

5. mai - Ajakirjanike Liidu eripreemia anti Aigar Vahemetsale, Tõnis Kasele ja Ruth Karemäele dokumentaalloo "Sünniaastad" eest. Ajakirjanike Liidu aastapreemia said Tiina Mägi, Mariina Mälk ja Hagi Šein "Kodulinna" organiseerimise eest.

28. juuni - Sai valmis kahe kaamera ja ühe videomagnetofoniga salvestusjaam "Kaktus" (Nikolai Ivanov, Ain Arens, Mart Port, Jako Abe). See oli esimene liikuv salvestusjaam NSV Liidus.

Juuli - Mati Põldre sai Nõukogude Eesti preemia loomingu eest aastatel 1972 - 1976.

September - Leningradis toimunud VII üleliidulisel telefilmide festivalil sai diplomi "Dirigendid" (Andres Sööt). Georg Otsa loomingulise portree jäädvustamise eest said preemia "Georg Ots ja ooper" (Eino Tandre), "Georg Ots ja nõukogude laul" (Irene Lään), "Georg Ots ja operett" (Eino Tandre).

September - Esimesel Eesti loodus- ja looduskaitsefilmide festivalil sai I auhinna "Rabade vaikuses" (Rein Maran, Vallo Kepp), II auhinna "Vaarao sõjavägi" (Mark Soosaar). Eriauhinna pälvis Rein Maran filmidega "Inimene ja loodus" ning "Tutkad".

September - Hakati kasutama kantavat telekaamerat koos videomagnetofoniga.

Detsember - Mark Soosaar sai "Kadaka-Jassi" filmi "Maised ihad" eest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: