ERR 2018

Ülevaade Eesti Rahvusringhäälingu tegemistest aastal 2018.

Jaanuar

Turu-uuringute andmetel usaldavad Eesti elanikud enim päästeametit 96 protsendi suuruse tulemusega. Rahvusringhääling on Eesti elanike seas usaldusväärsuselt kuuendal kohal 69 protsendiga. Eestikeelses elanikkonnas on rahvusringhäälingu usaldajaid 77 protsenti.

Kantar Emori andmetel on vaadatuim telekanal ETV, mille seltsis veedeti keskmiselt 13,8 protsenti telerivaatamise koguajast. Järgnevad Kanal 2 12,8 protsendi, TV 3 10,7 protsendi ja PBK 5,4 protsendiga. ETV2 osakaal oli 2,6 ning ETV+ osakaal 0,7 protsenti.

Vikerraadio on Kantar Emori andmetel endiselt kuulatuim raadiojaam Eestis, nädalas keskmiselt 290 tuhande kuulajaga. Raadio 4 on kuulatavuselt teine venekeelne jaam – 137 tuhat kuulajat. Raadio 2 – 121 tuhat kuulajat, Klassikaraadio – 34 tuhat kuulajat ja Raadio Tallinn – 33 tuhat kuulajat.

Rahvusringhäälingu veebi külastas lõppenud aastal keskmiselt 388 tuhat unikaalset kasutajat nädalas.

1. jaanuaril näitab ETV põhjalikku portreesaadet "Urmas Ott. One Man Show", mille autor on Vahur Kersna.

2. jaanuariks selgub saate "Jõulutunnel" televaatajate annetussumma enneaegsetele lastele mõeldud intensiivraviüksuse perepalatite sisustamiseks: 224 055 eurot.

4. jaanuaril algab ETVs Indrek Treufeldti 12-osaline ajaloosari "Ehitades Eestit".

5. jaanuaril pälvib Margus Saar "Selge kõneleja" auhinna, mida annab välja Eesti vaegkuuljate liit.

5. jaanuaril algab ETVs meelelahutuslik seitsmeosaline viktoriin "Värvimuusika", mida juhib Reigo Ahven.

6. jaanuaril algab Eesti Vabariigi sajanda ja Raadioteatri üheksakümnenda sünnipäeva puhul rahvusringhäälingu raadioprogrammides saatesari "Luule Eestile".

8. jaanuaril algab kanalis ETV+ saatesari "Õhtusöök kümneka eest", kus kodukokad valmistavad samasuguse õhtusöögi nagu restoranis – vaid kümne euroga.

14. jaanuaril algab Vikerraadios uus saade "Teatrivaht", kus arutletakse eesti teatris toimuva üle. Saates on kolm vaatlejat: Lea Tormis, Madis Kolk ja Meelis Oidsalu.

14. jaanuaril pälvib ERR-ilt aasta muusiku tiitli Jaan-Eik Tulve.

22. jaanuaril toimub Eesti, Läti ja Leedu sajandsünnipäeva tähistamiseks ühine stuudiokontsert "Sounds of the Baltics" ("Balti kõlad"). Tallinna, Riia ja Vilniuse raadiomajades esinevad Baltimaade väljapaistvaimad folkmuusikud. Kontserdid on otse-eetris kõigis Balti riikide raadiotes ning EBU vahendusel ka teistes Euroopa maades. Eestis vahendavad sündmust Klassikaraadio, Vikerraadio ja videopildis ka ERRi kultuuriportaal.

30. jaanuaril tähistatakse kõigis ERRi kanalites Anton Hansen Tammsaare 140. sünniaastapäeva teemasaadetega, lisaks korraldatakse veebikampaania "Eesti loeb", et koguda inimeste pilte-kirjeldusi lemmikraamatutest.

 

Veebruar

Veebruar toob Klassikaraadiosse uusi saateid ja suure koguse Eesti muusikat. Eesti Vabariigi sajandijuubelile on pühendatud saatesarjad "Eesti helilood", "Kodumaine viis" ja "Minu Eesti". Ooperiõhtutel kõlavad Eesti heliloojate ooperite salvestused ning pidupäevale järgneb raadioeetris Eesti muusika öö. Ühtekokku kõlab veebruaris eetris 150 tundi kodumaist muusikat.

20. ja 22. veebruaril on ETV2 eetris saade "Eesti kultuur Euroopa lavadel" - Eesti muusikutest, näitlejatest, kunstnikest, filmitegijatest ja sportlastest, kes vallutasid Eesti juubeliaastal Euroopa lavad.

23. veebruaril algab ETV-s ja Klassikaraadios saatesarja "Klassikatähed" uus hooaeg, mis Klassikaraadios on seekord esmakordselt eetris eraldi saatena.

23. veebruaril on kavas Vikerraadio ja YLE Radio Suomi koostöös raadiosild "Puhelinlangat laulaa/Kõlav kõnetraat". Soome raadiokuulajad tervitavad Eestit juubeli puhul õnnesoovide ja oma lemmikmuusikaga. Eesti kuulajad helistavad Vikerraadiosse ja tervitavad oma Soome sõpru-tuttavaid.

23. veebruaril pälvivad Vabariigi Presidendi teenetemärgid Agu Uudelepp (kommunikatsiooniekspert, ringhäälingunõukogu esimees aastatel 2012-2017), Heli Pikk (ERRi arhiivide juhataja) ja Marko Reikop (ajakirjanik-saatejuht).

24. veebruaril vahendavad kõik ERRi kanalid Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidustusi otse-eetris. Pidupäevale eelneb nädalapikkune eriprogramm, teiste seas saated "Hetk ajaloos" ning Vahur Kersna erisaated "PÕS kallis juubilar" ja "100 aastat elu". Kantar Emor telemõõdikuuringu andmetel on ETV vaadatavus 24. veebruaril rekordline. 4-aastased ja vanemad Eesti elanikud pühendasid ETV vaatamisele 40,5 protsenti kogu telerivaatamise ajast. Päeva jooksul vaatas ETV kanalit vähemalt 15 minutit kokku 592 000 inimest.

24. veebruaril kutsutakse Margus Saar põhjanaabrite YLE eetrisse telediktori ametisse, soomlastel on eetris rikkalik eriprogramm Eesti sünnipäeva puhul.

26. veebruarist kuni 4. märtsini teeb portaal ERR.ee loetavuse rekordi: 9. nädalal koguti ligi 680 000 unikaalset külastajat (Kantar Emor) ja aasta viimase nelja nädala jooksul järjest üle 600 000.

27. veebruaril algab ETV2-s uus saatesari "Häälega merele", mille autorid on Mari Tamm ja Keiti Väliste.

  

Märts

1. märtsil läheb ETV "Terevisioon" eetrisse viipekeelsete tõlkidega, et tähistada viipekeele päeva.

3. märtsi selgub Saku Suurhallis toimunud laulukonkursi Eesti Laul 2018 võitja – Elina Nechayeva lauluga "La forza". Autorid on Timo Vendt, Mihkel Mattisen, Ksenia Kuchukova ja Elina Netchayeva.

4. märtsil algab telekanalis ETV+ Balti riikide ühine lauljate konkurss "Bravo!".

9. märtsil algab Vikerraadios taas maailmamuusikat tutvustav saatesari "Rahvasteball". Saatejuht on Ando Kiviberg.

14. märtsil korraldab Vikerraadio taas e-etteütluse võistluse. Konkurss on iga aastaga populaarsem, toimetuseni jõuab seekord 6377 etteütlust. Võitjad: Rudolf Purge (üldvõitja, täiskasvanute kategooria), Tiina Laansalu (filoloogide kategooria), Saskia Saara Simisker Eesti Rahvusvahelisest Koolist (õpilaste kategooria), Olga Gerassimenko (muu emakeelega), Riita Märka (välismaal elavad eestlased) ja Riina Tobias (nutiseadmega kirjutaja).

23. märtsil annab Raadio 4 Käo Tugikeskuse laste abistamiseks üle heategevusprogrammi "Jõulurõõmu kuulutus" kuulajate annetussumma, 16 900 eurot, mille eest lapsed saavad mänguväljaku.

24. märtsil jõuab kuulajateni Raadioteatri uus kuuldemäng, Tiit Palu "Klarissa kirjad".

24. märtsil näitavad ETV, Kanal 2 ja TV3 otseülekannet Eesti tele- ja filmiauhindade galalt, kus võidutsevad ERRi saated ja saatetegijad, lähemalt siit: http://eftagala.ee/voitjad-2018/

26. märtsil jõuab ETV vaatajate ette kümneosaline sari "Eesti jälg", mis on pühendatud 100-aastaseks saanud Eesti tegevusele teistes riikides. Saatejuht Epp Ehand uurib, millise jälje Eesti kodust kaugemal jätab.

30. märtsil võidab konkursi "Klassikatähed 2018" löökpillimängija Tanel-Eiko Novikov.

  

Aprill

3. aprillil jagatakse Eesti muusikaettevõtluse auhindu ja Raadio 2 tunnistatatakse aasta raadiojaamaks. Aasta muusikaajakirjaniku tiitli pälvib Raadio 2 saatejuht Siim Nestor.

5. aprillil algab ETVs äriideede konkursi "Ajujaht" uus hooaeg.

5. aprillil algavad ETVs igihaljaste poptähtede kontserdi põhjal kokku pandud üheksaosaline saatesari "Kuulsuste koda".

12. aprillil tähistab Raadioteater 90. sünnipäeva. Kavas on Andrus Kivirähki kuuldemängu "Felix Moori saunapäev" avalik salvestus ja otseülekanne Vikerraadios. Üle antakse ka näitlejapreemiad - Rein Ojale ja Tõnu Ojale. Sünnipäevanädalal kõlab ERRi raadiojaamades veel hulk temaatilisi saateid.

18. aprillil vahendavad Klassikaraadio, Vikerraadio ja ERRi kultuuriportaal Rein Rannapi uue heliplaadi "Selfid klassikutega" esitluskontserdi Eesti Raadio 1. stuudiost.

27. aprillil algab ETVs neljaosaline saatesari "Minu teine mina" tuntud eesti inimeste pereelust, saatejuht on Katrin Viirpalu.

29. aprillil näitab ETV Eduard Tubina "Krati" uuslavastust Rahvusooper Estonias, lavastaja on Marina Kesler, režissöör Ruti Murusalu.

30. aprillil tähistab Raadio 2 oma 25. sünnipäeva Tartus tudengipäevadel, kaarsillal esinevad Elephants from Neptune ja Rainer Ild. Sünnipäevaks valmib ka Raadioteatri kuuldemäng "Raadio 2 allergia", mille autor on Andrus Kivirähk. Kuulata saab siin: https://r2.err.ee/824765/vabakava-r2-25-eri/851573

  

Mai

1. mail tähistab 25. sünnipäeva Raadio 4, pidu ja sünnipäevakontsert peetakse Narvas, kust läheb eetrisse ka hulk saateid.

1. mail on ETV ja ETV2 eetris žanriülene suurteos "Saja lugu". Autorid kohtusid eri paigust pärit ja eri vanuses saja inimesega üle Eesti, keda pildistati neile loomulikus keskkonnas ja kuulati ära. Kaupo Kikkase tehtud portreedest ja vestlustest sai koostöös Laur Kaunissaarega fotoraamat "Saja lugu". Jazzkaare initsiatiivil sündis ka samanimeline kontsertlavastus, mille originaalmuusika kirjutas Erki Pärnoja ja lavastas Jaak Prints.

1. mail on viimast korda ETV "Aktuaalse kaamera" ankruna eetris Monika Tamla, ta lahkub ametist omal soovil. Tamla teletöö algas sajandivahetusel.

5. mail võidab ETV teadussaate "Rakett 69" kaheksanda hooaja 17-aastane Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilane Kadi Siigur.

5. ja 6. mail kutsuvad ERR ja Teeme Ära talgupäeva meeskond üles kõiki istutama oma puu. Rahvusringhäälingu kõigis programmides tähistatakse mais keskkonnakuud, lähemalt siit: https://info.err.ee/v/pressiteated/93af0faa-abef-4f49-8a09-fd45b06e098f/eesti-rahvusringhaaling-tahistab-mais-keskkonnakuud

6. mail võidab ETV+ talendišõus "Bravo!" 15-aastane Eesti õpilane Alika Milova parima noore laulja tiitli. Balti riikide telekanalite ühise telešõu osavõtjad olid 10-17-aastased lauljad, kelle esituses kõlasid ETV+, Läti LTV7 ja Leedu LRT Kultura saadetes 20. ja 21. sajandi kuulsaimad hitid.

6. mail teeb Vikerraadios oma viimase poliitikasaate ("Samost ja Ruussaar") Ainar Ruussaar ja asub edaspidi tööle Eesti Meedias. Anvar Samosti kaassaatejuhiks saab Toomas Sildam ja muutub ka saate nimi ("Samost ja Sildam").

10. mail on ETV eetris saade "Palju õnne, Arnold Rüütel". Sünnipäevasaate autor on Indrek Treufeldt.

14. maist alates jätkub populaarne sari "Klassikaraadio tuleb külla" kontsertidega Järvamaa ja Pärnumaa koolides.

14.-19. maini toimub Budapestis 65. rahvusvaheline heliloojate rostrum. Klassikaraadio saadab nüüdismuusika foorumile Tatjana Kozlova-Johannese ja Liina Sumera teosed "Lighting the Fire" ja "Conatus" .

15. mail debüteerib autorina Klassikaraadio saates "Fantaasia" Kristjan Järvi.

20. mail näitab ETV Priit Kuuse ja Anna Gavronski saadet Eesti kaitseväe suurõppusest "Siil".

25. mail lahkub ametist ETV+ peatoimetaja Darja Saar. Uue peatoimetaja leidmiseni täidab tema ülesandeid juhatuse liige Urmas Oru.

28. maist juhivad Raadio 4 tegijad ETV+ suvist hommikuprogrammi "Suurepärane nelik".

  

Juuni

ETVs ja ETV2s algab suvine kava, lähemalt siit: https://info.err.ee/v/pressiteated/ab79da4a-07cb-49e8-9ea5-705f3a86e6b4/etv-ja-etv2-suvi-rikkalik-programm-kultuuri-meelelahutust-ja-sporti

Vikerraadio suvesaadetest: https://info.err.ee/v/pressiteated/d3290955-bf5e-4a50-90b3-c96ab8266c0c/vikerraadio-kirev-programm-on-selle-suve-parim-kaaslane

Suvi toob Raadio 2 eetrisse uusi saateid ja festlivaliülekandeid, lähemalt siit: https://info.err.ee/v/pressiteated/ed2c9147-9328-4ec3-a023-66f8a24bb8c5/r2-suvi-toob-kuulajani-ulekandeid-festivalidelt-ning-mitmeid-uusi-saateid

Raadio 4 uutest suvesaadetest lähemalt siit: https://info.err.ee/v/pressiteated/562bbc03-e212-4ecb-9f0f-d45c2408b3a2/suvi-koos-raadio-4-ga-uued-saated-ja-palju-huvitavat

1. juunil pälvib Valdo Pandi nimelise ajakirjanduspreemia Marko Reikop.

1. juunist algab ETV2-s kolmeosaline saade "Kirjanduse aeg" koostöös kirjandusfestivaliga HeadRead.

1. juunil algab Vikerraadios autorinimeline saade "Owe Peterselli Show".

2. juunil algab Raadio 4 kirjandussaade "Kirjanduslik diksiländ", mida juhib Jelena Skulskaja.

8. juunist algab Vikerraadios Taavi Libe muusikasaade "Aeg peatub".

11. juunil tele-esilinastub ETVs dokumentaalfilm "Koma" Kalju Komissarovist. Filmi autorid on Maria Avdjuško ja Peeter Simm.

14. juunist vahendab ERR kõigis kanalites Venemaal toimuvaid jalgpalli maaimameistrivõistlusi, kokku ligi 300 tundi.

21. juunil näitab ETV seitsmendat korda toimuvat heategevuslikku kontserti "Laulud sõdurile" esmakordselt Tallinnast, Kultuurikatlast.

22. juunil algab Vikerraadios uus saade "Suveöö", kus teeb kaasa mitu saatejuhti.

25. juunil on ETV eetris saade kuue Euroopa riigi presidendi visiidist Eestisse. President Kersti Kaljulaid kutsub Eesti juubeli puhul Tartusse külla presidendid, kelle riigid äsja samuti 100. sünnipäeva tähistasid või peagi tähistavad: Islandi, Gruusia, Poola, Läti, Leedu ja Soome. Saatejuhid on Anna Gavronski ja Jüri Muttika.

25. juunist 1. juulini näitab ETV valikut XXXII Pärnu rahvusvahelisest dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festivali filmidest. Tähelepanu all on Läänemere-äärsete põlisrahvaste omariiklus.

25. juunist on Klassikaraadio eetris Soome kirjaniku ja muusikateadlase Minna Lindgreni lühilood klassikalisest muusikast, lühijuttude kogust "Muusika on tõsine asi".

25. juunil algab Vikerraadios teaduspõhine elustiilisaade "Kuidas elada sajani". Saatejuhid on Marju Himma, Allan Rajavee ja Linda Eensaar.

25. juunist algab Vikerraadios saatesarija "Hommikumaa vägevad" uus hooaeg, kus orientalist Martti Kalda kõneleb Aasia võimuperekondadest, kroonitud ja kroonimata kuningatest. Samal päeval algab teinegi uus saade, Jaan Elgula "Kantri alati jääb".

 

Juuli

Juulis ja augustis on Raadio 4 eetris saatesari "Ameerika unistus", mis räägib integratsiooniprotsessidest USA-s.

2. juulil algab ETVs suvine "Ringvaade", mida juhivad vaheldumisi Anna Gavronski, Hannes Hermaküla ja Jüri Muttika.

2. juulil alustab ETV ekraanil kaheksandat hooaega suveõhtute mälumängusaade "Eesti mäng" Gaute Kivistiku juhtimisel.

16.-19. juulil on Vikerraadio eetris Peeter Helme neljaosaline saatesari "Kallis Kadriorg".

22. juulil näitab ka ETV Kadrioru 300. sünnipäeva auks valminud Vahur Kersna autorisaadet "Kersna kõnnib Kadriorus".

22. juulil lahkub meie seast teleajakirjanik Mati Talvik.

22. juulil teeb ETV ülekande Tartust, kus on ellu äratatud 20. sajandi esimese veerandi menukas tava korraldada tasuta suvekontsert, mille kavas on esikohal klassikaline muusika. Vabaõhukontsert Kassitoome orus jätkab Vanemuise teatri aiakontsertide traditsiooni.

August

Augustis korraldab "Raadio 4" Tallinnas avaliku muusikasündmuse "Tsoi laulud".

5.-9. augustini vahendavad Klassikaraadio, ETV ja ETV2 Pärnu muusikafestivali. Lisaks salvestab ETV Eesti Festivaliorkestri 8. augustil toimuva kontserdi, kus kõlavad Arvo Pärdi 3. sümfoonia, Jüri Reinvere uudisteos ja Griegi Klaverikontsert Elisabeth Leonskaja soleerimisel. Salvestuse kaastootja on Jaapani suurim avalik-õiguslik telekanal NHK ja eetrisse jõuab see nii Eestis kui ka Jaapanis sügisel.

6.-12. augustini vahendab ERR kergejõustiku Euroopa meistrivõistlusi Berliinist.

10. ja 11. augustil vahendab ERR kõigis kanalites Paide arvamusfestivali ettekandeid ja on väljas ka oma lava ning programmiga.

10. augustist vahendab ERR kõigis kanalites Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva suviseid pidustusi, muu seas tõuseb esile seniolematu Üldluulepeo vahendamine, kõigest lähemalt siit: https://info.err.ee/v/pressiteated/7e4ad4a8-1498-4697-92e1-5a6040416067/eesti-vabariigi-sunnipaeva-suvised-pidustused-toovad-erri-kanalitesse-mahuka-eriprogrammi

10. augustil vahendavad ETV, Klassikaraadio ja kultuuriportaal Klassika-Eurovisiooni finaali Edinburgist, kus Eestit esindab löökpillimängija Tanel-Eiko Novikov, kuid ta ei pääse esikuuikusse.

10. augustil alustab ETV "Terevisioon" uut hooaega muutunud koosseisus: koos on eetris Katrin Viirpalu ja Reimo Sildvee ning uus saatejuhtide paar Liisu Lass ja Owe Petersell.


September

Eesti Laulu peaprodutsendiks valitakse muusik, helilooja ja dirigent Tomi Rahula.

ETV ja ETV2 uus hooaeg
toob palju uuendusi, lähemalt siit: https://info.err.ee/v/pressiteated/508aab90-e39c-4b52-9bb0-52642b467ad8/etv-ja-etv2-sugishooaeg-tuleb-toeliselt-mahlakas

Venekeelne ETV+ alustab samuti uuenenud programmiga, lähemalt: https://info.err.ee/v/pressiteated/8535b473-77d2-4df7-be2a-698d983bca38/etv-sugiskava-tuleb-varvikas

Vikerraadio sügiskavast lähemalt siit: https://info.err.ee/v/pressiteated/e3ded341-1b9d-4a0c-b488-4cc285238cdb/vikerraadio-sugis-toob-huumori-tulevikuvisioonid-oovalve-ja-uued-tegijad

Raadio 4 uutest saadetest: https://info.err.ee/v/pressiteated/b8085ba0-dcf6-40ba-943d-0a2134f3ca5c/sugis-raadio-4-ga

3. septembril algab ETVs Ken Saani kuueosaline sari "Areeni varjus" sportlaste elust.

4. septembril algab ETVs intervjuusaade "Esimene stuudio". Saatejuhid on Anna Pihl, Andres Kuusk ja Johannes Tralla.

7. septembril algab ETVs mälumäng "Reis ümber Eesti", mida juhivad Ivo Linna ja Liisa Pulk.

8. septembril on Klassikaraadios eetris saade "Teekond Arvo Pärdiga" helilooja sünnipäeva tähistamiseks. Helilooja kodulinnas Rakveres koguneb rahvas keskväljakule raadiosaadet kuulama.

13. septembril läheb ETV eetrisse uuenenud kultuurisaade "OP+", varasema poole tunni asemel on magasin nüüd tunniajane, mida juhivad Margit Kilumets ja Margus Tabor. "Kirjandusministeeriumi" soovib ETV juhtkond liita "OP+" juurde, kuid tegijad koos saatejuhi Mart Juurega ütlevad pakkumisest ära ja kirjandussaade kaob ekraanilt.

15. septembril kingib Eesti maailmale Maailmakoristuspäeva, suurima globaalse kodanikualgatuse, kus osaleb 150 riiki. ERR vahendab ettevõtmist varahommikust südaööni mitmekesise eriprogrammiga kõigis kanalites. ERR.ee kannab otse üle kogu 24-tunnise koristusaktsiooni.

15. septembril näitab ETV uut dokumentaalfilmi "Maran" legendaarsest loodusfilmide tegijast Rein Maranit, kel täitus 13. septembril 87 eluaastat. Filmi autor on Ants Tammik.

17. septembrist uueneb ETV2 eetrigraafika, kujunduse keskmes on senisest rohkem number kaks. Uus logo ja eetrigraafika valmisid agentuuris AKU koostöös animatsioonistuudioga Tolm.

22. septembrist on ETV eetris uus saatesari "Autoportree" tunnustatud loomeinimestest. Saate toimetajad on Katrin Viirpalu ja Janet Õunapuu.

22. septembrist näitab ETV reisisarja eestlaste rännakust USA ja Mehhiko piirialadel saates "Trumpi müüri radadel".

22. septembril kell 10.15 väljub Vikerraadio "Virgutusvõimlemine" eetrist linnaruumi. Virgutusvõimleja Martin Kõrv koos klaveril saatva Urmas Lattikasega haarab Tervisemessile saabuva publiku reipasse liikumisse.

25. septembril vahendavad paavst Fransiscuse Eesti-visiiti otseülekannetega ETV, ETV+, Vikerraadio, Raadio 4 ja uudisteportaal ERR.ee. Valmib ka mitu temaatilist saadet.

26. septembril korraldab Vikerraadio koostöös Euroopa Komisjoni Eesti esindusega Euroopa keeltepäeva puhul raadiomängu. Tallinna Euroopa Kooli õpilased laulavad 14-s keeles tuntud lugu "Sepapoisid", Vikerraadio koduleheküljel saavad osalejad valida vastusevariantidest õige keele.

28. ja 29. septembril toimub Vikerraadios seitsmendat korda kokkuvõtte kirjutamise võistlus Tuum. Võitja on Hindrek Lootus.

29. septembril algab Vikerraadios uus saade "Raadio JAIK". Von Krahli Teatri, Vikerraadio ja Eesti Teaduste Akadeemia koostöös sündiv saatesari pakub arutlusi ja visioone elust Eestis ja maailmas 25 aasta pärast.

 

Oktoober

6. oktoobril tähistab 60. tegutsemisaastat raadiosaade, uudistemagasin "Päevakaja".

6. oktoobril algab Vikerraadios lühiloengute sari lastele "Ööülikooli päevane osakond".

9. oktoobrist algab Vikerraadios saade "Öövalve", kus kord kuus on hilisõhtuti stuudios arstid ja tervisespetsialistid, et kuulata otsesaates ära inimeste tervisemured ja jagada soovitusi. Saadet juhib Meelis Süld.

12., 13. ja 14. oktoobril vahendavad ETV ja Klassikaraadio Arvo Pärdi Keskuse avapidustusi.

18. oktoobril linastub ETV-s kodumaise draamasarja "Pank" esimene osa. Kümneosaline sari valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul. Režissöörid on Jan Erik Nõgisto, Rainer Sarnet, Juhan Ulfsak ning Marianne Kõrver. Peaosades Sergo Vares, Evelin Võigemast, Gert Raudsep, Priit Võigemast ja Andres Dvinjaninov.

21. oktoobril algab ETV-s kümnendat ja viimast hooaega Mati Talviku saatesari "Ajavaod", mille ta jõudis valmis salvestada veel enne oma elu lõppu. Nõu ja häälega osaleb ka Mati Talviku poeg Artur Talvik. Vaatajateni tuuakse kümme lugu eestikeelsele teadusele ja ülikooliharidusele aluse panijatest.

25. oktoobrist juhib Vikerraadio "Peresaadet" Merle Liivak.

27. oktoobril esietendub Raadioteatris Urmas Alase kuuldemäng "Reservaat".

29. oktoobrist hakkab ETV näitama kümneosalist kodumaist noortesarja "Miks mitte?!". Stsenarist on Martin Algus, režissöör Ergo Kuld. Osades Pirte Laura Lember, Maarja Jakobson, Indrek Taalma, Lauri Nebel, Genka jt.

30. oktoobriks selgub ETV+ peatoimetaja konkursi võitja – Ekaterina Taklaja, kes alustab uues ametis 1. jaanuarist 2019.

 

November

ERR tähistab kõigis kanalites mahuka programmiga Läti Vabariigi 100. sünnipäeva, lähemalt siit: https://info.err.ee/v/pressiteated/06ab5c32-407e-4da4-bfdd-145b95e37231/eesti-rahvusringhaalingu-kanalid-tahistavad-erisaadetega-lati-100-sunnipaeva

9. novembril vahetavad üheks päevaks ametid ERRi ja Rahvusooper Estonia töötajad. Üllatusi vaatajatele-kuulajatele ja teatripublikule on laval ja eetris ning lava ja kaadri taga.

10. novembril alustab ETV2-s poliitilise satiiri saade "Ongi Koik" näitleja Märt Koigiga.

19. novembril algab ETVs ajalooline minisari "Hetk ajaloos", kus näitlejad Jan Uuspõld, Taavi Teplenkov, Raivo E. Tamm jt elustavad Ajutise Valitsuse tegevuse sada aastat tagasi novembris.

22. ja 23. novembril toimub Eesti Rahvusringhäälingu ja Tallinna Ülikooli BFM-i ühine meediakonverents "Väiksena hiiglaste seas", kus räägitakse globaliseeruva maailma meediaarengutest.

28. novembril vahendab ETV Eesti jazzmuusikute üheksa-osalise uudisteose "EV100. Üheksa hümni vabadusele" koos muusikute kommentaaridega.

 

Detsember

1. detsembril algab kanalis ETV+ kodumaine venekeelne komöödiasari "Lasnagorsk" Lasnamäel elavate inimeste argipäevast. Režissöör on Irina Vasiljeva.

1. detsembril algab ETVs uus dokumentaalseriaal "Maahommik esitleb. Loomaarstid", Tartu Maaülikooli Loomakliiniku arstide igapäevatööst.

11. detsembril toimub uudistemaja 1. stuudios kontsert "URR: Rostrum", kus ansambel U: esitab rahvusvahelisel heliloojate rostrumil silma paistnud autorite loomingut. Klassikaraadio ja Euroopa Ringhäälingute Liidu vahendusel jõuab kontsert kuulajateni üle Euroopa.

12. detsembrist näeb telekanalit ETV+ vabalevi vahendusel kogu Eesti territooriumil. Leviala laienemisega on ETV+ televaatajatele edaspidi sama kättesaadav kui ETV ja ETV2.

12. ja 13. detsembril korraldab Raadio 2 avalike salvestuste sarja "Olukorrast 100-aastases riigis", kus saatejuhid Ahto Lobjakas ja Andrus Karnau kutsuvad vestlusse kolm peaministrit taasiseseisvumise järgsetest aastatest – Jüri Ratase, Andrus Ansipi ja Tiit Vähi.

16. detsembril toimub uudistemaja 1. stuudios Liisi Koiksoni ja Robert Jürjendali trio kontsert "Valge maa", mis jõuab Klassikaraadio vahendusel miljonite kuulajateni üle maailma. Stuudiokontsert kuulub Euroopa Ringhäälingute Liidu jõulumuusikapäeva programmi.

Pühadenädalal on ERRi kõigis kanalites sisukas programm, lähemalt siit: https://info.err.ee/v/pressiteated/c18652d5-0481-4439-9299-7f5ec47d1d43/erri-puhadeprogramm-pakub-helgeid-elamusi-ja-meeldejaavaid-kohtumisi

30. detsembril selguvad Raadio 2 aastahiti võidulood. 25. korda toimunud muusikaküsitluse kodumaiste lugude arvestuse võidab nublu ja reketi "Mina ka". Välismaiste lugude hulgast tuleb esikohale Dua Lipa ja Calvin Harrise "One Kiss".

31. detsembriks selgub ETV heategevusliku "Jõulutunneli" annetussumma haruldasi haigusi põdevate laste ravi heaks: 331 622 eurot, mis on suurim toetussumma läbi saate pika ajaloo.

2018. aastal käivitus portaalis Menu koostöös Eesti Tantsuagentuuri ja EV100 toimkonnaga algatus "Eesti tantsib", mis tõi sadu tantsuvideoid üle Eesti ja üle ilma tuhandetelt tantsijatelt. Eesti juubeliaasta viimasel päeval koguneti viimast korda kõigi maakondade keskväljakutel ja tantsiti juba üheskoos "Eesti tantsib" Ühestantsimise nime all, üritusest võttis osa hinnanguliselt üle 8000 inimese enam kui 16 linnas.

Aasta viimase nelja nädala jooksul püsib portaali ERR.ee unikaalsete külastajate arv rekordiline, järjest üle 600 000.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: