ERR 2013

Ülevaade Eesti Rahvusringhäälingu tegemistest aastal 2013.

Jaanuar

AS Turu-uuringud andmed kinnitavad, et rahvusringhäälingu usaldusväärsus on aastaga 2% tõusnud. Enim usaldatud institutsioonide esiviisk ei ole muutunud: päästeamet (95%), politsei- ja piirivalveamet (83%) ja kaitsevägi (81%). Neile järgnevad maksu- ja tolliamet (80%) ja rahvusringhääling (79%).

Vikerraadio on TNS Emori andmetel endiselt kuulatuim raadiojaam Eestis, nädalas keskmiselt 318 tuhande kuulajaga. Raadio 4 169 tuhat kuulajat, Raadio 2 127 tuhat kuulajat, Klassikaraadiol 43 tuhat kuulajat ja Raadio Tallinnal 22 tuhat kuulajat.

Eesti Vabariigi 95. sünnipäeva aastal näeb ETV saadete vahel lühiklippe Eestimaa linnadest, kus videograafika abil tutvustatakse kodumaa muutumist ajas - millised olid siinsed paigad ligi 95 aastat tagasi ja millised on nad nüüd. Videote autor on René Vilbre.

Vikerraadios kuuleb uut saadet "Looduse lemmikud", kus looduskaitsja Uudo Timm räägib eesti looduse rikkusest. Algavad ka arhitektuuriajaloolase Oliver Orro saated Tallinna linna majade ajaloost.

4. jaanuaril valivad kuulajad ansambel Põhja-Tallinna loo "Meil on aega veel" Raadio 2 aastahitiks; ka teine koht kuulub neile, samuti uue tulija auhind. Välismaistest lugudest võitis "Skyfall" Adele´i esituses.

9. jaanuaril saadetakse meediale ülevaade kevadhooaja uutest saadetest ETVs ja ETV2s: http://www.err.ee/sisu.aspx?id=1322&s=12

10. jaanuaril koguneb esimest korda ERRi uuenenud koosseisuga ühiskondlik nõukoda, kuhu kuuluvad Linnar Viik, Vahur Kraft, Hagi Šein, Vitali Belobrovtsev, Toomas Kivimägi, Maria Alajõe, Kadri Tali, Priit Põldoja, Marju Lauristin, Erich Teigamägi, Urmo Kübar, Jüri Võigemast, Ülle Madise, Daniel Vaarik, Kristi Vinter.

12. jaanuaril toimub Eesti ja Läti klassikaraadiote ühise ettevõtmise "Radio Classics" raames Riia raadiomajas muusikakoolide festival, millest võtab osa 60 muusikaõppurit vanuses 8-19 aastat.

14. jaanuarist algab Raadio 4 eetris senisest pikem uudistesaade "Päevakaja" algusega kell 17.

17. jaanuaril tähistatakse Klassikaraadio juhtimisel stuudiokontserdiga kunsti 1 000 050 sünnipäeva. Raadiomajas esinevad Roomet Jakapi ja Mihkel Kleis, kontsert vahendatakse ka teistele EBU jaamadele. Kunsti sünnipäeva tähistatakse alates 1963. aastast üle Euroopa.

21. jaanuaril tähistatakse telemajas Valdo Pandi 95. sünniaastapäeva. Sündmuse keskmes on Ene Hioni raamatu "Valdo Pant – aastaid hiljem" esitlus, teos osutub väga menukaks. Hionit ja Panti seob paarikümneaastane koostöö raadios ja televisioonis.

Veebruar

Vabariigi President autasustab Eve Viilupit ja Ragnar Kondi Valgetähe V klassi ordeniga.

Raadio 4 eetris on terve veebruari vältel helilõigud Eesti ajaloost ja kultuurist vabariigi 95. sünnipäeva tähistamiseks. Helilõike on kokku 95.

16. veebruaril toimub Eesti ja Läti klassikaraadiote ühise ettevõtmise "Radio Classics" raames Viljandi pärimusmuusika aidas muusikakoolide festivali teine osa kahe maa muusikaõppuritele vanuses 8-19 aastat.

23. veebruaril tähistab Raadioteater oma 85. sünnipäeva esietendusega – Vikerraadios kõlab Urmas Vadi kuuldemäng "Rudolf Allaberdi testament".

24. veebruaril on lisaks tavapärastele vabariigi aastapäeva peoülekannetele ETV kavas teleesilinastus, "Tuulepealse maa" 13. täispikk osa, mis viib vaataja 1943. aasta hilissügisesse. Stsenaristid on Mihkel Ulman ja Lauri Vahtre, režissöör Ain Prosa. Osades Jörgen Liik, Mirtel Pohla, Rasmus Kaljujärv, Märt Avandi, Raivo Trass jpt. Kogu saatepäeva vaadatavus oli väga kõrge, täpsemalt saab lugeda siit:
http://www.err.ee/sisu.aspx?id=1348&s=12

Märts

ETV2 näitab märtsikuus Koolifilmi festivali võidutöid.

2. märtsil võidab konkursi Eesti Laul 2013 Birgit Õigemeel Mihkel Mattiseni lauluga Silvia Soro tekstile "Et uus saaks alguse".

8. märtsist algab ETVs sari "Ajujaht" edukate äriideede leidmiseks ja nende teostamiseks. Võitjad selguvad maikuus. Saatejuht on Urmas Vaino.

14. märtsi emakeelepäeva Vikerraadio e-etteütluse võitjad on Maarja Jalasto (täiskasvanute kategooria ja üldvõitja), Kais Allkivi (filoloogide kategooria), Merit Kraav (Tallinna Reaalkooli õpilane) ja Kirsti Malmi (muu emakeelega). Kokku saadetakse toimetusse 2910 e-etteütlust, neist 37 veatut, kuid suure osalemishuvi tõttu ei pea serverikoormus vastu ja hulk töid kohale ei jõua.

14. märtsil avab ERRi portaal meelelahutuskülje menu.err.ee, kuhu koondatakse peamiselt oma programmidest pärit uudiseid, video- ja helilõike, fotogaleriisid.

16. märtsist algab Raadio 2 sünnipäevatuur Eesti linnades – 1. mail saab jaam 20. aastaseks, kuid enne seda peetakse koos rahvaga maha terve hulk pidusid. Ülevaade sündmustest asub siin: http://www.err.ee/sisu.aspx?id=1354&s=12

17. märtsil algab ETVs noorte klassikalise muusika talentide konkurss "Klassikatähed", mis kasvab väga edukaks uueks sarjaks. Eri voorudes on muusikutel täita vaimukad ülesanded ja kõigi hulgast parim valitakse olenemata instrumendist. Võitjaks osutub tšellist Marcel Johannes Kits. "Klassikatähed 2013" on järg Eesti Kontserdi korraldatud noorte interpreetide konkurss-festivalile "Con brio" alates aastast 1991. Saade valmib ETV, Eesti Kontserdi ja Klassikaraadio koostöös. Saatejuht on Marko Reikop. Formaadi autorid on Timo Steiner ja Helen Valkna. Sari saab ERRi kevadisel hooaja lõpetamisel parima saate auhinna.

27. märtsi hommikul läheb ETV "Terevisioon" otse-eetrisse neljast Eesti linnast, Tallinnast, Kuressaarest, Tartust ja Pärnust, et tähistada priiuse põlistumise päeva. Saates kõlavad rohkem kui 40 koori esituses eestlastele armsaks saanud laulud "Ta lendab mesipuu poole", "Laul Põhjamaast", "Eesti lipp" jt. Toimetuse hinnangul oli selles saates külalisi (lauljaid) ligi 900.

Aprill

Pikaaegne New Yorgi korrespondent Neeme Raud naaseb aprillist Eestisse ja asub Vikerraadios toimetama ja juhtima päevakajalisi saateid ning tegema välispoliitilisi kommentaare ERRi uudistesaadetele. Tagasituleku põhjuseks on Raua sõnul soov eemalduda suurlinnas kogetud üksindusest ja töötada kollektiivis, kohata siinseid sõpru. USAst tegi ta tele- ja raadioprogrammidele kaastööd 20 aastat.

Aprillis, Klassikaraadio sünnipäevakuul, toimuvad raadiomajas ka sel kevadel tasuta stuudiokontserdid üha enam populaarsust koguvast sarjast "Areaal Live". Raadiomaja I stuudios annavad hilisõhtused kontserdid Jakob Juhkam & Band, Faun Racket, Kadri Voorand Trio ja Argo Vals Band.

2. aprillil kogunevad riigikogu istungisaali Eesti ühiskonna- ja kultuuritegelased, et tähistada 25 aasta möödumist ajaloolisest loomeliitude ühispleenumist. ETV näitab sündmust otseülekandes. Näitleja Mari-Liis Lille kõne "Mis on sellel pildil valesti?" tekitab ühiskonnas sensatsiooni. Päeva teises pooles toimuva muusikalis-sõnalise õhtu "LP25 – uued hääled" paremaid palu salvestab Raadio 2.

5. aprillil toob Vikerraadio taas eetrisse "Meelejahutaja" Andrus Vaariku lavastuses. Kõlavad naljad nii tuntud kirjutajatelt kui ka kuulajate saadetud lood. Veebruari algul kuulutati välja "Meelejahutaja" sketšivõistlus, millest kõik soovijad said osa võtta. Vikerraadioni jõudis ligi sada naljalugu, millest valiti välja parimad. Enim kirjutati poliitikast ja igapäevaelu juhtumistest näiteks arsti juures, apteegis, ühistranspordis, tänaval, saunas, suusamäel, jne. Saadet saab jälgida otsepildis ka veebiülekandena.

12. aprillil tähistab Raadioteater oma 85. sünnipäeva, samuti täitub 110 aastat Raadioteatri asutaja Felix Moori sünnist. Antakse üle näitlejaauhind Hans Kaldojale, kelle osalusega salvestisi on fonoteegis ligi 700 (hetkeseisuga). Felix Moori tänuauhinna laureaat on Klassikaraadio peatoimetaja Tiia Teder, kes on praeguseks 18 aastat töötanud vääris-raadiokanali heaks, vahendades järjepidevalt kodumaist sõna- ja muusikakunsti.

15.-21. aprillil on ETV2 eetris eriprogramm pärandiaasta tähistamiseks.

29. aprillil avalikustatakse, et märtsis alanud konkursi käigus valis teleuudiste toimetus ETV ilmateadustaja ametisse Martin Mileiko ja Henri Laumetsa.

Mai

Populaarne koolikontsertide sari "Klassikaraadio tuleb külla" jätkub Lääne-Eesti koolides. Kuulajate ees on Kirke Karja (klaver), Mattias Vihmann (metsasarv) ja Madis Meister (kitarr); teise triona Johanna-Maria Jaama (viiul), Liidia Ilves (klaver) ja Anni Ruugla (flööt). Esinetakse Vasalemmas, Paldiskis, Paliveres, Kärdlas, Noarootsis, Kullamaal, Haapsalus, Taeblas, Lihulas, ja Vormsi saarel väikeses 18 õpilasega koolis.

Raadio 4 käivitab suvekava "Kas tunned maad?", viies selle raames läbi GPS-mängu, mis kuulajatele väga meeldib.

1. mail võetakse kasutusele uus raadio heliedastusvõrk, mis toob kuulajatele kõrgema helikvaliteedi. Kogu lahendus raadio tehnilisest keskusest kuni saatemastideni on dubleeritud nii teekonna kui ka seadmete poolest. Lisaks on kasutusel topelt elektrilahendus. Samuti ehitatakse välja poolautomaatne eetrifoonikate lahendus, kus Pärnu, Tartu ja Narva foonikad on võimelised rikke korral iseseisvalt edastama programmi üle vabariigi. Kasutusse võetakse ka FM jälgimisvõrk, mis võimaldab üleriigilist raadiosaatjate töö jälgimist reaalajas.

7. mail avatakse telemajas telekunstnik Gunta Randla tööde näitus "Kõige suuremad sõbrad". 1968. aastal ETVs tööd alustanud Gunta Randla saab 9. juunil 70-aastaseks.

31. mail avalikustab ETV "Ringvaade", et uueks saatejuhiks Marko Reikopi kõrval saab Grete Lõbu. Teda näeb eetris alates sügisest, mil senine teine saatejuht Anu Välba on emapuhkusel.

31. mail antakse üle Valdo Pandi nimeline ajakirjanduspreemia Vikerraadio pikaaegsele saatejuhile ja toimetajale Kaja Kärnerile.

Prahas mai viimasel nädalal toimuval heliloojate rostrumil, kuhu eestlasest osaleja lähetab Klassikaraadio, saavutab noorte, alla 30-aastaste heliloojate kategoorias teise koha 20-aastase Marianna Liiki teos "Mets". Kaheksaminutilises teoses on kasutatud rohutirtsu laulu, inimhäält ja
kahe koorilaulu salvestust.

Juuni

ETV ja ETV2 suveprogrammis algavad sarjad EÜEst ja Rock Summerist, näeb kultuurisaateid ja sporti. Lähemalt: http://www.err.ee/sisu.aspx?id=1407&s=12

Vikerraadios algavad uued suvesaated "Teekond tippu" ja "Seatud sõnad", eetris kuuleb mitut kolleegi televisioonist.
Lähemalt: http://www.err.ee/sisu.aspx?id=1401&s=12

Klassikaraadio asub kuulajateni tooma suviseid muusikafestivale Eestist ja kaugemalt.
Lähemalt: http://www.err.ee/sisu.aspx?id=1414&s=12

ETV2 vahendab saatesarjana Tallinna kirjandusfestivali HeadRead, kus esinevad nii eesti kui ka välismaised kirjanikud.

1. juunist alustavad ETV ja ETV2 heliliste subtiitrite edastamist, mis on teleprogrammi jälgimisel abiks eelkõige vaegnägijatele. Subtiitreid loetakse ette Eesti Keele Instituudi poolt väljatöötatud kõnesüntesaatoriga täiendavas stereo helikanalis. Sõnad luges süntesaatori tarvis sisse raadiouudiste toimetaja Tõnu Karjatse. Nägemispuudega inimesed hindavad seda algatust tiitliga "Aasta tegu 2013".

4. juunil avalikustatakse, et uudistetoimetus valis USA korrespondendi ametikohale Lauri Tankleri, kellel on ajakirjanikutöö kogemus mitmest ajakirjandusväljaandest. Tankler elas ja õppis aastatel 1997-1999 USAs.

22. juunil on ETV ja Vikerraadio otse-eetris teist aastat heategevuskontsert "Laulud sõdurile", mille korraldab Carolin Illenzeeri Fond, et kuulajate ja muusikute abiga toetada lahingus langenud või teenistuses raskelt viga saanud Eesti kaitseväelaste lapsi. Samal päeval on Vikerraadios Neeme Raua saade "Tagasitulek" sõjalistelt missioonidelt tagasitulnud sõduritest.

Juuli

Algab uue raadiomaja renoveerimine, hanke korraldaja on Riigi Kinnisvara AS ja ehitaja Fund Ehitus OÜ. Alustatakse väliskülgede soojustamisest energiasäästlikuks, hoone ajalooline välimus plaanitakse jätta selliseks nagu see aastakümneid tagasi projekteeriti. 2,5 miljonit eurot tuleb CO2
kvoodimüügist rahastatavast rohelisest investeerimisskeemist, tööde kogu maksumus on 4,9 miljonit eurot.

1. juulist on ETV eetris argiõhtune kultuurimagasin "SUVEkulTUUR", mida teevad vaheldumisi saatejuhid Neeme Raud, Mari Rebane, Gerli Nõmm, Johannes Tralla ja Janar Ala ning reporter Jüri Muttika. Otse-eetris ollakse just sellest Eestimaa nurgast, kus toimub samal päeval midagi olulist.

1.- 6. juulini on ETV eetris Pärnu XXVII rahvusvahelise filmifestivali dokumentaalfilmid.

8. juulist on kolmandat suve ETV eetris menukas täringu- ja mälumängusaade "Eesti mäng" Gaute Kivistiku juhtimisel.

19. juulil jäädvustatakse ETV 58. sünnipäeva puhul saatejuhide Marite Kallasma, Rein Järliku, Maire Aunaste, Reet Linna ja Mare Taimre käejäljed ERRi muuseumi tarbeks kipsi, hiljem valatakse need betooni. "Ringvaate" saade ja muuseum algatasid ettevõtmise kevadel, mil jäädvustati Alice ja Mati Talviku, Lembitu Kuuse ja Rein Karemäe käte jäljed; ka edaspidi on plaanis seda meeleolukat tegevust jätkata.

August

14. augustil lahkub raske haiguse järel Vikerraadio kauaaegne muusikajuht Olev Ehrlich, kes töötas selles ametis 1998. aastast alates. Muusikutest sõbrad panid talle hüüdnimeks abivalmiduse osakonna juhataja, sellisena tundsid teda ka kolleegid.

15. augustil on ETV eetris Maire Aunaste intervjuu Robbie Williamsiga tema Tallinna kontserdi eel.

19. augustil teeb ETV otseülekande Tartu lauluväljakul toimuvast öölaulupeost "Järjepidevus", millega tähistatakse nii Eesti Vabariigi 95. sünniaastapäeva kui ka 25 aasta möödumist Tartu X muusikapäevadest.

September

ETV ja ETV2 avavad sügishooaja, algavad valimissaated, satiirisarja "Riigimehed" teine hooaeg, lühisaadete sari "NO99 kunstikool", sotsiaalse sõnumiga dokumentaalsari "Üheksandikud" koolielust, Maire Aunaste "Mehed räägivad armastusest" jm. Lähemalt: http://www.err.ee/sisu.aspx?id=1430&s=12

Vikerraadios algavad uued saated "Luulelahing", "Ahjualune" ja "Nostalgia", tööpäeva hommikuti hakkavad kõlama välispressi ülevaated. Klassikaraadio vahendab suuri muusikaülekandeid ja jätkab sarja "Klassikaraadio tuleb külla". Raadio 2 uued saated on "Elu edetabelid", "Haigla", "Klubi R2" jt. Raadio 4 eetris asutakse ette lugema venekeelset "Kalevipoega" kuni Friedrich Reinhold Kreutzwaldi 210. sünniaastapäevani detsembris; algab ka keskkonnasaade ja uus kultuurisaade "Kaunite kunstide aeg". Lähemalt: http://www.err.ee/sisu.aspx?id=1432&s=12

Vikerraadio muusikajuhi ametisse asub Taavi Otsus.

2. septembrist võtab ETV "Aktuaalne kaamera" otse-eetris kasutusele puutetundliku ekraani.

16. septembrist algab kohalike omavalitsuste valimistel osalevate kandidaatide pöördumiste salvestamine ja eetrisseandmine ETV2s. Igas omavalitsuses saab iga erakonda ja valimisliitu esindada üks kandidaat, samuti kõik üksikkandidaadid. "Valimised 2013. Vali mind ...." on eetris igal tööpäeval nelja nädala jooksul. Kõik videod pannakse üles ka portaali valimised.err.ee. Suur ettevõtmine on väga edukas ja saab palju tähelepanu nii meedias kui ka vaatajate huvi arvestades. Kokkuvõte tehtust koos statistikaga: http://www.err.ee/sisu.aspx?id=1448&s=12

16. septembrist algab Raadio 2s looduskaitse nädal, mille põhiteema on ökotsiid. Kodanikualgatuse eesmärk on muuta keskkonna hävitamine kuriteoks (ökotsiid), mille eest saab süüdlasi vastutusele võtta.

24. septembril algab taas kontserdisari "Klassikaraadio tuleb külla" Tudulinna, Väike-Maarja, Torma, Tabivere, Saue, Tapa, Avinurme, Iisaku ja Tallinna koolides.

27. ja 28. septembril toimub Vikerraadio kodulehel keelevõistlus "Tuum", kus iga soovija saab panna proovile oma oskuse teha žürii antud pikemast tekstist kahesaja-sõnaline kokkuvõte. Võitjaks tunnistatakse ajaloolane Milvi Martina Pii.

28. septembril esietendub Raadioteatris häälekunstnik Eleonora Tikase ja soome etenduskunstniku Juha Valkeapää kuuldepilt "Kõrv, heli ja hark puu otsas".

Oktoober

6. oktoobril saab 55-aastaseks vanim järjepidevalt eetris olnud raadiosaade "Päevakaja".

22. oktoobrist algab ETV2s saatesari "Teaduspalavik" Helen Sürje ja Roald Johannsoni juhtimisel. Esimene tsükkel "Salasilm" keskendub digitaalse maailma tumedale poolele, kus uuritakse telefoni, sotsiaalmeedia, kliendikaartide, e-posti turvalisust igapäevases kasutuses.

25. oktoobril tõstetakse ehitusjärgus, ilma seinte ja akendeta uue raadiomaja üheksandale korrusele tiibklaver. Kolimisfirma töötajad mässivad pilli mitmekordselt mullikilesse ja 1980. aastal valmistatud Estonia klaver tõstetakse kraanaga oma uude asukohta. Klaverit kohe lahti ei pakita, vaid tõstetakse keermelattidega lae alla, et pill ehitustöödele ja põrandapanekule ette jääks. Klassikaraadio toimetus taaskohtub oma tiibklaveriga järgmise aasta sügisel, kui kõik raadiokanalid renoveeritud raadiomajja ümber kolivad.

31. oktoobril toimub Tallinna Ülikoolis ERRi ja BFMi korraldatud meediakonverents, kus loovusest meedia tootmises ja tarbimises räägivad spetsialistid Eestist ja kaugemalt.  

November

Heidy Purga asub emapuhkuselt naastes taas Raadio 2 peatoimetaja ametisse.

1. novembril algavad Margus Karu populaarsel noorteromaanil põhineva draamasarja "Nullpunkt" võtted, peaosalist mängib Märt Pius. ETV eetrisse jõuab kuueosaline sari 2015. aastal; tootja on Allfilm.

3. novembrist algab ETV uus dokumentaalseriaal "Vaba tahe". Üheksa inimese ja paiga kaudu saab vaataja osa väljakutsetest, millega vabatahtliku töö tegijad üle maailma kokku puutuvad.

8. novembril esitletakse telemajas Toivo Tootseni raamatut "Vana Hõbe. Hardi Tiidus ja inimesed tema ümber". Sündmus toob kokku hulga Tiiduse kaasaegseid, laulja Peeter Kaljumäe kannab ette Tiiduse kupleesid, viiakse läbi mälumäng, pakutakse kuulsat Hardi Tiiduse nimelist kokteili. Raamatust saab menuk.

11. novembril avatakse uus portaal kultuur.err.ee, mida toimetavad Valner Valme (juhataja), Tõnu Pedaru, Mari Kartau ja Igor Garšnek. Lisaks kultuurisündmuste vahendamisele tehakse koostööd sihtasutuse Kultuurileht väljaannetega Sirp, Vikerkaar, Looming, Loomingu Raamatukogu, Õpetajate Leht, Muusika, Teater. Muusika. Kino, kunst.ee, Keel ja Kirjandus, Akadeemia.

15. novembrist kõlab Klassikaraadio eetris uus arutelusaade "Quo vadis?" Markus Järvi juhtimisel. Tuntakse huvi, kuhu liiguvad meid kõiki puudutavad poliitilis-kultuurilised protsessid ja millised võimalused on meil vastutustundlike kodanikena nende suunamises kaasa rääkida.

25. novembril on Klassikaraadios EBU eriprogramm "Stories of the Sea", millega tähistatakse 20 aasta möödumist Põhja- ja Baltimaade klassikalise muusikaga tegelevate raadiojaamade koostöö algusest.

Detsember

Detsembri alguses saab meedias palju tähelepanu ERRi sporditoimetuse korraldatud konkurss "Aasta spordihetk 2013". Avalikkuse heakskiiitu ei leia üks nominatsioon neljast väljapakutust - Andrus Veerpalu õigeksmõistev otsus rahvusvahelise spordi arbitraažikohtus, ja see nominatsioon jäetakse kõrvale. Aasta spordihetkeks hääletatakse Eesti vehklejate kuldne pooltund maailmameistrivõistlustel Budapestis.

Valmib raadio helibuss, mille renoveerimisega alustati septembris. Buss on varustatud Studer Vista5 M3 digitaalse helipuldi ja valgusühendustel põhinevate lisaseadmetega. Ümber on ehitatud ja uuendatud kogu helitehniline lahendus, kaabeldus, soojustus, polsterdus, valgustus. Lisaks sai helitehnika jahutuslahenduse.

3. detsembriks, Aarne Oidi 85. sünniaastapäevaks antakse välja raadio laste laulustuudio duubelplaat "Lauluveski", millel kõlab 26 tuntud lastelaulu Oidi loomingust.

4. detsembrist algab ETV2s saatesari "Meie aja kunst", kus kohtutakse kaheteistkümne kaasaegse kunstnikuga, järgnedes neile näitusesaalidesse ja ateljeedesse, jälgima kunsti sündimise protsessi.

9. detsembril selgub, et Eesti Laulu konkursile on saadetud rekordarv lugusid – 189.

12. detsembril eksperimenteerib ETV muusikasaade "MI" topeltsaatega, mis läheb eetrisse üheaegselt nii raadios kui televisioonis. Algusega kell 22.10 on võimalik kuulata Raadio 2s "MI" raadiosaadet, samal ajal käib ETVs saate televersioon.

18. detsembril antakse üle ringhäälingute liidu aastapreemia – KuldmikrofonTõnis Erilaiule.

19. detsembril avalikustatakse, et uuest aastast asub Raadio 2 peatoimetaja kohale Kristo Rajasaare. Senine peatoimetaja Heidy Purga, kelle juhtimisel on toimetus töötanud alates 2004. aastast, jätkab Eesti Laulu juhi ja produtsendina ning uue ülesandena hakkab vastutama rahvusringhäälingu kõigi raadiote muusikapoliitika eest.

ETV pühadekavas on palju uusi omasaateid ja auhinnatud filme. Lähemalt: http://www.err.ee/sisu.aspx?id=1480&s=12

27. detsembriks kogub ETV "Jõulutunnel" Toidupanga tegevuse toetuseks 208 154 eurot. Saadet juhtisid Kaileen Mägi ja Urmas Vaino, produtsent oli Ene-Maris Tali. Pikaaegne "Jõulutunneli" saatejuht ja produtsent Margus Saar "taandas end ise", nagu ta meedia vahendusel muutust selgitas.

30. detsembril kuulutatakse ETVs Margus Saare uues aastalõpusaates "Lennud unes ja ilmsi" välja ERRi aasta tegu - ESTCube-1. Auhind antakse välja esmakordselt, valijad on rahvusringhäälingu töötajad ja arvesse võetakse ka ERRi uudisteportaali lugejate eelistust. Võitjale kuulub 1500 euro suurune rahaline auhind.

30. detsembril avalikustatakse, et ERRi muusikatoimetajad valisid aasta muusikuks 2013 Oleg Pissarenko.

31. detsembri vana-aasta õhtu programmis näitab ETV suvel salvestatud Robbie Williamsi Tallinna kontserti ja traditsioonilist kodumaist meelelahutust "Tujurikkuja", "Edekabeli" jt saadetega. Lähemalt siit: http://www.err.ee/sisu.aspx?id=1484&s=12

TNS Emori andmetel on 2013. aasta vaadatuim telekanal Kanal 2, mille seltsis veedeti keskmiselt 15 protsenti telerivaatamise koguajast. Järgnesid ETV 14,6 protsendi, TV 3 12,9 protsendi ja PBK 7,9 protsendiga.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: