Eesti Rahvusringhääling avas uue veebikanali Jupiter.err.ee

Eesti Rahvusringhääling avas täna hommikule uue veebikanali Jupiter. Uus programm koondab aadressile jupiter.err.ee parima audio-visuaalse sisu, mida rahvusringhääling oma vaatajatele-kuulatajatele pakub.

Jupiteri kanalist leiab tundide jagu saateid, sarju, filme, dokfilme ning audiosisu kontsertidest kuuldemängudeni. Uus keskkond annab võimaluse mugavalt kasutada nii ERRi arhiivipärleid erinevatest aastakümnetest kui ka täiesti uut sisu, mis senimaani ERRi programmidesse veel jõudnud ei olegi. Nii on Jupiteris kõrvuti vaatamiseks näiteks üleval kodumaise komöödiasarja "ENSV" kõik osad ja hooajad, "Tujurikkuja" ajatu huumor, aga ka briti krimisarja "Äraostmatud" seninägemata hooajad. Lehelt leiab ka paljude praegu eetris olevate saadete hooajad läbi aastate, ETV "Pealtnägijast" Vikerraadio sarjani "Müstiline Venemaa".

"ERRi kvaliteetne sisu on seni olnud jagatud erinevate lehekülgede vahel, Jupiter pakib selle nüüd mugavalt kokku ja annab võimaluse üles leida ka selline sisu, mis varem on võib olla kahe silma vahele jäänud," märgib Jupiteri peatoimetaja Toomas Luhats ja lisab, et uus kanal on nüüd küll avatud, aga sisu täiendatakse pidevalt ja arendustöid on juba planeeritud mitme aasta jagu. Oluliseks märksõnaks uue kanali juures on seegi, et kogu Jupiteri sisu on eestikeelne ja kasutajatele tasuta, mis annab sellele eelise globaalsete platvormide ees.

ERRi juhatuse esimehe Erik Roose sõnul on voogedastusteenuste arendamine olnud rahvusringhäälingu plaanides mitu aastat sooviga käia kaasas muutuvate meediaharjumustega: "Kõik märgid näitavad, et vaatajate-kuulajate ootused ja rahvusringhäälingu tegevused liiguvad samas suunas. Eestit tabanud kriis on neid protsesse veelgi võimendanud, auditooriumi kasvav huvi nii ERRi arhiivimaterjalide, jooksva sisu kui ka kvaliteetse hanke vastu kinnitab uue kanali vajalikkust veelgi. Sestap on mul eriti hea meel, et pikalt planeeritud programm vaatamata muutuvatele oludele teoks on saanud. Olen Jupiteri näitel väga optimistlik, et ERR kuulub võimekuselt ja ambitsioonidelt Euroopa parimate hulka."

Uus veebikanal Jupiter töötab nii arvutis, mobiilis kui ka teistes internetiga toestatud seadmetes. Kasutaja ees avanevad video- ja audiolehed, kus valiku teevad mugavaks teemapõhised alajaotused ja erinevad soovitused. Ühtlasi annab Jupiter võimaluse ühest kohast otse kuulata ja vaadata kõiki rahvusringhäälingu raadio- ja teleprogramme, sh telekanaleid ETV, ETV2 ja ETV+ ning raadioprogramme Vikerraadio, Raadio 2, Klassikaraadio, Raadio 4 ja Raadio Tallinn. Lastele mõeldud sisu jõuab jätkuvalt Jupiteri sõsarlehele Lasteekraan.ee, noortele suunatud sarjade koduks saab aga edaspidi Jupiter.

ERRi uue veebikanaliga saab tutvuda lehel jupiter.err.ee.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: