Huvi ERRi programmide venekeelsete uudiste vastu on hüppeliselt kasvanud

Eesti Rahvusringhäälingu telekanali ETV+ igapäevane mitte-eestlastest vaatajate arv on eriolukorra ajal kasvanud kaks korda, suurim tõus vaatajanumbrites on "Aktuaalse kaamera" uudistel ja kanali omasaadetel. Hüppelise kasvu on teinud ka ERRi venekeelse uudisteportaali külastatavus.

Kantar Emori Teleauditooriumi Mõõdikuuringu andmetel on ETV+ nädalane vaatajaskond kasvanud märtsi esimeste (2.-15. märts) ja viimaste nädalate (16.-29. märts) võrdluses venekeelse elanikkonna seas 33%, kogu Eesti elanikkonna hulgas on kasv 25%. Iganädalase vaatajaskonna kasv rohkem kui 200 tuhande inimeseni näitab, et ETV+ on regulaarselt hakanud vaatama ka need inimesed, kes varem jälgisid kanalilt vaid üksikuid saateid. Kohaliku venekeelse telekanali tähtsust ilmestab ka Kantar Emori eriolukorra seireuuring, mille kohaselt on ETV+ muukeelsete elanike hinnangul oluliselt usaldusväärsem kui teised Eestis edastatavad venekeelsed telekanalid.

ETV+ programmi kesksel kohal on venekeelse "Aktuaalse kaamera" uudistesaated, mis alates 16. märtsist jõuavad lisaks hommikustele uudistele vaatajateni nüüd kolm korda päevas. Vajadust uudiste järgi kinnitab uudistesaadete vaatajaskonna kasv, eriolukorra tingimustes on õhtuse "Aktuaalse kaamera" uudistesaate reitingud kasvanud rohkem kui kaks korda. Erinevate päevade lõikes jälgis venekeelse "Aktuaalse kaamera" õhtust saadet ETV+ vahendusel kuni 38 tuhat vaatajat. Igapäevastele uudistele lisaks vahendab ETV+ Ida-Virumaal toimuvat laupäevases otsesaates "Narva stuudio. Rahvale tähtis".

Märtsi jooksul on kasvanud ka kõikide teiste ETV+ omasaadete vaatajaskond. Märtsi kahe viimase nädala enimvaadatud omasaadete hulka kuuluvad uuriv telemagasin "Insight", elulisi nõuandeid jagav "Peegel", vestlussaade "Oma tõde" ning päevakajalised saated "Kes keda" ja "Nädala intervjuu". ETV+ hommikuprogramm "Kofe+" vaatajaskond on kasvanud samuti sõltuvalt nädalapäevast rohkem kui kaks korda. Kokku on märtsi algusega võrreldes ETV+ seltsis veedetud aeg mitte-eestlaste seas kasvanud 72%.

Huvi ETV+ programmi vastu kinnitab ka saadete järelvaatamise kasv ETV+ kodulehel. Üldise tõusu taustal paistab taas silma venekeelne "Aktuaalne kaamera", mis on enim järelvaadatud saade ETV+ veebis.

Venekeelse elanikkonna vajadust päevakajalise info järgi peegeldab ka ERRi venekeelse uudisteportaali RUS.err.ee kasv. Portaali külastajate arv on tõusnud pikema perioodi jooksul, kuid eriolukorra esimesel täisnädalal kasvas see number rekordilise 266 000 külastajani. Portaali- ja teleuudiste kõrval vahendab igapäevaselt venekeelseid uudised ja päevakajalisi teemasid Raadio 4.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: