Iberofesti filmid linastuvad aprilli kolmapäevadel ETV2 ekraanil

"Valu ja hiilgus" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Iberofest kõikehõlmava festivalina jääb eriolukorra tõttu ära, küll toimub festival aprillis ETV2 ekraanil. Kolmapäevad toovad vaatajateni viis silmapaistvat mängufilmi, sh Pedro Almodóvari auhinnatud draama "Valu ja hiilgus" ning Terry Gilliami elutööks kujunenud jandi "Mees, kes tappis Don Quijote".

Tänavune Iberofesti valik koosneb vaid värsketest linateostest, kõik ETV2 ekraanile jõudvad filmid on valminud 2018. ja 2019. aastal. Iberofestile omaselt on filmid hispaaniakeelsed, erandina festivali tänane avafilm "Mees, kes tappis Don Quijote" ("The Man Who Killed Don Quixote"), mis on küll suures osas ingliskeelne, kuid filmitud peamiselt Hispaanias ja Portugalis. Režissöör Terry Gilliam töötas filmi kallal üle 20 aasta, enne kui see 2018. aastal Cannes'i filmifestivalil lõpuks esilinastus. Reaalsuse ja ettekujutuse piiridega mängiva linateose keskmes on režissöör Toby (Adam Driver), kes Hispaanias reklaamklippi salvestades kohtub oma kunagise tudengifilmi "Mees, kes tappis don Quijote" peaosatäitjaga (Jonathan Pryce). Selgub, et mees on end sellest ajast peale tõsimeeli don Quijoteks pidanud.

Nädala pärast, 8. aprillil tele-esilinastub ETV2s Pedro Almadóvari teos "Valu ja hiilgus" ("Dolor y Gloria"), mille peaosalist kehastanud Antonio Banderas pälvis rolli eest parima meespeaosalise auhinna Cannes'i filmifestivalil ning nominatsioonid nii Oscarite, Kuldgloobuste kui ka BAFTA'de jagamisel. Tema kehastatav filmilavastaja Salvador Mallo seisab silmitsi ootamatu tühjusega, kui ta ei suuda enam jätkata filmide tegemist ja vaatab tagasi oma elule läbi erinevate aastakümnete. Salvador Mallo karakter on osalt filmi režissöör Pedro Almodóvar ise, osalt väljamõeldud tegelane.

Iberofesti raames linastuvad ETV2s veel:
15. aprillil "Ingel" ("El Angel"), režissöör Luis Ortega tõsielusündmustel põhinev film Argentina ingelliku välimusega kurikuulsast pikanäpumehest ja mõrvarist.
22. aprillil "Ahvid" ("Monos"), režissöör Alejandro Landesi erakordsete näitlejatöödega apokalüptiline triller Kolumbia mäestikus toimuvast ellujäämisvõitlusest ja pantvangidraamast.
29. aprillil "Ema" ("Ema"), Tšiili režissöör Pablo Larraíni lugu noore ekstsentrilise tantsijanna eneseotsingutest pärast luhtunud abielu ja adopteeritud lapsest loobumist.

Iberofesti filmid on ETV2s aprilli kolmapäevadel kell 21.30.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: