Klassikaraadio tähistab täna otse-eetris 25. sünnipäeva

Klassikaraadio 25
Klassikaraadio 25 Autor/allikas: Klassikaraadio

Klassikaraadio tähistab täna 25. sünnipäeva! Pidu peetakse koos kuulajatega raadioeetris, saatepäeva keskmes on hea tuju, soovide ja tervituste kontsert kell 10–16.

Klassikaraadio sünnipäeva soovikontserdiga on liituma oodatud kõik kuulajad. Oma muusikasoovid ja tervitused saab edastada telefoninumbril 611 4285, Facebookis ja e-posti aadressil [email protected].

Sünnipäevameeleoludes saatepäeva õhtul loob meeleolu Klassikaraadio toimetuse ühisprogramm "Sünnipäevakontsert sinu kodus", kus toimetajad meenutavad eredaid hetki oma tööst. Päeva lõpetab saade "Fantaasia", kus seekord on klassikalist muusikat valimas sõsarraadio Raadio 2 peatoimetaja Kristo Rajasaare.

Juubeli puhul uuendab ja täiendab Klassikaraadio oma helidisaini – eetris on kanali uued signatuurid muusikute kingitud helidisaini ja näitlejate kingitud sõnadega.

Juubeli tähistamine jätkub Klassikaraadios läbi kogu aasta. Eetris on suur valik arhiivimaterjale, tähelepanuväärseid ning aegumatuid saatesarju ning helisalvestisi veerandsajandi jooksul toimunud kontsertidelt. Juubelipidustuste kulminatsioon, sünnipäevakontsert Tallinna kammerorkestrilt ja Tõnu Kaljustelt on edasi lükatud sügiseks.

Klassikaraadio alustas tööd 1. aprillil 1995 ja on praegu suurima auditooriumiga ööpäevaringselt toimiv kultuurimeedium Eestis. Kuulata saab mitmesugust väärtmuusikat barokist džässini, etnomuusikast nüüdishelikunstini, kultuurisaateid ja uudiseid. Oluline osa Klassikaraadio kavast on muusikasündmuste vahendamine otseülekandes, kontserdisaalidest Eestis ja kaugemal. Klassikaraadio peatoimetaja on jaama sünnist peale olnud Tiia Teder.

2019. aastal Kantar Emori auditooriumiuuringute andmeil kuulab Klassikaraadiot nädalas keskmiselt 88 000 inimest. Ühes kuus on Klassikaraadio keskmiselt 136 000 kuulajat – selle näitajaga on Klassikaraadio Eesti kümne suurima auditooriumiga raadiojaama hulgas. Kuulajatest lõviosa on kõrgharidusega, naisi on kuulajate hulgas veidi rohkem kui mehi.

Klassikaraadio populaarseimad saated on kontserdiülekanded, hilisõhtune muusikaline seiklus "Fantaasia", klassikaplaatide tutvustused sarjas "Album", muusikaelu probleeme vaagiv "Helikaja", igapäevane kultuurisaade "Delta" ning igihaljaste meloodiate programm "Lihtsalt nostalgia".

Ülevaade Klassikaraadio tegevusest 25 aasta vältel: https://klassikaraadio.err.ee/1070944/klassikaraadio-25-aastat-ajajoonel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: