ETV+ vahendab Tallinnas toimuvat iluuisutamise juunioride MMi

Iluuisutamise juunioride maailmameistrivõistluste pressikonverents
Iluuisutamise juunioride maailmameistrivõistluste pressikonverents Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Teist korda ajaloos toimuvad iluuisutamise juunioride maailmameistrivõistlused Eestis. ETV+ toob nädala lõpuni vaatajateni otseülekanded eesti- ja venekeelsete kommentaaridega.

Tondiraba jäähallis peetav suurvõistlus toob Tallinnasse noored talendid, kes juba mõne aja pärast võivad pakkuda konkurentsi täiskasvanud iluuisutajatele. Näiteid võib tuua viie aasta tagusest ajast, kui Tallinnas selgusid esmakordselt juunioride maailmameistrid – siis võitis noormeeste konkurentsis kulla jaapanlane Shoma Uno, kes tõsusis seejärel kiirelt tipptegijaks ka täiskasvanute seas ja just Tallinnas alustas juunioride maailmameistritiitli võitmisega oma pikka kullasadu Venemaa uisutäht Jevgenia Medvedava. Tänavune juunioride MM toob Tallinnasse 44 riigi esindajad, Eestist astuvad võistlustulle Aleksandr Salavko noormeeste arvestuses, Niina Petrõkina neidude arvestuses ja jäätantsus teevad tiitlivõistluste debüüdi 15aastane Darja Netjaga ja 19aastane Marko Jevgeni Gaidajen.

Võistlused algavad täna noormeeste lühikavaga, MMi lõpetab pühapäeval toimuv galaetendus. Kõiki otseülekandeid saab jälgida telekanali ETV+ vahendusel nii eesti- kui ka venekeelsete kommentaaridega, võistlust vahendab ka ERR spordiportaal. Eesti keeles kommenteerivada ülekandeid Anu Säärits ja iluuisutamise treener Liina-Grete Lilender, vene keeles vahendavad suurvõistlust erinevatel päevadel Aleksei Margijev, Elena Glebova, Dina Malova, Lea Rand. Otseülekannete režissöör, sh rahvusvahelise pildi eest vastutaja, on Margit Rand.

Juunioride iluuisutamise MMi otseülekannete kava:

Kolmapäev, 4. märts kell 16.00-17.45 Noormeeste lühikava
Tondiraba jäähallis peetav suurvõistlus avatakse noormeeste lühikavaga. Eesti koondist esindab 18aastane Aleksandr Selevko, kes saavutas tänavustel täiskasvanute Euroopa meistrivõistlustel 16. koha. Otseülekannet kommenteerivad eesti keeles Anu Säärits ja treener Liina-Grete Lilender ning vene keeles Aleksei Margijev ja Elena Glebova.

Kolmapäev, 4. märts  kell 21.15-22.20 Paarissõidu lühikava
Keeruka ja riske täis paarissõidus on juunioride maailmameistrivõistlustel saatnud edu seni Venemaa, Hiina, Ukraina, USA ja Kanada paare. Sel hooajal on võitsid Grand Prix´i sarjas kõik etapid Venemaa paarid. Eestil hetkel paarisõidus võistlejaid välja panna pole. Otseülekannet kommenteerivad eesti keeles Anu Säärits ja treener Liina-Grete Lilender ning vene keeles Aleksei Margijev ja kohtunik Dina Malova.

Neljapäev, 5. märts kell 16.10-17.30 Jäätantsu rütmitants
Jäätantsus on eestlased võitnud siiani ainsa medali juunioride maailmameistrivõistlustel, kui 2007. aastal uisutasid Saksamaal end hõbedale Grethe Grünberg ja Kristjan Rand. Seekord teevad kodujääl tiitlivõistluste debüüdi 15aastane Darja Netjaga ja 19aastane Marko Jevgeni Gaidajen. Medalisoosikud tulevad Gruusiast, Venemaalt, Ameerika Ühendriikidest ja Prantsusmaalt. Jäätantsu esimese kava ehk rütmitantsu kommentaatorid on eesti keeles Anu Säärits ja treener Liina-Grete Lilender ning vene keeles Aleksei Margijev ja treener Lea  Rand.

Neljapäev, 5. märts kell 20.25-21.40 Paarissõidu vabakava
Teine võistluspäev Eestis toimuval tiitlivõistlusel kulmineerub Tondiraba jäähallis paarissõidu vabakavaga. Suursoosikuteks on Venemaa paar Apollinaariia Panfilova ja Dmitri Rõlov, kes võitsid jaanuaris kulla Lausanne´is toimunud noorte taliolümpiamängudel. Medalit jahib ka tänavustel Euroopa meistrivõistlustel esikaheksasse jõudnud Saksamaa paar Annika Hocke ja Robert Kunkel. Eesti keeles kommenteerivad Anu Säärits ja treener Liina-Grete Lilender ning vene keeles Aleksei Margijev ja kohtunik Dina Malova.

Reede, 6. märts kell 15.45-17.30 Neidude lühikava
Just Tallinnas alustas 2015. aastal juunioride maailmameistritiitli võitmisega oma pikka kullasadu Venemaa uisutäht Jevgenia Medvedava. Nüüdki tulevad neidude üksiksõidu soosikud Venemaalt. Favoriidiks on neljakordset hüpet valdav Kamila Valieva. Eesti koondist esindab hiljuti oma rekordi 174 punkti peale viinud Niina Petrõkina. Eesti keeles kommenteerivad Anu Säärits ja treener Liina-Grete Lilender ning vene keeles Aleksei Margijev ja Elena Glebova.

Reede, 6. märts kell 20.25-22.15 Noormeeste vabakava
Viis aastat tagasi, kui esmakordselt selgusid Tallinnas juunioride maailmameistrid, võitis noormeeste konkurentsis kulla jaapanlane Shoma Uno. Nüüdki tulevad medalisoosikud Jaapanist, samuti Venemaalt ning tiitlit jahib ka Itaalia talent Daniel Grassl, kes sai jaanuaris EMil neljanda koha. Kaugele jõuab Eesti meesuisutajatest esimesena võistlustel neljakordse hüppe sooritanud Aleksandr Selevko? Eesti keeles kommenteerivad Anu Säärits ja treener Liina-Grete Lilender ning vene keeles Aleksei Margijev ja Elena Glebova.

Laupäev, 7. märts kell 13.20-14.55 Jäätantsu vabatants
Eelviimane võistluspäev algab medalite jagamisega jäätantsus. Kirevad kostüümid, klassikast rokini muusika ning temperamentsed ja lüürilised esitused on vabatantsu võluks. Suursoosikuteks on sel hooajal Gruusiale esimese juunioride Grand Prix´i sarja finaali üldvõidu kinkinud Maria Kazakova ja Georgi Revija. Eesti keeles kommenteerivad Anu Säärits ja treener Liina-Grete Lilender ning vene keeles Aleksei Margijev ja treener Lea Rand.

Laupäev, 7. märts kell 17.30-19.25 Neidude vabakava
Tallinnas on koos suure tulevikuga talendid nagu Kamila Valieva Venemaalt ja Alysa Lui Ameerika Ühendriikidest, kes võimelised sooritama juba neljakordseid hüppeid. Otseülekandes näeb neidude vabakava kahe tugevama grupi esitusi, eesti keeles kommenteerivad Anu Säärits ja treener Liina-Grete Lilender ning vene keeles Aleksei Margijev ja Elena Glebova.

Pühapäev, 8. märts kell 15.00-17.00 Iluuisutamise juunioride MM Tallinn. Gala
44 riigi võistlejad Tallinna toonud juunioride MM kulmineerub värvika galaetendusega, mille jooksul saab põnevate kavadega näha  jääl kõiki medalivõitjaid ja Eesti koondislasi. Eesti annab teatepulga üle Hiinale ning hakkab valmistuma 2022. aasta täiskasvanute Euroopa meistrivõistluste võõrustamiseks. Tondiraba jäähallis toimuva uisugala otseülekannet kommenteerivad eesti keeles Anu Säärits ja treener Liina-Grete Lilender ning vene keeles Aleksei Margijev ja kohtnik Dina Malova.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: