Eesti Rahvusringhäälingu programmid

Eesti Televisiooni stuudio
Eesti Televisiooni stuudio Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eesti Rahvusringhäälingu moodustavad kolm telekanalit, viis raadiojaama, Raadioteater, ERR.ee portaalid ja voogedastusplatvorm.

ETV on Eesti elanikele kõige olulisem ja usaldusväärsem telekanal. ETV tõstatab ühiskondlikult olulisi teemasid ning teeb seda ajakirjanduslikult ja tehniliselt kõrgel tasemel. ETV-l on peaaegu ainsana Eestis võimekus toota suurprojekte ja eriprogramme, mis ühendavad väärtuspõhiselt erinevaid ühiskonnagruppe. Olulised on sotsiaalteemad, ühiskonda ühendavad kultuurisündmused ning kvaliteetne meelelahutus. 

ETV2 pakub alternatiivina ETV-le perekeskset laste- ja haridusprogrammi ning julgemat kultuuri- ja meelelahutussisu. ETV2 eesmärk on pakkuda emotsioone ja kunstilisi elamusi, anda vaatajatele võimalus rikastada oma maailmapilti – end harida ja ammutada inspiratsiooni. 

ETV+ on venekeelne telekanal, mis on eeskätt suunatud venekeelsele kogukonnale Eestis, aga ka eestlastele ja digitaalmeedia vahendusel välismaalastele, kes on huvitatud Eesti elust. Kanali eesmärk on anda objektiivset ja tasakaalustatud päevakajalist infot ja analüüsi Eestis toimuva kohta, tagada erinevatele arvamustele ja seisukohtadele diskussiooniplatvorm, pakkuda kvaliteetset valikut maailma uudistest, spordisündmustest ning filmi-ja meelelahutusprogrammist. 

Vikerraadio on usaldusväärne ja asjalik Eesti elu peegeldaja ning mõnus kaaslane. Laiale auditooriumile suunatud Eesti suurim raadioprogramm liidab ühiskonda, käsitleb ja mõtestab inimeste igapäevaelu ning ühiskonnas toimuvat meil ja maailmas ning pakub mitmekülgset kvaliteetmuusikat. Vikerraadio ühendab Eesti raadiokultuuri parimad traditsioonid ja professionaalse ajakirjanduse uute ideede ja tehniliste lahendustega. 

Raadio 2 on uue muusika kvaliteedifilter, kuulajate muusikalise silmaringi laiendaja ning maitse arendaja. See on Eesti kõige olulisem platvorm noorte ja andekate artistide arenguks. Kanalil on oluline roll peavoolust erinevate stiilide toetamisel.

Klassikaraadio programm pakub kuulajatele kultuuriteemalisi sõnasaateid ja kvaliteetmuusikat. Suures mahus vahendatakse kontserdiülekannetes klassikalist muusikat, džässi ja etnomuusikat. EBU raames toimub koostöö teiste riikide raadiotega.

Raadio Tallinn vastab nõudlikule muusikamaitsele. Eesti džäss ja kvaliteetlevimuusika pakub rikkalikke meeleolusid kuulajatele pealinnas ja selle lähiümbruses ning internetis üle kogu maailma.

Raadio 4 on professionaalseim ja usaldusväärseim venekeelne ajakirjandusväljaanne Eestis. Lisaks traditsioonilisele ja mitmekesisele raadioprogrammile luuakse üha enam uuenduslikku ja originaalset  sisu digitaalmeedia platvormidele.

Raadioteater loob tänapäevase audioesteetikaga teoseid ERRi raadioprogrammidele, salvestab Eesti näitlejate hääli ning tutvustab ja arendab algupärast dramaturgiat. Pea ainsana Eestis on raadioteatril professionaalsed oskused auditiivsete teoste ja erakordse helipildi loomisel. 

Veebiväljaanne ERR.ee pakub uudiseid ja publitsistikat ning arendab edasi teistes programmides olevat päevakajalist sisu. Teemaportaalid rikastavad uudismeedia sisu arvamuse, kultuuri, teaduse ja kvaliteetse meelelahutusega. 

ERRi digitaalsed platvormid tähendavad nii järelvaatamise keskkondi, veebiväljaannet kui ka mobiilirakendusi. Programmide järelvaatamiskeskkonnad annavad auditooriumile võimaluse tarbida tele- ja raadiosisu talle sobival ajal. Mobiilirakendused tagavad sisu kättesaadavuse sõltumata ajast, kohast ja seadmest.

Voogedastusplatvorm Jupiter on Eesti Rahvusringhäälingu kõige uuem kanal - 22. aprillil 2020. aastal avatud veebikanal toob kasutajateni mugavalt kogu ERRi kvaliteetse ja mitmekülgse sisu. Aadressile jupiter.err.ee on koondatud audio-visuaalne sisu - tasuta veebikanalis leiab saateid, sarju, filme, dokfilme ning audiosisu kontsertidest kuuldemängudeni.  

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: