Rahvusringhääling läheb uuele aastale vastu meeleoluka programmiga

Vana-aasta lõpu eriprogrammi raames on taas eetris
Vana-aasta lõpu eriprogrammi raames on taas eetris "Ärapanija" ehk Peeter Oja ja Mart Juur. Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Rahvusringhääling hoiab läbi aastavahetuse tuju üleval meeldejäävate kohtumiste ja parima kodumaise huumoriga. Aasta viimast päeva on kõik oodatud veetma Eesti Televisiooni seltsis, sest eriprogramm toob kokku tele-lemmikud ärapanijatest Morna tegelasteni. Uuele aastale antakse kohe 1. jaanuaril särav start suurfilmiga "Tõde ja õigus".

Eesti Televisioon saadab vana vana aasta ära hea muusika ja huumoriga, sest 31. detsembril tervitavad televaatajaid "Õnne 13" ja "EnsV" tegelased, "Ärapanija" ja "Värvimuusika", Jan Uuspõld koos Ago Andersoniga ning paljud teised tele-lemmikud. Aastavahetuse erilisi meeleolusid vahendab ETV Vabaduse väljakult – alates kella 15st võtavad otsestuudios Grete Lõbu ja Urmas Vaino vastu toredaid külalisi. Meeleolukas programm "Suur aastavahetus ETV-ga" kestab südaööni välja ja toob kodudesse kätte nii kontserdi koos Tanel Padari ja Liis Lemsaluga kui ka president Kersti Kaljulaidi uusaastatervituse kell 23.50.

Aasta ja kümnendi viimast  päeva alustab ETV heatujuliselt kohe hommikul, kui kell 9 on ekraanil legendaarne telelavastus "Vigased pruudid" Guido Kanguri ja Andrus Vaarikuga peaosades. Hea huumor hoiab meeled erksana läbi päeva, sest kell 16.30 paljastab Gaute Kivistik teleinimeste viperused erisaates "Nalja nabani" ja kell 17.30 lahkavad oma elusid värskes humoorietenduses "Piiri peal" Ago Anderson ja Jan Uuspõld.

Õhtusele teleprogrammile teeb värvika sissejuhatuse muusikaline võistlus "Värvimuusika" - kell 19 lähevad lõbusas muusikaviktoriinis vastamisi kaks superstaaride võistkonda: Superstaarid I ehk Elina Born, Jüri Pootsmann ja Uudo Sepp ning Superstaarid II ehk Luisa Rõivas, Getter Jaani ja Ott Lepland.

Tõeliselt hullumeelseks läheb kell 20.30, kui ekraanile jõuab "Õnne 13" aastavahetuse eriosa. Morna tegelaste aastalõpp kisub käest ära, kui Laine paljastab end mullivannis ja arvete klaarimiseks tõmmatakse välja mõõgad. Värvi lisab tegelaste eludesse ka Reet Linna saabumine Mornasse.

Vähemalt sama põnevil tasub olla kõikidel komöödiasarja "ENSV" fännidel. Aasta viimasel õhtul kell 21.15 toob ETV maiuspalana ekraanile jätkusarja "EnsV" esimese osa, mille tegevus möödub 1991. aasta viimastel päevadel, kui NSV Liit kaob maailmakaardilt. Kohal on kõik tuttavad näod ja Kukekeses peetakse aastavahetusplaane.

Ja siis on aeg "Ärapanijaks"! Peeter Oja ja Mart Juur on tähelepanelikult aasta tähtsündmustel silma peal hoidnud ja teevad nüüd kõigest kokkuvõtte. Kell 22 ja 23 saab naerda, ja võib olla ka nutta, kui "Ärapanija" võtab 2019. aasta pulkadeks lahti.

Uue aasta esimesed tunnid hoiab peomeeleolu üleval Ivo Linna – alates kell 00.20 läheb ETV ekraanil lahti suur muusikapidu "IFF 70. Juubelikontsert", kus kahetunnisel kontserdil astuvad Ivo Linna kõrval lavale ka ansambel Supernova, Tanel Padar, Maarja-Liis Ilus, Karl-Erik Taukar, Robert Linna.

Suurejooneliselt jätkab ETV kohe ka uut aastat. Muusikaliste elamusega kosutab kell 12.15 "Viini Filharmoonikute uusaastakontsert 2020" ja õhtul on eetris traditsiooniline "Eesti Kontserdi ja Hennessy uusaastakontsert" – kell 18.55 ETV ekraanil algav kontsert jätkub kell 21 ETV2s. Aasta esimese õhtu suursündmuseks on mängufilmi "Tõde ja õigus" tele-esilinastus kell 21.20.

Aastalõpp on kokkuvõtete tegemise aeg ka ETV2s. 30. detsembril kell 22.20 teeb aastale meeleoluka ringi peale Raadio 2ga koostöös valminud "R2TV", mis paiskab eetrisse kõige põnevamad persoonid, nähtused, festivalid ja peosarjad, mis hooaja jooksul kaamerasse püüda õnnestus. Uue aasta esimestel minutitel, kümme minutit pärast südaööd on aeg erisaateks "Ongi Koik parimad kalad aastavahetuseks", kus stuudios võtab koha sisse telelegend Urmas Džentelman, kes on endale külla kutsunud Eesti poliitikaelu säravaima tähe Anastassia Tedremaa. Koos meenutatakse glamuurset poliitika-aastat ja lastakse telelummuses teele uue aasta soovid.

Muusika ja meeleolukate kohtumiste lähevad uuele aastale vastu ka teised Rahvusringhäälingu programmid. ETV+ alustab suurt aastavahetusprogrammi kell 22 ja Raadio 2 täidab aasta viimased tunnid alates kell 20 erisaatega "Aastavahetus Raadio 2-s". Veel enne aastanumbri vahetumist teeb Raadio 2 lõppevale muusika-aastale tiiru peale maratonsaatega "Aastahitt 2019", sest täna selguvad rahvahääletuse tulemusena valitud TOP 40 kodumaist ja välismaist lugu.

Aastavahetuse meeleollu lülitub täna juba ka Eesti Televisioon – kell 20 ja 21.30 on ekraanil suur vestlussaade "Aasta säravaimad tähed", kus muheda ja mõtiskleva kokkuvõtte aastale teevad Ita Ever, Rain Lõhmus, Juhan Ulfsak, Raivo E. Tamm, Ester Kuntu, Hans H. Luik, Timo Palo, Kristina Šmigun-Vähi, Tarmo Soomere ja Alissija-Elisabet Jevtjukova. Kümme eritabast intervjuud viivad läbi ETV saatejuhid Marko Reikop, Liisu Lass, Alvar Tiisler, Kristjan Pihl, Anu Välba, Andres Kuusk, Katrin Viirpalu, Joonas Hellerma, Indrek Treufeldt ja Piret Järvis-Milder.

ETV aastavahetuse kava leiab ERR.ee portaalist: https://menu.err.ee/1018795/aastavahetus-etv-s-toob-humoorikaid-ja-saravaid-hetki

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: