Infolahing kandus ajakirjanduseetika tandrile

Üks omalaadne juhtum, kuidas propaganda ja ajakirjanduseetika teed imelikult ristuda võivad.

ERRi ajakirjanduseetika nõuniku ülevaade 2017. aasta II poole kohta

ERRi ajakirjanduseetika nõuniku ülevaade ERRi nõukogus 30.01.2018

ETV+ oli vaba valima valimissaate teemat ja osalejate ringi

ERRi kui avalik-õigusliku kanali valimiskajastuse juures tekitab erakondades ja valimisliitudes ikka küsimusi valimisdebattides osalejate arv. Eriti kohalike valimiste puhul on selge, et kõik kandideerivad erakonnad ja nimekirjad ERRi debattidesse ei mahu, leiab ERRi ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk.

Eetikanõuniku kokkuvõte valimiste kajastamisest ERRis

Kuigi rahvusringhäälingu 2017. aasta kohalike omavalitsuste valimiste kajastamine oli ERRi ajakirjanduseetika nõuniku Tarmu Tammerki hinnangul mitmekülgne ning ERR multimeediaorganisatsioonina kasutas eri lähenemisnurki ja formaate, siis laekus ERRi eetikanõunikule ka mitmeid kaebusi, mille võib laias laastus jagada kahte gruppi: valimiskampaania käiku puudutav tagasiside ning kandidaatide küsimused ja nõuded spetsiaalsetes valimissaadetes osalemisvõimaluste kohta.

Autori selja taga

Kui inimene saadab meediaväljaandele kaastöö ja toimetus seda avaldamiskõlblikuks peab, on autoril alust eeldada, et see enam-vähem sellisel kujul ka ilmub. Kui toimetus aga kaastöösse suuremaid muudatusi kavatseb teha, on hea tava see autoriga läbi rääkida.

Jalgpalliraha ei võta ERR-i sõltumatust

ERRi ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk selgitab ERRi ja Eesti Jalgpalli Liidu lepingu mõju ERRi sõltumatusele.

ERRi ajakirjanduseetika nõuniku ülevaade 2017. aasta I poole kohta

ERRi ajakirjanduseetika nõuniku ülevaade ERR-i nõukogus 20.06.2017

Pressinõukogu ei leidnud ERRi tegevuses rikkumist

19. mail tegi Pressinõukogu avalikuks otsuse, et ERRi uudisteportaal ei rikkunud head ajakirjandustava 16.01.2017 artiklis, mis rääkis Äripäeva ajakirjandusliku sisu ja reklaamipoole koostööst.

Ülevaade ERRi ajakirjanduseetika nõuniku ettekandest ERRi nõukogus

24. jaanuaril andis ERRi ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk ERRi nõukogule ülevaate tagasisidest ja ajakirjanduseetika teemadest, millega ta tegeles 2016. aasta teisel poolel.

Makstud uudised õõnestavad ajakirjandust

Uudisteajakirjanduse pilti teeb ähmaseks uue näo võtnud reklaam, ütleb ERRi ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk Õhtulehe toimetuse palvel kirjutatud arvamusloos.

Kust jookseb piir reklaami ja ajakirjanduse vahel?

ERRi ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk kommenteeris 17.01.2017 saates "Terevisioon", kust jookseb piir reklaami ja ajakirjanduse vahel, mida ütleb ajakirjanduse eetikakoodeks ja mida seadus.

Kas homoabielu on abielu

ETV Pealtnägija 2.11.2016 saates käsitletud lugu samasoolisest paarist tõstatas küsimuse, kas nende USAs registreeritud abielu kohta võib Eesti oludes üldse kasutada sõna „abielu”, sest Eesti seadusandlus samasooliste abielu ei tunnista.

Presidendivalimiste kajastuse raskused: ajakirjandus ei saa olla hiromant

ERRi senised valikud presidendikandidaatide kajastamise kohta on leidnud kriitikat EKRE poolt, kelle juhid on leidnud, et Mart Helme mittekaasamine ETV 28. augusti debatti on tasakaalustatuse nõude ränk rikkumine.

Pealkirjad ei saa kohtuotsusest ette rutata

Õigusemõistmises on mitu etappi, uurimise alustamisest kuni jõustunud kohtuotsuseni. Ajakirjanduses tuleb neil etappidel vahet teha, et mitte enneaegselt süüdimõistvaid väljendeid kasutada.

ERRi ajakirjanduseetika nõuniku ettekanne ERRi nõukogus 14.06.2016

Tagasiside ja ajakirjanduseetika teemad.
Käsitletav periood: jaanuar kuni mai 2016

ERRi ajakirjanduseetika nõuniku ettekanne ERRi nõukogule 19.01.2016

Tagasiside ja ajakirjanduseetika teemad.
Käsitletav periood: 2015.a. II pool (1.06.2015–8.01.2016)

Pressinõukogu uus liige on Tarmu Tammerk

Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) nõukogu nimetas 28.01.2016 toimunud koosolekul Pressinõukogu uueks liikmeks Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõuniku Tarmu Tammerki.

Kaebus Kadri Simsoni eelistamise kohta on alusetu

Toomas Lepa kaebus ERRi saadete tasakaalustamatuse kohta Keskerakonna juhi valimiste kajastamisel ei oma alust, järeldas ERRi ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.