Rahvusringhäälingu kanalites algavad Euroopa Parlamendi valimisväitlused

{{1556095920000 | amCalendar}}
Euroopa Parlament teisipäeval, kui uus koosseis esimest korda kogunes.
Euroopa Parlament teisipäeval, kui uus koosseis esimest korda kogunes. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Euroopa Parlamendi valimiste eel saab ERR-i programmide vahendusel osa mitmetest valimisväitlustest, seda nii eesti, vene kui ka inglise keeles. Valimisväitluste nädalad lükkavad täna käima ERR-i telekanalid, kui ETV "Valimisstuudios" on teemaks majandusküsimused ja eurorahade kasutamine ning ETV+ debatt keskendub julgeoleku- ja välispoliitikale.

26. mail toimuvate Euroopa Parlamendi valimiste eel jõuab ETV ekraanile kolm teemapõhist "Valimisstuudiot", millest esimene keskendub täna majandusele, põllumajandusele ja eurorahade kasutamisele. Kell 21.40 algavat ETV "Valimisstuudiot" juhivad Andres Kuusk ja Johannes Tralla, otsesaates väitlevad Urmas Paet, Martin Helme, Urmas Reinsalu, Erki Savisaar, Kristina Kallas, Ivari Padar ja Mihkel Kangur.

Nädala pärast on ETV "Valimisstuudio" fookuses julgeoleku- ja kaitsepoliitika, 15. mai otsesaadet juhivad Andres Kuusk ja Anna Pihl. Valimistenädala kolmapäeval, 22. mail võtavad "Valimisstuudios" koha sisse erakondade esinumbrid, saadet juhivad Andres Kuusk ja Mirko Ojakivi.

Sarnaselt ETV-ga algavad valimisväitlused täna ka ETV+ ekraanil, kui kell 20.30 võetakse Dmitri Pastuhhovi ja Andrei Titovi juhtimisel ette julgeoleku- ja välispoliitikaküsimused. Otsesaatesse tulevad väitlema Igor Taro, Yana Toom, Hanno Pevkur, Marina Kaljurand, Artur Talvik ja Mihhail Lotman. ETV+ teine teemadebatt leiab aset järgmisel kolmapäeval ja siis on teemaks majandus- ja sotsiaalpoliitika.

Euroopa Parlamendi valimisi kajastavad aktiivselt ka ERRi raadioprogrammid. Vikerraadio "Valimisstuudio" stardib teisipäeval, 14. mail ja toob kuni 22. maini kuuel päeval raadioeetrisse täisnimekirjaga kandideerivate erakondade esinumbrid. Saatejuhid Arp Müller ja Mirko Ojakivi intervjueerivad Vikerraadio "Valimisstuudios" järgmisi kandidaate: Mart Helme (14.05), Lauri Hussar (15.05), Yana Toom (16.05), Riho Terras (17.05), Andrus Ansip (21.05) ja Marina Kaljurand (22.05). Kuni 13. maini usutlevad Lauri Varik, Arp Müller ja Mirko Ojakivi Vikerraadio "Uudis+" saates ka üksikkandidaate ja osalise nimekirjaga erakondade esindajaid.

Raadio 2 on Euroopa Parlamendi valimisi kajastanud saates "Achtung! Lobjakas", kus kandidaate intervjueerib Andrus Karnau. Viimane neist jõuab eetrisse täna, kui Andrus Karnau küsitleb Julia Sommerit.

Raadio 4 valimisväitlused jõuavad kuulajateni 21., 22. ja 23. mail kell 12.10. Kolmel järjestikusel päeval võetakse eraldi teemadena ette Euroopa Liidu tulevik, EL majandus ning rändeküsimused, julgeolek ja välissuhted. Saatejuhid on Artur Aukon ja Andrian Tšeremenin. Veel enne valimisväitlusi, kuni 13. maini tutvustab Raadio 4 erakondade valimisplatvorme päevakajalises saates "Üksikasjad" ja Facebooki lehel.

ERR Newsi eestvedamisel toimub kolmapäeval, 15. mail kell 11 rahvusringhäälingu uudistemaja pressiruumis ingliskeelne debatt, milles osalevad Lauri Hussar, Erik Orgu, Urmas Paet, Anti Poolamets, Indrek Tarand, Riho Terras ja Yana Toom. Debatti kannab üle ERR News portaal.

Kuni Euroopa Parlamendi valimisteni saavad kõik ERR portaali külastajad läbi teha Euroopa Parlamendi Valijakompassi, et leida endale sobivaim erakond Eestis, aga võrrelda oma seisukohti ka kõigi teiste Euroopa Liidu liikmesriikide erakondadega, mis valimistest osa võtavad. Euroopa Parlamendi valimised kulmineeruvad ERR-i kanalites suure valimisteõhtuga 26. mail, kui otsesaadetes vahendavad valimiste tulemusi ETV, ETV+, Vikerraadio, Raadio 4 ja ERR.ee portaal.

Euroopa Parlamendi valimistega seonduvat saab jälgida ERR-i portaalist: https://www.err.ee/k/eurovalimised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: