Täna selgub pingelises finaalis "Rakett 69" üheksanda hooaja võitja!

{{1555746420000 | amCalendar}}

Noorte teadusvõistlus "Rakett 69" on jõudnud finaalini ja juba täna õhtul selgub üheksanda hooaja võitja. Kell 19.30 lähevad ETV ekraanil algavas lõpuheitluses vastamisi Annika Jaakson Nõo Reaalgümnaasiumist ja Tiago Golub Gustav Adolfi Gümnaasiumist.

"Rakett 69" ülipõnevas finaalis peavad Annika ja Tiago panema kokku täpse Rube Goldbergi masina. Finalistid on selleks valinud endale appi neljaliikmelised meeskonnad, kellega koos oma masinad Energia avastuskeskuses üles seada. Tiago Golubi tiimi kuuluvad Verner Sääsk, Kristjan Lõhmus, Kristi Koitla ja Villem Susi. Annika Jaakson on enda meeskonda valinud Brita Kärt Vähejausi, Calista Krassi, Karl Paul Parmaksoni ja Telver Objärteli. Finaalile kohaselt lähenevad meeskonnad ülesandele tõeliselt leidlikult ja nii näeb ETV ekraanil näiteks kontrolltöid õmblevat masinat, lendavaid puuvilju, robotite armeed ja kukkuvaid teatmeteoseid.

Teadusvõistluse võitjat premeeritakse 10 000 eurose teadus-stipendiumiga. Eesti Energia ja Milrem Robotics pakuvad mõlemale finalistile võimalust tasustatud praktikakohaks ning Tartu Ülikooli Teaduskool on pannud auhinnaks osaluse rahvusvahelistel konverentsidel. Kolme "Rakett 69" edukaimat osalejat ootab võimalus asuda õppima Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli või Tallinna Ülikooli vabalt valitud erialale.

"Rakett 69" finaal on ETV ekraanil täna kell 19.30
Finaali tutvustus: https://youtu.be/er7UzNt261U

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: