Riigikogu 100. sünnipäeva kontsert paneb ETV ekraanil kajama Eestimaa hääled

{{1555075980000 | amCalendar}}
Riigikogu 100. sünnipäeva kontsert ja vastuvõtt.
Riigikogu 100. sünnipäeva kontsert ja vastuvõtt. Autor/allikas: Riigikogu

Riigikogu pidulik sünnipäevanädal kulmineerub täna kontsert-lavastusega "Eestimaa hääled", millest kell 20.00 on kõik oodatud osa saama ka ETV vahendusel.

Sel teisipäeval möödus sada aastat Eesti riigi parlamendi loomisest. Piduliku nädala tipp-hetk saabub täna, kui Estonia kontserdisaalis tähistatakse ajaloolist sündmust ainulaadse kontsert-etendusega "Eestimaa hääled". Veiko Tubina lavastuses kohtuvad Eesti tippmuusikute erilised tõlgendused meie oma rahva häälest ning külalised Estonias ja kodudes viiakse kaasa visuaalsele rännakule ajaloost tänasesse päeva.

Nii eripalgeline nagu on olnud Riigikogu ja Eesti ajalugu, on ka tänane kontsert, kuhu mahub žanriliselt väga mitmekesist muusikat ja etteasteid. "Eestimaa hääled" kontserdil saab osa erinevate ajastute muusikast ja Eestile omasest helikeelest, sest lavale astuvad kõrvuti klassikalise muusika esitajatega ka mitmed kuulsad kodumaised artistid. Lisaks Eesti Riiklikule Sümfooniaorkestrile, Curly Stringsile, Jarek Kasarile ja paljudele teistele on laval ka Utopia Entertainmenti tantsijad ning Emer Värgi poolt loodud videokujundus.

Riigikogu 100. sünnipäeva puhul on Estoniasse kutsutud erinevate riigikogu koosseisude liikmed ja nende külalised. Piduliku sündmuse juhatab kõnega sisse Riigikogu esimees Henn Põlluaas.

"Riigikogu 100. Eestimaa hääled" on ETV ekraanil täna kell 20.00

Viide videole: https://youtu.be/lMtg4lozcp8

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: