Risto Joostile antakse pidulikul kontserdil üle Aasta muusiku tiitel

{{1546878240000 | amCalendar}}
Risto Joost
Risto Joost

Teisipäeval, 22. jaanuaril, antakse pidulikul stuudiokontserdil Risto Joostile üle Aasta muusik 2018 tiitel. Kontserti vahendavad Klassikaraadio, Vikerraadio ja Raadio 4 ning otsepildis ERR-i kultuuriportaal.

Tänavune Aasta muusik Risto Joost on oma põlvkonna muusikute hulgas üks tähtsamaid kõneisikuid ja visionääre, kelle kontserdid nii dirigendi kui ka lauljana on kõrgetasemelised ja inspireerivad. Eesti Rahvusringhäälingut seob Risto Joostiga pika-ajaline koostöö, Klassikaraadio on vahendanud otseülekandes ja jäädvustanud suure osa tema kontsertidest.

Aasta muusiku tiitel antakse Risto Joostile üle pidulikul stuudiokontserdil teisipäeval, 22. jaanuaril 2019 kell 19 Tallinnas ERR-i Uudistemaja 1. stuudios. Kontserti vahendavad Klassikaraadio, Vikerraadio ja Raadio 4 (kell 21) ning otsepildis ERR-i kultuuriportaal.

Kontserdil esinevad koos laureaadiga Tallinna Kammerorkester, klavessiinimängija Reinut Tepp ja saksofonist Raivo Tafenau. Kavas on Alfred Schnittke "Moz-Art à la Haydn", Henry Purcelli aaria "Be Welcome Then, Great Sir", Georg Friedrich Händeli aldi aaria "O Thou That Tellest Good Tidings to Zion" oratooriumist "Messias" ja Jaan Räätsa kontsert kammerorkestrile nr 1.

Risto Joosti mõtetega muusikast saab tutvuda juba täna õhtul ETV2 vahendusel, kui kell 21.30 võõrustab Aasta muusikut "Plekktrummi" saates Joonas Hellerma. Sel neljapäeval jõuab ETV ekraanile ka Jaanus Nõgisto autorifilm "Päikesepoiss Risto Joost", mis näitab olulisemaid hetki Risto Joosti loometeelt ning annab peategelase kõrval sõna Eesti muusika suurkujudele Neeme Järvile, Tõnu Kõrvitsale, Tõnu Kaljustele, Annely Peebole, Risto Joosti koolikaaslased jt.

Eesti Rahvusringhääling on Aasta muusiku tiitlit andnud välja juba 1982. aastast. Aasta muusiku aunimetuse saab muusik, kelle loomingulised saavutused on edendanud Eesti muusikakultuuri ja kes on teinud koostööd Eesti Rahvusringhäälinguga. Tiitli on pälvinud teiste hulgas Paavo Järvi (2012), Ivo Linna (2009), Tiia-Ester Loitme (2008), Rein Rannap (2002), Tõnu Kaljuste (1998), Erkki-Sven Tüür (1996), Valter Ojakäär (1993), Alo Mattiisen (1988), Kalle Randalu (1982) jt. Mullu pälvis Aasta muusiku tiitli dirigent Jaan-Eik Tulve.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: