Klassikaraadio teeb kuuldavaks rahvusvahelisel heliloojate rostrumil silma paistnud autorite muusika

{{1543305600000 | amCalendar}}
URR kontsertsari
URR kontsertsari Autor/allikas: Laura Arum-Lääts

Täna kell 19 toimub ERRi uudistemaja 1. stuudios kontsert "URR: Rostrum", kus ansambel U: esitab rahvusvahelisel heliloojate rostrumil silma paistnud autorite loomingut. Klassikaraadio ja Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) vahendusel jõuab kontsert sadade tuhandete kuulajateni üle Euroopa.

"URR" ehk "Ansambel U: Rahvusringhäälingus" on 2013. aastal alguse saanud kontserdisari, kus ansambel U: tutvustab nüüdismuusikat Klassikaraadio otse-eetris. Koostöös Klassikaraadioga on tänaseks toimunud juba 20 kontserti. "URR" elustab omal moel vanu traditsioone, sest juba 1950.-60. aastatel oli raadiomaja üks Eesti muusikaelu keskpunkte.
Rahvusvaheline heliloojate rostrum on üks maailma tähtsamaid nüüdisloomingu konkursse, mille eesmärk on uue muusika tutvustamine raadioeetri vahendusel. Rostrum toimub järjepidevalt juba 1954. aastast.
Rostrumile pühendatud kontserdil kõlab 2004. aastal konkursi võitnud Helena Tulve ja 2007 parimaks nooreks heliloojaks tunnistatud Ülo Kriguli looming ning teos Tatjana Kozlova-Johanneselt, kelle tööd on korduvalt rostrumil ära märgitud. Lisaks eesti autoritele kõlavad kontserdil ka austria helilooja Olga Neuwirthi ning Itaalia- Šveitši päritolu autori Oscar Bianchi teosed. Oscar Bianchi on ka ise Tallinnas kohal ning annab kontserdi eel avaliku loengu ERRi Uudistemaja pressiruumis.
Tänavu toimus rostrum Budapestis ning seal esiletõstetud muusikat saab kuulata Klassikaraadio saatesarjas "Rostrum". Hooaja viimane saade on otse-eetris kolmapäeval, 19. detsembril kell 19.

Otseülekanne kontserdilt "URR: Rostrum" on jälgitav Klassikaraadiost ja ERR-i kultuuriportaalist. Kontsert jõuab EBU vahendusel ka Belgia, Läti, Rootsi ja Portugali ringhäälingute kuulajateni.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: